
Справа № 815/483/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2018 року
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бойко О.Я.,
за участю:
секретаря судового засідання Белінського Г.В.,
представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю,
представник відповідача не з'явився,
представник третьої особи не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна,83), третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Одеській області (65014, м. Одеса, вул. Єврейська,14) про визнання протиправною бездіяльність щодо проведення перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки,-
СУТЬ СПОРУ:
ОСОБА_3 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Одеській області, в якому просив:
1. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ПФУ в Одеській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_3 з 01.01.2016 р.
2. Зобов'язати Головне управління ПФУ в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 відповідно до довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області №14077 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, зареєстрованої за вх.2927 від 10.05.2017 р. від 10.05.2017 р. та постанови Кабінету Міністрів України №998 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» у розмірі 50% грошового забезпечення з 01.01.2016 р.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач являється пенсіонером органів внутрішніх справ України, пенсія йому призначена у розмірі 50% грошового забезпечення.
Вказаний розмір пенсії зафіксовано в протоколі за пенсійною справою ОСОБА_3 №14077.
Позивач зазначив, що з моменту нарахування пенсії а саме з 01.03.1996 р. урядом неодноразово було змінено розмір грошового забезпечення для працівників органів внутрішніх справ, що є безумовною підставою для перерахунку пенсії.
Ліквідаційна комісія ГУМВС в Одеській області надіслала відповідачу довідку про розмір грошового забезпечення позивача, де її зареєстровано за вх. №2927 від 10.05.2017 р.
Однак, на даний час ГУ ПФУ в Одеській області не здійснило жодних належних дій щодо забезпечення права на перерахунок пенсії позивача.
Позивач вважає, що має право на перерахунок пенсії у відповідності до чинного законодавства, а вказані дії (бездіяльність) державного органу є протиправними.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обґрунтування зазначені у позовній заяві (а.с.4-9).
12.02.2018р.суд своєю ухвалою відкрив провадження в адміністративній справі №815/483/18 за правилами спрощеного позовного провадження та призначив перше судове засідання. В ухвалі суд встановив відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Також суд встановив третій особі п'ятиденний строк с дня отримання позову або відзиву надати пояснення та копії пояснень та доданих документів у відповідності до ч.3 ст.162 КАС України надіслати іншим учасникам справи, одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду, та документи, що підтверджують надіслання пояснення і доданих доказів іншим учасникам справи надати суду.
12.03.2018 р. через канцелярію суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якій він просив у задоволенні позову відмовити з підстав викладених у відзиві (а.с.43-44).
Представник відповідача в обґрунтування відзиву зазначив наступне.
Пенсійний фонд України листом від 28.03.2017 р. №9493/02-23 повідомив головне управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких належать до перерахунку. Також в даному листі зазначено, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, а також зазначено, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Крім того, 21.02.2018 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 «Про перерахунок пенсій особами , які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яка набирає чинності з 01.03.2018 р. та якою установлено, що з 01.01.2016 р. перерахувати пенсії призначені згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
26.03.2018 р. представник позивача надав відповідь на відзив (а.с.49-52) в якій зазначив, що відзив є необґрунтованим та не належить до задоволення. Оскільки право позивача на здійснення перерахунку, ще виникло з 01.01.2016 р., не дивлячись на це, відповідач не здійснив перерахунок, що свідчить про його бездіяльність.
Посилання відповідача на відсутність фінансування та необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України на проведення такого перерахунку є безпідставним.
Також представник позивача зазначив, що постанова №103, на яку посилається відповідач, опосередковано свідчить про визнання відповідачем факту власної бездіяльності, так як з моменту прийняття КМУ постанови №988 ГУ ПФУ в Одеській області ігнорував той факт , що позивач має право на перерахунок пенсії, однак щойно була прийнята постанова КМУ №103 відповідач зазначив, що перерахунок відбудеться і буде здійснюватися на протязі 2018-2021 р.
18.04.2018 р. через канцелярію суду від представника третьої особи надійшли пояснення на позовну заяву, в яких він просив у задоволенні позову відмовити. Однак суд не приймає його до уваги оскільки представник третьої особи не надав суду відповідно до ч.3 ст.162 КАС України документи, що підтверджують надіслання пояснення і доданих доказів іншим учасникам справи надати суду.
Представник відповідача та третьої особи у судове засідання не з'явилися про день, час та місце розгляду справи повідомленні належним чином та завчасно.
Заслухавши пояснення представника позивача дослідивши надані письмові докази, перевіривши матеріали справи, а також проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення частково. Свій висновок вмотивовує наступним чином. Так, Суд, -
ВСТАНОВИВ:
01.03.1996 р. ОСОБА_3 звільнений в запас за (п. «г») ст. 63 Постанови «Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» від 29.07.1991 р. №114 з посади міліціонера взводу охорони відділення СПЕ ООПЛ окремої роти міліції по охороні установ СЕ ОМУ УМВС України в Одеській області, військове (спеціальне) звання ст. сержант, за вислугою років та призначено пенсію у розмірі 50% грошового забезпечення.
Зазначений розмір пенсії зафіксований в протоколі за пенсійною справою позивача № 14077.
Суд встановив, що орган, що готує для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення, яким є Ліквідаційна комісія ГУМВС в Одеській області, надіслав довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу №14077 до Головного управління ПФУ в Одеській області, де її зареєстровано за вх. № 2927 10.05.2017 р. (а.с.13).
На даний час питання щодо перерахунку та виплати пенсії відповідач не вирішив.
Вирішуючи питання щодо правомірності вимог позивача, суд виходить з наступного.
Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, законодавством передбачено обов'язок перерахунку пенсій у випадку, зміни грошового забезпечення працівників, які виконують таку ж саму роботу.
Внаслідок набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 № 580-VIII втратив чинність Закон України "Про міліцію" та розпочато ліквідацію органів міліції.
Водночас Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII (далі - Закон № 900-VIII) внесено зміни до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" та ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.
Так, відповідно до абзацу другого пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" (в редакції Закону № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Також, Законом № 900-VII статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно із статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268»встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до п.2 Порядку №45 Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
У свою чергу ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, яких належить перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Згідно з п.3 Порядку 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Суд встановив, що на виконання Порядку №45 Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Одеській області на підставі списків осіб, пенсії яких належать до перерахунку, як уповноважений орган, підготувала та надала відповідачеві довідку про розмір грошового забезпечення, яку останній зареєстрував 10.05.2017р. за вхідним № 2927 (а.с.13).
Тобто процедура, яка була передбачена чинним на момент виникнення спірних правовідносин Порядком №45, буда дотримана. Жодних претензій щодо здійснення та дотримання процедури, відповідно до якої здійснюється перерахунок, відповідач не зазначав.
Однак, не зважаючи на даний факт, на сьогоднішній день відповідач не надав підтвердження про здійснення перерахунку та виплати пенсії у відповідному до перерахунку розмірі.
Таким чином, суд погоджується з позицією позивача, що в даному випадку має місце протиправна бездіяльність з боку відповідача, оскільки відповідач не дотримався строків здійснення перерахунку пенсії визначених статтями 51, 63 Закону №2262-ХІІ та частиною 4 Порядку №45, в редакції, яка булачинною на момент виникнення спірних правовідносин.
Також суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 291 КАС України: «При ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має врахувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи».
Так, 15.12.2018 року Верховний Суд у зразковій справі №Пз/9901/8/18 820/6514/17 зробив висновок про те, що Постанова №988, яка набрала чинності 02.12.2015 року, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.
Крім того, у своїх висновках в зазначеній зразковій справі Верховний Суд посилається на статтю 51 Закону №2262-ХІІ, відповідно до якої право на перерахунок пенсії виникає з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Оскільки постанова №988 набрала чинності 02.12.2015 року, право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством для поліцейських, виникає з 01.01.2016 року.
Щодо строків здійснення виплат , відповідно до абз. третього статті 52 Закону України № 2262-ХІІ, виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія.
Таким чином, станом на момент виникнення спірних правовідносин Закон України № 2262-ХІІ, зокрема,статті 51, 52, 63 даного Закону встановлювали строки здійснення перерахунку та виплати пенсій, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ.
При цьому суд зазначає, що критично оцінює посилання відповідача у його відзиві на позов на частину 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», як на підставу здійснення виплат різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016р. по 31.12.2017р. у більш пізні строки , починаючи з 01.01.2019 року, з наступних підстав.
Пункт 1 вказаної постанови містить положення щодо перерахунку пенсії, призначеної згідно із Законом№ 2262 до 1 березня 2018 року, з урахуванням відповідних виплат, що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 № 704.
Пунктом 2 визначено, що виплати перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах:
з 1 січня 2018 р. 50 відсотків;
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. 75 відсотків;
з 1 січня 2020 р. 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Пунктом 3 Постанови КМУ № 103 визначений перерахунок з 1 січня 2016 р. пенсій, призначених згідно із Законом № 2262 особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні виплати в розмірах, установлених законодавством, за січень 2016 р. відповідно до постанови КМУ від 11 листопада 2015 р. № 988.
Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;
з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
Аналіз змісту Постанови №103 дає підстави для наступних висновків суду.
По-перше, прийняття Постанови КМУ № 103 у лютому 2018 року ніяким чином не спростовує факт протиправної бездіяльності відповідача за період з січня 2016 року, що підтверджується рішенням Верховного Суду України в зразковій справі № Пз/9901/8/18 від 15.02.2018.Адже відповідно до статті 58 Конституції України, за змістом якої, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
В свою чергу, предметом оскарження по даній адміністративній справі є бездіяльність відповідача та зобов'язання провести перерахунок раніше призначеної пенсії з урахуванням розмірів виплат, які були визначені станом на 01 січня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 на підставі наданої довідки про розмір грошового забезпечення.
Таким чином, відповідач як на підставу для відмови в задоволенні позову посилається на порядок (Постанова КМУ № 103 від 21.02.2018), який на момент виникнення спірних правовідносин (січень 2016 року) був відсутній.
По-друге, суд зазначає, що відповідно до правил застосування правових норм, правові норми, що встановлені актом законодавства вищої юридичної сили, підлягають переважному застосуванню перед правовими нормами, що встановлені актами меншої юридичної сили («lexsuperiorderogateinferiori»). Отже, повертаючись до спірних правовідносин, які розглядаються в цій адміністративній справі, суд звертає увагу та повторює, що на момент їх виникнення, статтями 51,52, 63 Закон України № 2262-ХІІ, встановлював строки здійснення перерахунку та виплати пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ.З урахуванням викладеного, суд надає пріоритет Закону№ 2262-ХІІ та застосовує його норми.
Окремо суд зазначає, що в будь-якому випадку впродовж судового розгляду справи відповідач не надав докази здійснення перерахунку пенсій та їх виплати в т.ч. і в порядку, передбаченому Постановою №103. Так само, як і докази наявності в матеріалах пенсійної справи довідки нового зразка. Таким чином, суд робить висновок про порушення прав позивача в частині не здійснення перерахунку та виплати пенсії у відповідному розмірі.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача здійснити виплату пенсії з 01.01.2016 року, суд зазначає, що з урахуванням того, що позивач з 01.01.2016 року отримував пенсію однак не в повному обсязі через відсутність здійснення її перерахунку відповідно до постанови КМУ №988 від 11.11.2015 року, суд вважає, що до виплати належить сума заборгованості пенсії ( а не сума пенсії в цілому) з 01.01.2016 року з урахуванням розміру і порядку виплат пенсій відповідно до довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області №14077 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, зареєстрованої за вх.№2927 від 10.05.2017 року та постанови Кабінету міністрів України №998 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за виключенням сум фактично сплачених пенсій. Таким чином, суд робить висновок про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючись статтями 139, 243-246 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ПФУ в Одеській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_4 з 01.01.2016 р.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплатити суму заборгованості пенсії з 01.01.2016 р. з урахуванням розміру і порядку виплат пенсій відповідно до довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області №14077 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, зареєстрованої за вх.№2927 від 10.05.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України №998 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за виключенням сум фактично сплачених пенсій.
4. В решті позовних вимог відмовити.
5. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири), 80 грн.
6. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини постанови суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення»КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду.
7. Позивач- ОСОБА_4 адреса: АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області адреса: м. Одеса, вул. вул. Канатна,83 , код ЄДРПОУ 20987385.
Третя особа - Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Одеській області (65014, м. Одеса, вул. Єврейська,14 код ЄДРПОУ 08592268.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 26 квітня 2018 року.
Суддя О.Я. Бойко
.