
Справа № 815/348/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
« 24» квітня 2018 року м. Одеса
У залі судових засідань № 31
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Балан Я.В.,
при секретарі судового засідання - Сидоренко Ю.С.
за участю сторін:
представник позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),
представник відповідача - ОСОБА_2 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЄВРОТЕРМИНАЛ” (код ЄДРПОУ 33507625, місцезнаходження: 65011, м. Одеса, вул. Єврейська, 26) до Головного управління ДФС в Одеській області (місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання не чинним та скасування податкового повідомлення-рішення №0032781403 від 26.09.2017р., -
ВСТАНОВИВ:
До суду з позовом звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю “ЄВРОТЕРМИНАЛ” до Головного управління ДФС в Одеській області про:
визнання не чинним та скасування податкового повідомлення-рішення №0032781403 від 26.09.2017р.
Ухвалою суду від 29.01.2018р. по справі відкрито загальне позовне провадження.
Ухвалою суду від 22.03.2018р. закрито підготовче провадження по справі та призначено справу №815/348/18 до судового розгляду по суті.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що звіт про контрольовані операції та документація з трансфертного ціноутворення за 2015 рік подавалась ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” до органів ДФС у встановлені законодавством строки, що підтверджується актом перевірки. В той же час у наказі про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” жодного слова не зазначено про виявлення будь-яких порушень у звіті, натомість зазначено, що у якості причини перевірки є неподання платником податків трансфертної документації за 2015 рік. Позивач зазначає, що очевидно відповідач мав на увазі неподання документації у відповідь на запит ДФС, однак така підстава не передбачена п. 78.1.15 ст. 78 Податкового кодексу України. Позивач зазначає, що копію наказу з повідомлення про проведення перевірки, ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” отримало вже після закінчення перевірки.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
У судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував з підстав наведених у відзиві на позовну заяву (вхід. №3632/18 від 08.02.2018р.). Відповідачем проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” з питань перевірки факту неподання відповідно до вимог пп.39.4.8 п.39.4 ст. 39 Податкового кодексу України документації з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, здійснених з European bank for reconstruction and development (ОСОБА_3), Seclear Investments Limited (Кіпр) у звітному періоді 2015 року, за результатами якого складено акт №687/9/15-32-10-06-09 від 28.02.2018р. Перевіркою встановлені порушення вимог податкового законодавства: п.п.39.4.4, п.п.39.4.7 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України, у зв’язку з чим, прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини якими обґрунтовуються вимоги позивача, докази, якими вони підтверджуються, відзив на позов представника відповідача, суд встановив наступне.
Наказом начальника ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_4 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Євротермінал» (код ЄДРПОУ 33507625)» №3585 від 15.08.2017р. на підставі листа ДФС України №20567/7/99-99-14-01-02-17 від 03.08.2017р. «Про вжиття заходів» та доповідної записки в.о. начальника ОСОБА_5 №72/11/15-32-14-03-06 від 07.08.2017р. зобов’язано провести документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Євротермінал» (код ЄДРПОУ 33507625) з питання неподання платником податків документації з трансфертного ціноутворення за період 2015 рік. (а.с. 17)
Щодо посилання представника позивача стосовно того, що відповідач порушив порядок повідомлення про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Євротермінал», у зв’язку з чим, позбавив позивача можливості належного захисту своїх прав, суд зазначає наступне.
Як вбачається з наказу «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Євротермінал» №3585 від 15.08.2017р., він прийнятий на виконання вимог п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.39.4.4 п. 39.4 ст. 39, п.п.78.1.15 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України
Так, згідно до п.п.78.1.15 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав, а саме неподання платником податків або подання з порушенням вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або у разі встановлення порушень під час моніторингу такого звіту або документації відповідно до вимог пунктів 39.4 і 39.5 статті 39 цього Кодексу.
Відповідно до п.79.2 ст. 79 Податкового кодексу України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Так, п.42.2 ст. 42 Податкового кодексу України встановлено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Таким чином, вказані вище приписи встановлюють чіткі умови, які надають посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Судом встановлено, що ТОВ «Євротермінал» повідомлено про проведення планової виїзної документальної перевірки повідомленням №425 від 15.08.2017р., яке з копією наказу ГУ ДФС в Одеській області про проведення перевірки №3585 від 15.08.2017р. направлено за податковою адресою підприємства (65006, м. Одеса, вул. Хаджибейська дорога, 4) 16.08.2018р., про що свідчить квитанція поштового зв’язку та вручено позивачу 28.08.2017р. (а.с.189-190)
Тобто, податковим органом виконано приписи п.42.2 ст. 42 Податкового кодексу України, які надають посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Представник позивача у судовому засіданні посилався на те, що у відповідача були відсутні підстави та порушено порядок проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Євротермінал». Суд вважає, що при розгляді даної справи, не може надати оцінку наказу ГУ ДФС в Одеській області про проведення перевірки №3585 від 15.08.2017р. та діям щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Євротермінал», оскільки предметом розгляду даної позовної заяви є оскарження податкового повідомлення-рішення №0032781403 від 26.09.2017р.
Так, за результатами проведеної перевірки було складено акт №173/15-32-14-01/33307628 від 21.06.2016р. (а.с.21-90)
Перевіркою встановлено порушення ТОВ «Євротермінал»: пп.39.4.4, пп.39.4.7 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України не подано документацію з трансфертного ціноутворення визначену п.п.39.4.6 п.39.4 ст. 39 Податкового кодексу України щодо контрольованих операцій, здійснених з European bank for reconstruction and development (ОСОБА_3), Seclear Investments Limited (Кіпр) у звітному періоді 2015 року.
На підставі висновків акту перевірки, ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0032781403 від 26.09.2017р., яким до ТОВ «Євротермінал» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) – 243 600,00 грн. (а.с.92)
Оцінюючи спірні правовідносини, судом встановлено наступне.
ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” подано до ДФС України звіт про контрольовані операції здійснені у 2015 році №9276755028 від 29.04.2016р., додаток 1 «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» №9276755023 від 29.04.2016р., додаток 2 «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» №9276755024 від 29.04.2016р. Загальна сума контрольованих операцій, відображена у звіті – 49 962 718 грн. Звіт містить наступні відомості, що найменування особи – сторони контрольованої операції та загальної суми контрольованих операцій з контрагентом:
- MOZIER OVERSEAS SA (Панама) – 8 028 301,00 грн.;
- European bank for reconstruction and development (ОСОБА_3) – 31 205 653,00 грн.;
- Seclear Investments Limited (Кіпр) - 10 728 764,00 грн.
Так, відповідно до Аналітичної довідки про результати відпрацювання контрольованих операцій ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” (код ЄДРПОУ 33507625), складеної ГУ ДФС в Одеській області, встановлено, що за результатами проведеного моніторингу контрольованих операцій ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” виявлено відхилення процентної ставки за кредитом наданим компаніями-нерезидентами від максимальної процентної ставки встановленої Постановою НБУ №363 від 03.08.2004р., в результаті чого існує ризик мінімізації податку на прибуток при здійсненні виплат процентів за кредитом у розмірі 1 293 498,31 грн. (а.с.151-154)
Листом №1017/8/15-32-14-07-06 від 09.03.2017р. «Про направлення запиту на отримання документації про контрольовані операції» в.о. заступника начальника ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_5 повідомлено директора Департаменту аудиту ДФС України ОСОБА_6І стосовно того, що ГУ ДФС в Одеській області з метою встановлення потенційних ризиків трансфертного ціноутворення проведено аналіз поданих суб’єктами господарювання звітів про контрольовані операції за 2015 рік. У ході проведення аналітичної роботи встановлено ризики невідповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», та як слід, ймовірне заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” (код ЄДРПОУ 33507625). Враховуючи викладене, ГУ ДФС в Одеській області звернулось з проханням розглянути питання щодо направлення запиту платнику стосовно отримання інформації та документації про здійснення контрольовані операції. Додаток: аналітична довідка (формат PDF) на 4 арк. (а.с.150)
Відповідно до листа ДФС України №12149/6/99-99-14-01-02-15 від 06.06.2017р. «Про подання документації з трансфертного ціноутворення» відповідно до п. п. 39.4.4 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України, п.2 абз. 3 п.73.3 ст. 73 Податкового кодексу України ДФС України звернулась до ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ”(код ЄДРПОУ 33507625) щодо подання протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту до ГУ ДФС в Одеській області документації з трансферного ціноутворення про контрольовані операції, здійсненні ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” у 2015 році з European bank for reconstruction and development (ОСОБА_3) на загальну суму 31 205 653,00 грн. (відсотки по кредиту, юридичні та консультаційні послуги, щорічне обслуговування) та Seclear Investments Limited (Кіпр) на загальну суму 10 728 764,00 грн. (кредит від нерезидента), відповідно до поданого звіту про контрольовані операції. Зміст документації, яка подається платником податків на запит ДФС, встановлено п.п.39.4.6 п.39.4 ст.39 Кодексу. При цьому, звернуто увагу, щодо необхідності надання копій контрактів щодо зазначених вище операцій відповідно до п.п. «д» п.п. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу. (а.с.156)
Підунктом 39.4.2 пунктом 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України встановлено, що платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
У звіті про контрольовані операції зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді.
Згідно до підункту 39.4.4 пунктом 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України платники податків, що здійснюють контрольовані операції, повинні складати та зберігати документацію з трансфертного ціноутворення за кожний звітний період.
На запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті, яка повинна містити інформацію, зазначену у підпункті 39.4.6 цього пункту.
Запит надсилається не раніше 1 жовтня року, що настає за календарним роком, в якому таку контрольовану операцію (операції) було здійснено.
Підунктом 39.4.6 пунктом 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України встановлено, документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі) повинна містити таку інформацію:
а) дані про особу (осіб), яка є стороною контрольованої операції, та про пов'язаних осіб платника податків (у звітному періоді, в якому здійснювалася контрольована операція, та на момент подання документації), а саме: контрагента (контрагентів) контрольованої операції; осіб, які безпосередньо (опосередковано) володіють корпоративними правами платника податків у розмірі 20 і більше відсотків; осіб, корпоративними правами яких у розмірі 20 і більше відсотків безпосередньо (опосередковано) володіє платник податків.
Дані повинні бути такими, що дають змогу ідентифікувати таких пов'язаних осіб (включаючи найменування держав (територій), податковими резидентами яких є такі особи, код особи, встановлений у державі (країні) їх реєстрації) та розкривати інформацію щодо критеріїв визнання таких осіб пов'язаними;
б) загальний опис діяльності групи компаній (включаючи материнську компанію та її дочірні підприємства), у тому числі організаційну структуру групи, опис господарської діяльності групи, політику трансфертного ціноутворення, інформацію про осіб, яким платник податків надає місцеві управлінські звіти (назва держави, на території якої такі особи утримують свої головні офіси);
в) опис структури управління платника податків, схема його організаційної структури із зазначенням загальної кількості працюючих осіб та в розрізі окремих підрозділів платника податків станом на дату операції або на кінець звітного періоду;
г) опис діяльності та стратегії ділової активності, що провадиться платником податків, зокрема, економічні умови діяльності, аналіз відповідних ринків товарів (робіт, послуг), на яких проводить свою діяльність платник податків, основні конкуренти;
ґ) відомості про участь платника податків у реструктуризації бізнесу або передачі нематеріальних активів у звітному або попередньому році з поясненням аспектів цих операцій, що вплинули або впливають на діяльність платника податків;
д) опис контрольованої операції та копії відповідних договорів (контрактів);
е) опис товарів (робіт, послуг), включаючи фізичні характеристики, якість і репутацію на ринку, країну походження і виробника, наявність товарного знаку та іншу інформацію, пов'язану з якісними характеристиками товару (роботи, послуги);
є) відомості про фактично проведені розрахунки у контрольованій операції (сума та валюта платежів, дата, платіжні документи);
ж) чинники, які вплинули на формування та встановлення ціни, зокрема бізнес-стратегії сторін операції (за наявності), які істотно впливають на ціни товарів (робіт, послуг);
з) функціональний аналіз контрольованої операції: відомості про функції осіб, що є сторонами (беруть участь) у контрольованій операції, про використані ними активи, пов'язані з такою контрольованою операцією, та економічні (комерційні) ризики, які такі особи враховували під час здійснення контрольованої операції;
и) економічний та порівняльний аналіз: суму отриманих доходів (прибутку) та/або суму понесених витрат (збитку) внаслідок здійснення контрольованої операції, рівень рентабельності; обґрунтування вибору методу, який застосовано для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки", фінансового показника згідно з підпунктом 39.3.2.5 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті та сторони, що досліджувалася згідно з підпунктом 39.3.2.7 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті; обґрунтування вибору та інформація про зіставні операції (зіставних осіб) і джерела інформації, які використовувалися для аналізу; розрахунок діапазону цін (рентабельності); опис та розрахунок проведених коригувань згідно з підпунктом 39.2.2.1 підпункту 39.2.2 пункту 39.2 цієї статті.
Фінансові показники, що використовувалися під час розрахунку показників рентабельності контрольованої операції, мають бути підтверджені даними бухгалтерського обліку та фінансової звітності сторони контрольованої операції, що досліджувалася згідно з підпунктом 39.3.2.7 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті.
У разі якщо стороною контрольованої операції здійснюється постачання (продаж) товарів, робіт, послуг, інших предметів за контрольованими операціями декільком особам, і для цілей встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" здійснюється порівняння показника рентабельності такого постачальника, документація має містити опис алгоритму розподілу витрат постачальника, понесених для здійснення таких операцій, які враховуються під час розрахунку показника рентабельності. Такий опис має містити інформацію про економічне обґрунтування вибору алгоритму розподілу витрат, методику його застосування, а також фактичний розрахунок, здійснений відповідно до обраної методики;
і) відомості про проведене платником податку самостійне пропорційне коригування податкової бази та сум податку відповідно до підпунктів 39.5.4 і 39.5.5 пункту 39.5 цієї статті (у разі його проведення);
У відповідності до підунктом 39.4.7 пунктом 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України документація з трансфертного ціноутворення подається платником податків до контролюючого органу, зазначеного у запиті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Згідно до пп.39.4.8 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України у разі коли подана платником податків документація з трансфертного ціноутворення не містить інформацію в обсязі, зазначеному в підпункті 39.4.6 цього пункту, або належного обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки", центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, надсилає такому платнику податків запит з вимогою додатково подати протягом 30 календарних днів з моменту його отримання інформацію відповідно до підпункту 39.4.6 цього пункту та/або обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки".
Зазначена додаткова інформація або обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" є невід'ємною частиною документації з трансфертного ціноутворення.
Листом ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” №17040/6 від 25.07.2017р. у відповідь на запит ДФС України №12149/6/99-99-14-01-02-15 від 06.06.2017р. повідомило, що у 2016-2017 роках позивач проходив дві перевірки ГУ ДФС в Одеській області, яким надавалися для огляду усі оригінали документів щодо відношень до ЄБРР та Seclear Investments Limited (Кіпр), у тому числі за 2015 рік. Зазначені податкові перевірки окрім іншого перевіряли дотримання вимог законодавства з питань контрольованих операцій. В ході перевірки за 2015 рік жодних порушень при здійсненні контрольованих операцій не встановлено, що підтверджується актом перевірки №173/15-32-14-01/33307625 від 21.06.2016р. (а.с.158)
Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що лист ТОВ «Євротермінал» №218 від 25.07.2017р. не містить інформацію, передбачену п.п.39.4.6 п.39.4 ст. 39 Кодексу.
Суд критично відноситься до посилань представника позивача у позовній заяві стосовно того, що запит не містить детальний перелік документів , що запитується та підстав його надсилання з посилання на п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України, оскільки документація з трансфертного ціноутворення надається згідно ст. 39 Податкового кодексу України та у запиті «Про надання документації з трансфертного ціноутворення» чітко зазначено, що зміст документації, яка подається платником податків на запит ДФС перелічена у п.п.39.4.6 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України.
Так, директор Департаменту аудиту ДФС України ОСОБА_6І листом №18508/7/99-99-14-01-02-17 від 13.07.2017р. «Про аналіз документації» повідомлено ГУ ДФС в Одеській області, що ДФС України відповідно до п. п. 39.4.4 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України направлено запит на подання документації з трансфертного ціноутворення підприємству ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ”(код ЄДРПОУ 33507625) щодо контрольованих операцій, здійснених у 2015 році, який отримано платником 26.06.2017р. У зв’язку з чим, зобов’язано ГУ ДФС в Одеській області: 1) забезпечити отримання від платника документації з ТЦ у встановлений п. п. 39.4.4 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України; 2) відповідно до розділу 4 Порядку проведення моніторингу контрольованих операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №706 від 14.08.2015р. протягом 15 робочих днів з моменту отримання документації здійснити її аналіз щодо повноти наданої інформації, правильності застосування методу визначення цін, обґрунтування відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» та надати документацію до ДФС разом з аналітичною довідкою; 3) у разі, якщо подана платником документація з ТЦ не буде містити інформацію у повному обсязі, зазначеному в п. п. 39.4.4 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України, та/або належного обґрунтування відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», зазначити конкретну інформацію, яку платник має надати додатково відповідно до п.п.39.4.8 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України (а.с.155)
Державна фіскальна служба України листом №20567/7/99-99-14-01-02-17 від 03.08.2017р. «Про вжиття заходів» в доповнення до листа №185/7/99-99-14-01-02-17 від 13.07.2017р. щодо направлення запиту про надання документації з трансфертного ціноутворення ТОВ «Євротермінал» (код ЄДРПОУ 33507625) повідомила ГУ ДФС у Одеській області, що 25.07.2017р. до ДФС у відповідь на запит №12149/6/99-99-14-01-02-15 від 06.06.2017р. надійшов лист ТОВ «Євротермінал» №218 від 25.07.2017р. (вх. ДФС №17040/6 від 25.07.2017р.) який не містить інформацію, передбачену п.п.39.4.6 п.39.4 ст. 39 Кодексу. Враховуючи зазначене, направлено лист ТОВ «Євротермінал» для врахування в роботі та розгляду питання щодо притягнення платника податків до відповідальності відповідно до п.120 ст. 120 Кодексу. (а.с.157)
Згідно до п.120.3 ст.120 Податкового кодексу України неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:
- 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання звіту про контрольовані операції;
- 1 відсотка суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції;
- 3 відсотки суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена підпунктами 39.4.6 та 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення №0032781403 від 26.09.2017р. прийняте пропорційно, зокрема з дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав свобод та інтересів особи і цілями на досягнення яких спрямоване це рішення, у зв’язку з чим, скасуванню не підлягає.
Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Беєлер проти Італії» (Beyeler v. Italy), заява №33202/96, відповідно до ч.1 п. 39 якого суд повторює, що будь-яке втручання органу влади у захищене право не суперечить загальній нормі, лише якщо забезпечено «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогам захисту основоположних прав конкретної особи. Питання стосовно того, чи було забезпечено такий справедливий захист, стає актуальним лише після того, як встановлено, що відповідне втручання задовольнило вимогу законності і не було свавільним.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
Водночас, згідно положень п. 8 ч. 2 ст. 2 КАС України, суд у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони пропорційно, зокрема з дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав свобод та інтересів особи і цілями на досягнення яких спрямоване це рішення.
Згідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративний справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За таких обставин, розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ” задоволенню не підлягають, оскільки позивачем не подано документацію з трансфертного ціноутворення визначену п.п.39.4.6 п.39.4 ст. 39 Податкового кодексу України щодо контрольованих операцій, здійснених з European bank for reconstruction and development (ОСОБА_3), Seclear Investments Limited
(Кіпр) у звітному періоді 2015 року. у зв’язку з чим, позивача було притягнуто до відповідальності відповідно до п.120.3 ст. 120 Кодексу.
У разі відмови у задоволенні позовних вимог позивача судовий збір не повертається.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 255, 295 КАС України, суд –
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “ЄВРОТЕРМИНАЛ” (код ЄДРПОУ 33507625, місцезнаходження: 65011, м. Одеса, вул. Єврейська, 26) до Головного управління ДФС в Одеській області (місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання не чинним та скасування податкового повідомлення-рішення №0032781403 від 26.09.2017р. – відмовити.
Судові витрати відшкодуванню не підлягають, у зв’язку з відмовою у задоволенні позовних вимог ТОВ “ЄВРОТЕРМИНАЛ”.
Судові витрати розподілити відповідно до ст. 139 КАС України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в сроки, встановлені ст. 295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Повний текст рішення складене та підписане суддею 27.04.2018р.
Суддя Я.В. Балан
.