
3.1.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
27 квітня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1572/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали заяви управління Державної міграційної служби України в Луганській області про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі № 812/1572/17 за позовом ОСОБА_1 Асадаллаха до управління Державної міграційної служби України в Луганській області, управління Служби безпеки України в Полтавській області про визнання незаконним подання про скасування дозволу на імміграцію, визнання протиправним та скасування рішення про скасування дозволу на імміграцію в Україну, зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
26 квітня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Державної міграційної служби України в Луганській області про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі № 812/1572/17 за позовом ОСОБА_1 Асадаллаха до управління Державної міграційної служби України в Луганській області, управління Служби безпеки України в Полтавській області про визнання незаконним подання про скасування дозволу на імміграцію, визнання протиправним та скасування рішення про скасування дозволу на імміграцію в Україну, зобов’язання вчинити певні дії.
Розглянувши матеріали заяви суд встановив наступне.
Згідно з частинами першою, другою статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов’язок боржника відсутній повністю чи частково у зв’язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
Статтею 374 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню та питання щодо залишення без руху вказаної заяви.
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки дії суду в разі надходження заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.
За приписами пункту 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Заявником не долучено до матеріалів заяви доказів надіслання сторонам, що беруть участь у розгляді справи копії заяви з доданими до неї документами.
Відповідно до ч.2 ст. 161 КАС України визначено, що суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Так як ст.374 КАС України встановлені скорочені процесуальні строки розгляду такої заяви, у зв’язку з цим, необхідно надати докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення особам, які беруть участь у розгляді справи копії заяви з доданими документами.
Згідно з п.2 ч.5 ст.160 КАС України вбачається, що в позовній заяві зазначаються, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Всупереч вищенаведеним положенням ст. 160 КАС України заявником не зазначено: повного найменування сторін по справі, їх місцезнаходження; поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомих номерів засобів зв’язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти сторін по справі.
Заявником, окрім вимоги щодо визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню заявлено вимоги стосовно визнання постанов державного виконавця такими, що не підлягають виконанню та підлягають закриттю, а також визнання таким, що не підлягає сплаті виконавчий збір за постановами державного виконавця, при цьому, ст.374 КАС України передбачає звернення стягувача або боржника з заявою про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, тобто вимоги про визнання постанов державного виконавця такими, що не підлягають виконанню та підлягають закриттю, а також визнання таким, що не підлягає сплаті виконавчий збір за постановами державного виконавця не можуть бути заявлені в порядку ст.374 КАС України.
Окрім того, заявник звертається з заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, при цьому посилається на статтю 373 КАС України.
Отже, заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню не відповідає вимогам ст. ст. 160,161 КАС України, а тому є підстави для залишення її без руху.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, враховуючи неврегулюваність питання щодо залишення без руху заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню (стаття 374 КАС України), беручи до уваги приписи частини сьомої статті 7 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положень статті 169 КАС України щодо залишення без руху заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню та надати заявнику строк для усунення встановлених недоліків.
Керуючись статтями 7, 160, 161, 169, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву управління Державної міграційної служби України в Луганській області про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі № 812/1572/17 за позовом ОСОБА_1 Асадаллаха до управління Державної міграційної служби України в Луганській області, управління Служби безпеки України в Полтавській області про визнання незаконним подання про скасування дозволу на імміграцію, визнання протиправним та скасування рішення про скасування дозволу на імміграцію в Україну, зобов’язання вчинити певні дії,- залишити без руху.
Запропонувати заявнику протягом 10-ти (десяти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню шляхом надання суду:
заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, зазначивши: повне найменування сторін по справі, їх місцезнаходження; поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв’язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти сторін по справі та виклавши вимоги відповідно до вимог ст.374 КАС України;
доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення особам, які беруть участь у розгляді справи, копій заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню з доданими документами.
Якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде повернута відповідачеві та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надіслати відповідачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню окремо не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя ОСОБА_2