
Справа №592/12275/17
Провадження №2-а/592/46/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2018 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі:
головуючого: судді Бичкова І. Г. ,
за участю секретаря судового засідання: Троценко Ю. Ю. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання відмови незаконною та зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області та просив суд: 1. Визнати незаконною відмову головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області зробити перерахунок та виплату йому пенсії, нарахованої з урахуванням грошового забезпечення поліції відповідно до вимог законодавства. 2. Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок розміру його пенсії за наданою довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами чинними від 01.01.2016 року та в строки, вказані у законі. 3. Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області проводити виплати пенсії згідно наданої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та зобов’язати виплатити пенсію за минулий час з компенсацією за несвоєчасну виплату пенсії, як того вимагає законодавство України. 4. Стягнути з державного бюджету України на його користь понесені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 640 грн. 00 коп. шляхом їх безспірного списання з рахунку суб’єкта владних повноважень головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про те, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” .
Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року були затверджені нові розміри грошового забезпечення поліцейських. Отже, він отримав ще й право на перерахунок пенсії з усіх розмірів та видів грошового забезпечення поліції.
До головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з УМВС України в Сумській області надійшла довідка № 11/149-574 (4793) від 06.06.2017 року про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії, де вказано, що відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” , Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 року № 260 розмір грошового забезпечення позивача за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою оперуповноважений ВБНОН УМВС України в Сумській області (поліцейський) , становить 6522,5 грн. .
11.10.2017 року позивач звернувся із заявою про перерахунок його пенсії до головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з УМВС України в Сумській області з моменту, коли вони отримали підставу для перерахунку його пенсії у вигляді відповідної довідки. Однак отримав відмову головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області в перерахунку пенсії через відсутність коштів в Державному бюджеті України.
16.02.2018 року відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволені позову. Відповідач у відзиві зазначив про те, що правовідносини в даній справі повинні розглядатися, в першу чергу, виходячи з правомірності або неправомірності дій чи бездіяльності органу владних повноважень, на звернення для оскарження яких Кодексом адміністративного судочинства передбачено 6 місяців. Практика Європейського суду з прав людини також свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків на звернення до суду за захистом порушених прав (справа “Стаббігс на інші проти Великобританії” , справа “Девеер проти Бельгії” ) . Так, відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свої прав, свобод чи інтересів. При цьому відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. Зазначені положення кореспондуються з нормами ст. 245 КАС України, які визначають повноваження суду при вирішенні справи по суті. Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Тобто чинне законодавство обмежує звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів. Це насамперед обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними. Як вбачається з приписів ч. ч. 2, 3 ст. 122 КАС України строк звернення до суду, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Поважними визнаються лише такі причини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами, тобто, які б об’єктивно та істотно перешкоджали його зверненню до суду та не залежали від його волевиявлення. В свою чергу, будь-яких доказів наявності об’єктивних причин, що перешкоджали своєчасно звернутися до суду з відповідним позовом про захист свого порушеного права, позивач не надав, тоді як наголошує на порушенні своїх прав з 01.01.2016 року. По-друге, на обліку в головному управлінні позивач перебуває з 13.11.2007 року як отримувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” . Відповідно до ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою ст. 51 цього Закону. Нормативним актом, що регулює питання проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262 є Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” , затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45. Порядком передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України відповідні державні органи (органи Міністерства оборони) повідомляють у п’ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Повідомлення з Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” надійшло до головного управління 29.03.2017 року. Відповідно до положень Порядку головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно Порядку та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Особам із числа військовослужбовців внутрішніх справ довідки видаються державними органами за відповідними посадами на момент виникнення права на перерахунок. Таким чином, перерахунок пенсії військовослужбовцям може бути проведено лише на підставі відповідної довідки щодо зміни розмірів грошового забезпечення, яка видана уповноваженим органом. Довідка про грошове забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії надійшла від ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області у червні 2017 року. Оскільки відповідно до ст. 8 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” виплата пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, то перерахунок та виплату перерахованої пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. По-третє, вимога позивача про виплату компенсації за несвоєчасну виплату пенсії необґрунтована та не відповідає вимогам законодавства, що підтверджується наступним. Відповідно до ст. 1-1 Закону № 2262 законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів. Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням втрати компенсації частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв’язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом. Відповідно до ст. 2 Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати” від 19.10.2000 року № 2050-ІІІ компенсація громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам. Відповідно до цих нормативних актів підставою для здійснення компенсації громадянам втрати частини доходів є дотримання таких умов в сукупності: нарахування громадянину належних йому доходів; порушення встановлених строків їх виплати; затримка виплати доходів один і більше календарних місяців; зростання цін на споживчі товари і тарифи на послуги; доходи не повинні носити разового характеру. Отже, однією з обов’язкових умов виплати компенсації є нарахування доходів та їх несвоєчасна виплата, тому підстав для виплати компенсації за несвоєчасну виплату пенсії, яку просить позивач відсутні. По-четверте, відповідно до пп. 2 п. 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 року № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 року за № 40/26485, головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань планує доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду. Згідно із ч. 2 ст. 72 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України. Відповідно до ст. 73 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” кошти Пенсійного фонду використовуються на виплату пенсій, передбачених цим Законом; надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; фінансування адміністративних витрат, пов’язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; оплату послуг з виплати та доставки пенсій; формування резерву коштів Пенсійного фонду. Забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом. Крім того, у головного управління відсутня окрема бюджетна програма для забезпечення виконання рішень суду, тому відсутні рахунки для здійснення безспірного списання коштів. Враховуючи заборону використовувати кошти Пенсійного фонду на цілі, не передбачені пенсійним законодавством та відсутність рахунків в органах Казначейства вважає правильним відшкодувати понесені судові витрати позивача за рахунок Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 8 ст. 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи, також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України.
ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх спав, майором міліції, якому з 13.11.2007 року була призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ” , що підтверджується посвідченням № 281564, виданим Пенсійним фондом України, копія якого міститься в матеріалах адміністративної справи.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області з 13.11.2007 року.
Згідно з довідкою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Сумській області від 06.06.2017 року № 11/149-574, виданою Управлінням МВС України в Сумській області, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою оперуповноважений ВБНОН/оперуповноважений, становить: посадовий оклад – 2500,00; оклад за військовим (спеціальним) званням: майор (КАП.3Р. , БАТ. Комісар, ІНТ./ВОЄН(ВЕТ)ВРАЧ/ІНЖ/ЮРИСТ 2Р) - 2000,00; надбавки за стаж служби -1350,00; надбавка заслужбу в умовах режимних обмежень – 375,00; премія - 297,56, всього – 6522,56 гривні. Копія зазначеної довідки міститься в матеріалах адміністративної справи (а. с. 8) .
11.10.2017 року ОСОБА_1 направив на адресу головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області заяву про перерахування йому пенсії та призначення її виплати з урахуванням грошового забезпечення поліції., оскільки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року були затверджені нові розміри грошового забезпечення поліцейських.
Листом від 24.11.2017 року № 803/Я-11 головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило позивача про те, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, який функціонує відповідно до Закону України “Про доступ до судових рішень” , ухвалою Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 01.02.2018 року було відкрито провадження у зразковій адміністративній справі № Пз/9901/8/18 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/71938660) за позовом ОСОБА_2 до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.
Як зазначив Верховний суд, ознаками типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, є такі: 1) позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ” ; 2) відповідач: суб’єкт владних повноважень – територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу; 3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01.01.2016 року згідно із Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” , ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” , постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” , на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45
Позивачем по справі є ОСОБА_1 – пенсіонер органів внутрішніх справ, який отримує пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” , а відповідачем - територіальний орган Пенсійного фонду України – головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Позовні вимоги ОСОБА_1 аналогічні до позовних вимог у зразковій справі – визнання незаконною відмови головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо непроведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року відповідно до ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” та зобов’язання відповідача відповідно до ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та на підставі довідки ліквідаційної комісії управління МВС України в Сумській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 06.06.2017 року провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії та виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.01.2016 року до моменту здійснення перерахунку та виплачувати таку пенсію в подальшому з урахуванням здійсненого перерахунку.
15.02.2018 року Верховний Суд ухвалив рішення у зразкові справі за позовом ОСОБА_2 до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, яким визнав протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку та виплати позивачу пенсії з 01.01.2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” , ст. ст. 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” , постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” , на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. Було зобов’язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.01.2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” , ст. ст. 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” , постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” , на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. Було стягнуто на користь позивача судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ” , до суду з адміністративними позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України, на обліку яких стоять позивачі та які здійснюють виплату пенсій позивачам, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01.01.2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” , ст. ст. 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” , постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” , на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов’язання відповідачів здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01.01.2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23.12.2015 року №900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” , ст. ст. 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” , постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” , згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
У зв’язку з викладеним, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.
Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 243, 251 КАС України, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання відмови незаконною та зобов’язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати незаконною відмову головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області зробити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, нарахованої з урахуванням грошового забезпечення поліції відповідно до вимог законодавства.
Зобов’язати головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 за наданою довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами чинними від 01.01.2016 року та в строки вказані у законі.
Зобов’язати головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області проводити виплати пенсії згідно наданої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та зобов’язати виплатити пенсію за минулий час з компенсацією за несвоєчасну виплату пенсії, як того вимагає законодавство України.
Стягнути з державного бюджету України на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 640 грн. 00 коп. шляхом їх безспірного списання з рахунку суб’єкта владних повноважень головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених КАС України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених ч. 2 ст. 299 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції – Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції – Ковпаківський районний суд м. Суми, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий: І.Г. Бичков