
№ 336/7250/17
провадження № 2/336/708/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/заочне/
26 квітня 2018 року м.Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Дмитрюк О.В.,
за участю секретаря Шаповалової С.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченої щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, -
В С Т А Н О В И В:
Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району звернулося 13.12.2017 р. до суду з вищевказаним позовом, який уточнювало в процесі розгляд справи.
Позивач посилається на те, що на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 за заявою відповідача ОСОБА_1 їй призначено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Дану допомогу відповідач одержувала в період з 01.03.2017 р. по 30.10.2017 р. За зазначений період часу ОСОБА_1 виплачено 13717,21 грн.
Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек Єдиного реєстру заборон відчудження об»єктів нерухомого майна ОСОБА_1 на праві власності з 02.02.2009 р. належить 1/8 домоволодіння, розташованого за адресою: м.Запоріжжя, пров.Бастіонний, 7.
Звертаючись до управління з заявами про призначення вищезазначеної допомоги, ОСОБА_1 вказала, що у неї або членів її сім»ї не має у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та районі проведення антитерористичної операції.
З причини надання відповідачем при оформленні адресної допомоги недостовірних відомостей їй надміру нараховано та виплачено адресну допомогу, яка підлягає поверненню до бюджету.
Тому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь управління надміру виплачені бюджетні кошти у вигляді щомісячної адресної допомоги в сумі 13717,21 грн.
Ухвалою судді від 09.01.2018 р. було відкрито провадження і справа призначена до розгляду на 25.01.2018 р.
25.01.2018 р. розгляд справи було відкладено на 07.03.2018 р. підставі п.1 ч.2 ст.223 ЦПК України.
07.03.2018 р. розгляд справи було відкладено на 30.03.2018 р. на підставі ч.1 ч.2 ст.223 ЦПК України та для направлення відповідачу уточненої позовної заяви.
30.03.2018 р. розгляд справи було відкладено на 26.04.2018 р. на підставі ч.5 ст.223 ЦПК України.
Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримує, просить задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечує. Розгляд справи за відсутності учасника справи узгоджується з положеннями ч.3 ст.211 ЦПК України.
Відповідач до суду повторно не з»явилась, про день, час та місце розгляду справи повідомлялась у встановленому законом порядку, причини неявки суду не повідомила, відзиву на позов не подавала.
Суд ухвалив постановити заочне рішення на підставі наявних в матеріалах справи доказів, що відповідає положенням ч.4 ст..223 та ч.1 ст.280 ЦПК України.
В силу ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, приймаючи до уваги позицію представника позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 взята на облік Управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району як внутрішньо переміщена особа, яка перемістилися з тимчасово окупованої території (а.с.29).
У березні 2017 року року ОСОБА_1 звернулася до УПСЗН із заявою про призначення адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначила фактичне місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1.
18.09.2017 р. ОСОБА_1 заповнила заяву для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, в якій зазначила фактичне місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_2.
В період з 01.03.2017 р. по 30.10.2017 р. ОСОБА_1 було призначено та виплачувалась допомога, як внутрішньо переміщеній особі у березні 2017 р. у сумі 1639,68 грн., у квітні 2017 р. – 2210 грн., у травні – 2046,03 грн., у червні 2017 р. – 1989 грн., у липні 2017 р. – 1825,03 грн., у серпні – 1768 грн., у вересні 2017 р. – 471,47 грн., у жовтні 2017 р. – 1768 грн.
Згідно з розрахунком за вказаний період виплачено 13717,21 грн.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек Єдиного реєстру заборон відчудження об»єктів нерухомого майна ОСОБА_1 на праві власності з 02.02.2009 р. належить 1/8 домоволодіння, розташованого за адресою: м.Запоріжжя, пров.Бастіонний, 7.
Звертаючись до управління з заявами про призначення вищезазначеної допомоги, ОСОБА_1 вказала, що у неї або членів її сім»ї не має у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та районі проведення антитерористичної операції.
Вищевказане підтверджено наданими позивачем письмовими доказами, наявними в матеріалах справи.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Внутрішньо переміщені особи отримують щомісячну адресну допомогу за правилами, встановленими Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 (далі Порядок).
Відповідно до п.1 Порядку встановлена щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
При цьому п. 6 Порядку передбачено, що грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сімї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції та населені пункти.
Відповідно до п. 11 Порядку уповноважений представник сімї, якому призначено грошову допомогу, зобовязаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин. Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сімї на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, звертаючись з заявою про призначення грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на сплату житлово-комунальних послуг, відповідач ОСОБА_1 зазначила, що у неї відсутнє будь-яке житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції. При цьому, вона була попереджена, що подана нею інформація може бути перевірена органами соціального захисту населення для забезпечення цільового використання бюджетних коштів.
Згідно згаданої вище інформаційної довідки відповідач має з 02.02.2009 р. у власності 1/8 частину домоволодіння № 7 по пров.Бастіонному в м.Запоріжжя.
Отже, ОСОБА_1 в порушення п. 11 Порядку не виконала свого обов»язку та не повідомила позивача про обставини, які впливають на призначення грошової допомоги, вказавши в поданих нею заявах про призначення грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на сплату житлово-комунальних послуг недостовірну інформацію щодо відсутності у неї та членів її сімї будь-якого житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції, а тому суд приходить до висновку про безпідставне отримання адресної допомоги відповідачем за період з березня 2017 року по жовтень 2017 року включно та наявність підстав для задоволення заявлених позовних вимог.
Згідно положення ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, у разі задоволення позову - на відповідача. На підставі ст.141 ч.6 ЦПК України суд стягує з відповідача в дохід держави витати по сплаті судового збору в сумі 1600 грн.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 141, 261, 264, 265, 280-284, 354 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченої щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району (м.Запоріжжя, вул.Чарівна, 16, ЄДРПОУ 37573780) надміру виплачені бюджетні кошти у вигляді щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 13 717,21 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 1600 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області протягом тридцяти днів через Шевченківський районний суд м.Запоріжжя.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В.Дмитрюк