Рішення № 73692041, 08.02.2018, Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
08.02.2018
Номер справи
216/5311/16-а
Номер документу
73692041
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 216/5311/16-а

Провадження № 2-а/216/8/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 лютого 2018 року м. Кривий Ріг

Дніпропетровської області

Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі головуючого - судді Онопченка Ю.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Нестеренко В.В.,

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 8 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 управління Національної поліції в Дніпропетровській області, ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з указаним позовом, який 30.01.2017 року уточнив та обгрунтовував тим, що наказом від 26 грудня 2006 року № 244о/с його було звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил на підставі п. 64 «Б» (через хворобу). 29 грудня 2006 року йому була призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Згідно з довідкою ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області станом на 22 липня 2016 року розмір його пенсії складає 1 239 грн. 33 коп. Вказана сума обчислена, виходячи з суми, яка включає такі види: посадовий оклад – 650 грн., оклад за військове звання – 120 грн., 30% надбавка за вислугу років – 231 грн., 56% надбавка за особливо важливі завдання – 560 грн. 56 коп., 15% премія – 234 грн. 23 коп. Відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12); за вислугу 20 років – 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або станом здоров’я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Законну України «Про Національну поліцію» - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років – 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення. Як убачається із відповіді Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України від 07 липня 2016 року його було звільнено саме за станом здоров’я. Таким чином, базовою ставкою для розрахунку пенсії повинні були бути 55% відповідних сум грошового забезпечення.

Посилаючись на викладене, ОСОБА_1 просив зобов’язати відповідачів провести перерахунок нарахованої йому пенсії, виходячи з 55% відповідних сум грошового забезпечення з 29 грудня 2006 року по теперішній час.

Позивач у судовому засіданні адміністративний позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_4 управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову, посилаючись на письмові заперечення, які обгрунтовані тим, що згідно довідки управління кадрового забезпечення ОСОБА_4 управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 17.11.2016 № 8/19-3401 ОСОБА_1 на службу до ОСОБА_4 управління Національної поліції в Дніпропетровській області не приймався та не звільнявся. Таким чином, на сьогодні, між позивачем та ОСОБА_4 управлінням Національної поліції в Дніпропетровській області відсутні будь-які правовідносини. Також, відповідно до вимог ст. 99 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 № 489-V, військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України.

Представник відповідача ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову, посилаючись на письмові заперечення, які обгрунтовані тим, що розміри пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначені ст. 13, зокрема, пунктом «а» передбачено, що особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, що мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» ст. 12): за вислугу 20 років – 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2,3 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (ст. 43); за кожен рік вислуги понад 20 років – 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення. Пенсія позивачу призначена відповідно до пункту «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за 20 років вислуги в розмірі 50 % відповідних сум грошового забезпечення як особі, яка звільнена у запас на підставі розрахунку вислуги років ОСОБА_1 та даних про звільнення, які містяться в пенсійній справі. Тому, вимоги позивача щодо проведення перерахунку, виходячи з 55 % відповідних сум грошового забезпечення є помилковими, оскільки 55 % береться для обчислення пенсій лише звільнених у відставку, тоді як ОСОБА_1 звільнений у запас.

Вислухавши позивача, представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, давши відповідну правову оцінку зібраним у матеріалах справи доказам, суд приходить до висновку про те, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.

Частинами першою, другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював в органах внутрішніх справ, на теперішній час перебуває на обліку в ОСОБА_4 управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.

Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Крім того, відповідно до п.3 ч.2 ст.78 Закону «Про Національну поліцію» правовий зв'язок між службою в міліції і поліції обумовлюється ще й тим, що стаж служби в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу включається до стажу служби в поліції. Також згідно п.12 прикінцевих та перехідних положень Закону «Про Національну поліцію» правовий зв'язок зберігається у співставленні та фактичного рівнозначного перейменування спеціальних звань міліції на спеціальні звання поліції.

Як зазначено в ст.102 Закону України «Про Національну поліцію», пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відтак, збережений, як правовий зв'язок між працівниками міліції та поліції, їх правовим і соціальним захистом, так і взятих перед ними державою України зобов'язань, зокрема у сфері пенсійного забезпечення, що спростовує твердження представника ОСОБА_4 управління Національної поліції в Дніпропетровській області щодо відсутності будь-яких правовідносин з позивачем.

Також, згідно з витягом із наказу № 224 о/с від 26.12.2006 (а.с. 57) встановлено, що ОСОБА_1 на підставі Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України звільнений з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил по п. 64 «Б» (через хворобу), що також підтверджується особистим рапортом ОСОБА_1 від 03.11.2006 (а.с. 59), довідкою № 36, виданою УМВС України в Дніпропетровській області, свідоцтвом про хворобу № 368 від 13.12.2006 (а.с. 54,55), а також розрахунком вислуги років на пенсію від 29.12.2006 (а.с. 31-32).

З пункту «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» вбачається, що пенсії за вислугу років призначаються особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується письмовими матеріалами справи, пенсія ОСОБА_1 дійсно призначена відповідно до пункту «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» за 20 років вислуги в розмірі 50 % відповідних сум грошового забезпечення, як особі, яка звільнена у запас, натомість, право на пенсію за вислугу років у розмірі 55 % відповідних сум грошового забезпечення мають особи, що були звільнені у відставку за віком або за станом здоров’я.

На підставі вищевикладеного, враховуючи доведеність тієї обставини, що позивача було звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил по п. 64 «Б» (через хворобу), права на пенсію як особи, що звільнена у відставку він не має, у зв’язку з чим у задоволенні позову необхідно відмовити.

Враховуючи викладене, керуючись ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», ЗУ «Про Національну поліцію», ст. ст. 2, 5, 9, 14, 72, 77, 241-246 КАС України, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_4 управління Національної поліції в Дніпропетровській області, ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про перерахунок пенсії відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення у повному обсязі складено 16 лютого 2018 року.

Суддя Ю.В. Онопченко