
Справа № 822/718/18
РІШЕННЯ
іменем України
27 квітня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Т-Стиль" до офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0012494809 від 31.10.2017,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Т-Стиль" (далі - ТОВ "Т-Стиль", позивач) звернулось до суду з позовом до офісу великих платників податків ДФС в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 31.10.2017 №0012494809 яким застосовано штраф в розмірі 10% за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТОВ "Т-Стиль" отримало акт перевірки від 20.10.2017 №528/28-10-48-09-16/35750435 "Про результати перевірки ТОВ "Т-Стиль" (ЄДРПОУ 35750435) з питань дотримання вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України, щодо порушення термінів реєстрації податкових та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за січень-квітень 2017р.", згідно якого встановлено недотримання ТОВ "Т-Стиль" термінів реєстрації податкових накладних. На підставі даного акту відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення форми "Н" від 31.10.2017 №0012494809, в якому зазначено суму податкових накладних (розрахунків коригування), щодо якої застосовується штраф у розмірі 211 237 грн 61 коп. і сума штрафу у розмірі 10% - 211 237 грн. 61 коп.
Позивач вважає, що вищезазначене податкове повідомлення-рішення прийняте з порушенням норм матеріального права, оскільки сума накладних/розрахунків коригування, щодо якої відповідач застосовує штраф складає 211 237 грн. 61 коп., а отже штраф у розмірі 10% повинен бути 21 123 грн. 76 коп., а не 211 237 грн. 61 коп.
В зв'язку із цим позивач вказує на те, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним та таким, що порушує його права, а отже підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 05.03.2018 відкрите провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Від представника відповідача на адресу суду 22.03.2018 надійшло клопотання про розгляд справи в порядку загального провадження.
Ухвалою суду від 26.03.2018 клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Т-Стиль" про розгляд справи в порядку загального провадження залишено без задоволення.
На адресу суду від відповідача 16.03.2018 надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній зазначає, що згідно з ІС "ЄРПН" податкові накладні виписані ТОВ "Т-Стиль" за січень-квітень 2017 року, перелік яких зазначено у акті перевірки, зареєстровані в ЄРПН з порушенням норм п. 120/1.1 ст. 120/1 ПК України, а саме: порушено терміни реєстрації податкових накладних на загальну суму ПДВ 2 112 376,12 грн.
Враховуючи вищевикладене, офісом великих платників податків ДФС винесене податкове повідомлення-рішення від 31.10.2017 № 0012494809, щодо застосування штрафу у розмірі 10% на суму 211237,61 грн., оскільки позивач здійснив порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
З огляду на зазначене, офіс великих платників податків ДФС, вважає позовну заяву ТОВ "Т-Стиль" безпідставною та просить суд залишити її без задоволення.
Дослідивши позовну заяву, відзив на позовну заяву та наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що основним видом діяльності ТОВ "Т-Стиль" (ідентифікаційний код - 35750435) згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є виробництво трикотажного полотна 13.91.
В жовтні 2017 року посадовою особою відповідача проведено камеральну перевірку даних ТОВ "Т-Стиль" (ідентифікаційний код - 35750435) з питань дотримання вимог п.201.10 ст. 201 ПК України, щодо порушення термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за січень - квітень 2017 року.
Вказана перевірка проводилась 20.10.2017 на підставі даних Єдиного реєстру податкових накладних.
За наслідками проведеної перевірки посадовими особами відповідача складений акт від 20.10.2017 року №528/28-10-48-09-16/35750435, у якому встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст.201, та ст.120.1 ПК України, а саме - несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН податкових накладних за січень - квітень 2017 року.
На підставі висновків акту від 20.10.2017 №528/28-10-48-09-16/35750435 прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Н" від 31.10.2017 №0012494809, яким за: - затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму 211237 грн. 61 коп. - застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 211237 грн. 61 коп.
Не погодившись з таким податковим повідомленням-рішенням, позивач подав скаргу до Державної фіскальної служби України від 11.11.2017 №03/1243 на податкове повідомлення-рішення форми "Н" від 31.10.2017 №0012494809.
Рішенням ДФС України від 15.12.2017 №30208/6/99-99-03-01-25 продовжено розгляд скарги до 25.01.2018.
В результаті розгляду поданої позивачем скарги, рішенням ДФС України 24.01.2018 №2444/6/99-99-11-03-01-25 податкове повідомлення-рішення від 31.10.2017 №0012494809 залишено без змін, а скаргу - без задоволення.
Позивач не погоджуючись з податковим повідомленням-рішенням від 31.10.2017 №0012494809, вважає його протиправним, оскільки відповідачем не вірно визначено суму штрафу, а тому просить його скасувати, в зв'язку із чим звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється ПК України від 02 грудня 2010 року №2755-VI.
Згідно з п.75.1 ст.75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Відповідно п.76.1. ст.76 ПК України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Згідно п.201.10. ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку-продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Відсутність факту реєстрації платником податку-продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Суд встановив та не заперечувалось позивачем у позовній заяві порушення ТОВ "Т-Стиль" п.201.10 ст.201 ПК України, а саме - термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за січень-квітень 2017 року.
Згідно з п.120-1.1. ст.120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
На підставі п.2 розділу II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2015 року №1204, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року за №124/28254 (далі - Порядок №1204), відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення за формою "Н" - за порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, встановлених ст.201 ПК України (додаток 13).
Відповідно до п.9 Порядку №1204 до податкового повідомлення-рішення додається, зокрема, розрахунок штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) із зазначенням у ньому інформації, необхідної для їх визначення.
Затверджена форма податкового повідомлення-рішення (форми "Н") передбачає, що даний вид податкового повідомлення-рішення виноситься на підставі акта перевірки та/або за даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Враховуючи вищевказане, суд вважає, що прийняте відповідачем на підставі даних Єдиного реєстру податкових накладних, а також висновків акту перевірки, податкове повідомлення-рішення про нарахування штрафних санкцій за порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, відповідає нормам чинного законодавства України.
При цьому, як вже зазначалось, позивач не спростовує порушення ним положень п.201.10. ст.201 ПК України в частині реєстрації податкових накладних з порушенням 15-денного строку.
Суд критично оцінює доводи позивача про те, що відповідачем допущено помилку в нарахуванні штрафу в розмірі 10% за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків до податкових накладних 15 і менше календарних днів, оскільки загальна сума ПДВ зазначена у податковому повідомленні-рішенні по податкових накладних, які зареєстровані з порушенням вищевказаного терміну складає 211237,61 грн., сума штрафу (10% від 211237,61 грн.) становитиме - 21123,76 грн., проте в рішенні помилково вказано 211237,61 грн.
Суд, дослідивши податкові накладні ТОВ "Т-Стиль" за січень-квітень 2017 року, що містяться в матеріалах справи, вважає, що вказана помилка не вплинула на суму штрафної санкції, оскільки сума штрафної санкції по ППР вирахувана з загальної суми ПДВ по податкових накладних за січень-квітень 2017, які направлено позивачем до ЄРПН з порушенням терміну на загальну суму ПДВ 2 112 376,1 грн.
Згідно пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Отже, відповідачем правомірно встановлено суму штрафу, та винесено податкове повідомлення-рішення внаслідок порушення позивачем терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків на 15 і менше календарних днів до ЄРПН.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Враховуючи вищевикладене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та належних та допустимих письмових доказів, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що податкове оскаржуване повідомлення-рішення офісу великих платників податків ДФС форми "Н" №0012494809 від 31.10.2017 прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, встановлений законом, а тому позовні вимоги ТОВ "Т-Стиль" необхідно залишити без задоволення в повному обсязі.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Т-Стиль" (29000, м.Хмельницький, вул.Курчатова, 6, ідентифікаційний код - 35750435) до офісу великих платників податків ДФС (04119, м.Київ, вул.Дегтярівська, 11Г, ідентифікаційний код - 39440996) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 31.10.2017 №0012494809 - залишити без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його підписання.
Головуючий суддя /підпис/ О.П. Шевчук "Згідно з оригіналом" Помічник судді 27.04.18 Д.М. Стаднік