
Справа № 822/1527/18
УХВАЛА
26 квітня 2018 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Гнап Д.Д., розглянувши позовну заяву відкритого акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько - рибоводне підприємство" до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправними дій відповідача щодо проведення перевірки та визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому просить суд:
1) визнати протиправними дії відповідача щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" код за ЄДРПОУ 00476808", з питань дотримання вимог податкового законодавства по платі за землю (орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної форми власності) по земельних ділянках водного фонду, за період з 01.01.2013 року по 31.08.2016 року, на підставі наказу Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 30.08.2016 року № 470 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" код за ЄДРПОУ 00476808";
2) визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області (Волочиське відділення) №0005551202 від 06.10.2016;
3) визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області (Волочиське відділення) №0005561202 від 06.10.2016.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема: чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 стаття 171 КАС України).
Згідно приписів ч. ч. 1-3, 6 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частин 1,2 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Однією із позовних вимог відкритого акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько - рибоводне підприємство" є визнання протиправними дій Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області (Волочиське відділення) щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки з 05.09.2016 тривалістю 5 робочих днів, однак з даним позовом звернувся до суду 19.04.2018, тобто після закінчення строку для звернення до адміністративного суду.
При цьому вказує, що позовну заяву подано в межах строків позовної давності встановлених статтею 102 Податкового кодексу України, які становлять 1095 днів (3 роки).
Проте, даний строк застосовується лише до оскарження спірних податкових повідомлень - рішень Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області (Волочиське відділення) №0005551202 та №0005561202 від 06.10.2016. Стосовно дій щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки з 05.09.2016 застосовується загальний строк звернення до адміністративного суду, який становить 6 місяців (частина 2 статті 122 КАС України).
Позивач жодним чином не обґрунтовує причини пропуску строку звернення до адміністративного суду з даною позовною вимогою, а також не додає заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, частиною 3 статті 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" передбачено, що розмір прожиткового мінімуму з 01.01.2018 року встановлений у розмірі 1762 грн.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, судовий збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Оглядом позовної заяви та доданих до неї матеріалів встановлено, що в матеріалах позову відсутнє платіжне доручення на підтвердження сплати судового збору, яке зазначене в додатках до позовної заяви, про що свідчить Акт від 23.04.2018 № 80 по адміністративній справі №822/1527/18.
Предметом даного позову є одна вимога немайнового характеру та дві вимоги майнового характеру.
Отже, за подання до адміністративного суду даного позову ставка судового збору становить 7944,76 грн. (немайнова вимога - 1762,00 грн.; майнові вимоги: оскарження податкового повідомлення - рішення №0005561202 від 06.10.2016 на загальну суму 173120,70 грн.- 2596,81; оскарження податкового повідомлення - рішення №0005551202 від 06.10.2016 на загальну суму 239063,35 грн. - 3585,95 грн.)
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем протягом 10 днів з моменту отримання копії вказаної ухвали шляхом подання :
- заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням поважності причин пропуску строку в частині позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо проведення перевірки;
- доказів сплати судового збору у розмірі 7944,76 грн за платіжними реквізитами Хмельницького окружного адміністративного суду: отримувач коштів - УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38045529; рахунок отримувача - 31217206784002; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача - 815013; *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Керуючись частиною 1 статті 123, статями 248, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву відкритого акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько - рибоводне підприємство" до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправними дій відповідача щодо проведення перевірки та визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяД.Д. Гнап