Рішення № 73677150, 27.04.2018, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
27.04.2018
Номер справи
522/4406/18
Номер документу
73677150
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 522/4406/18 Провадження №2-а/522/993/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2018 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючої судді Бондар В.Я.,

за участі секретаря – Грищук В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 управління Державної міграційної служби України в Одеській області до до ОСОБА_2 ОСОБА_3 Сінгх про примусове видворення громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх, ІНФОРМАЦІЯ_1,

ВСТАНОВИВ:

22.03.2018 року позивач в особі представника ОСОБА_5 звернувся до Приморського районного суду міста ОСОБА_1 із позовом, яким просить примусово видворити за межі України громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх, ІНФОРМАЦІЯ_1

Позивач 16.03.2018 року в особі представника ОСОБА_5 звернувся до Приморського районного суду міста ОСОБА_1 із позовом, яким просить примусово видворити за межі України громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Ухвалою суду від 16.03.2018 року провадження у справі було відкрито.

Судове засідання призначене на 24.04.2018 року на 12 годину 30 хвилин було відкладено за заявою представника ГУ ДМС України в Одеській області, ОСОБА_6 в зв’язку з неявкою перекладача у судове засідання.

24.04.2018 року до канцелярії Приморського районного суду міста ОСОБА_1 управлінням ДМС України в Одеській області в особі представника ОСОБА_7 було подано заяву про надання можливості прийняти участь у судовому засіданні по справі

№ 522/4406/18 відповідачем - громадянином ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх в режимі відеоконференцзв’язку та призначити розгляд справи на 27.04.2018 року у зв’язку з вибуттям відповідача до країни громадянського походження 01.05.2018 року.

Також 24.04.2018 року представником позивача ОСОБА_7 (за довіреністю) до канцелярії суду, подано клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції, яке обґрунтовано тим, що рішенням ГУДМС України в Одеській області від 19.03.2018 року громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх, ІНФОРМАЦІЯ_1 було поміщено до Чернігівського пункту тимчасового розміщення іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України. Оскільки, відповідач на теперішній час знаходиться за адресою: с. Розсудів, вул. Лісна, 5, Ріпкинський р-н, Чернігівської обл.., 15044, та неможливо забезпечити його явку в судове засідання до Приморського районного суду м. Одеси, просили дану справу призначити до розгляду в режимі відеоконференцзв’язку. 25.04.2018 року зазначене клопотання отримано суддею.

25.04.2018 року з метою забезпечення своєчасного розгляду адміністративної справи та забезпечення права особи на участь у розгляді судової справи, суд прийшов до висновку, що клопотання представника позивача про проведення судового засідання по справі

№ 522/4406/18, призначеного на 24 квітня 2018 року об 12 год. 30 хв., в режимі відеоконференції підлягає задоволенню та постановив ухвалу про розгляд справи в режимі відеоконференції 27 квітня 2018 року о 10 год. 35 хв..

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, та просив їх задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні заявив про те, що хоче добровільно покинути межі України.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

14.03.2018 року працівниками ГУ ДМС України в Одеській області в ході проведення профілактичних заходів з протидії нелегальній (незаконній) міграції було виявлено особу без документів, яка назвалась громадянином ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх ІНФОРМАЦІЯ_2, за адресою: вулиця Катерининська, будинок 10, с. Сухий Лиман, Овідіопольський район, Одеська область.

В результаті проведеної перевірки наявних документів та відібраних пояснень у Відповідача було встановлено, що громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх ІНФОРМАЦІЯ_2, без документів на право проживання в Україні.

Громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгхпояснив, що виїхав з індії у липні 2016 року в напрямку Грузії. З території Грузії відповідач прибув в Україну 11.06.2017 року офіційно на підставі паспортного документу та оформленої візи строком на 15 днів. В Україну він прибув з метою працевлаштування. На разі паспорт громадянина ОСОБА_4 для виїзду за кордон знаходиться у якогось товариша відповідача. ГУ ДМС України в Одеські області встановлено, що громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх ІНФОРМАЦІЯ_2. На території України знаходиться незаконно, постійного місця проживання та законного джерела доходів не має.

В ході перевірки Відповідача було отримано інформацію з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають кордон (система Аркан) та встановлено, що офіційний в’їзд на територію України Відповідач здійснив 11.06.2017 року через КПП «Аеропорт-Одеса» по національному паспорту для виїзду за кордон.

Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» рішення про добровільне повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частинах першій і другій цієї статті, приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, за заявою іноземця та особи без громадянства про добровільне повернення. Порядок провадження за заявами іноземців та осіб без громадянства про добровільне повернення визначається Кабінетом Міністрів України.

Позивач зазначив, що відповідач не звертався до ГУ ДМС України в Одеській області з заявою про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту в Україні та не виявив відповідного бажання під час опитування, також в позові зазначається, що громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх не вважає себе жертвою торгівлі людьми.

Частиною 3 статті 3 розділу І Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ (Далі - Закон № 3773), передбачено, що іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

14.03.2018 року за порушення ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що виразилось в порушенні правил перебування іноземців в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні стосовно громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх ІНФОРМАЦІЯ_2. Складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МОД № 000264 та постановою про накладення адміністративного стягнення від 01.03.2018 ПН МОД № 000264 була притягнута до адміністративної відповідальності в розмірі 510 грн.

Відповідно до частини 1 стаття 9 розділу II Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Частиною 1 статті 16 розділу II зазначеного вище Закону передбачено, що реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону.

Частиною 15 стаття 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.

Згідно частини 4 статті 4 зазначеного вище Закону передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.

Відповідно до частини 1 статті 21 розділу II Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в'їзд в Україну, перебування на території України та транзитний проїзд через територію України іноземців та осіб без громадянства здійснюється за наявності достатнього фінансового забезпечення або наявності можливості отримати таке забезпечення законним способом на території України. Порядок підтвердження достатнього фінансового забезпечення та його розмір встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно до п. 14 ст. 1 Закону № 3773, нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

14.03.2018 ГУДМС України в Одеській області було прийняте рішення про примусове повернення в країну походження громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх ІНФОРМАЦІЯ_2 та зобов’язано його покинути територію України у термін до 15.03.2018.

Відповідно до ч. 5ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ передбачено, що іноземець або особа без громадянства зобов’язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.

У визначений термін громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх ІНФОРМАЦІЯ_2 з території України не виїхав.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, або орган охорони державного кордону на підставі відповідного рішення з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора розміщує іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині першої цієї статті, у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

У разі звернення особи під час її перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вона продовжує перебувати в зазначеному пункті до остаточного прийняття рішення за заявою.

Положеннями ч. 1 ст. 289 КАС України визначено, що за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів:1) затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України; 2) затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 3) взяття іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації; 4) зобов'язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.

Відповідно до ч. 11 ст. 289КАС Українистрок затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Згідно ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч.1ст. 77 КАС України), за згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Пунктом 3 частини 2статті 371 КАС України, передбачено, що суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

З огляду на викладене, є обґрунтовані підстави вважати, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення про його примусове видворення, що підтверджується його ухиленням від добровільного виїзду, а також відсутністю документів на повернення, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ст.ст. 2, 5, 7-9,72-79, 90, 241, 242, 243, 246, 250, 255, 288, 289, 371 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 управління Державної міграційної служби України в Одеській області (65045, м. Одеса, вул. Преображенська, 44) до громадянина громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх, ІНФОРМАЦІЯ_1- задовольнити.

Застосувати до громадянина громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Сінгх, ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідальність передбачену ст. 30 Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» у вигляді примусового видворення з України.

Примусово видворити за межі території України громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 Сінгх, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення суду підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до суду першої інстанції апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення. Оскарження рішення не зупиняє його негайного виконання.

Повний текст рішення суду складено 27.04.2018 року.

Суддя В.Я. Бондар

27.04.18