
Справа №: 486/417/18 Провадження № 3/486/214/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2018 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді - Савіна О. І.
при секретарі - Архіповій К.В.
за участю: прокурорів - Аракелян В.Г., Кравченко Б.І.
особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
розглянувши відкритому судовому засіданні адміністративну справу, яка звернута від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН: НОМЕР_1, працюючої директором Южноукраїнського міського історичного музею, зареєстрованої та проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_3
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №55 від 29.03.2018 року, ОСОБА_2, працюючи на посаді головного спеціаліста відділення комплектування Южноукраїнського міського військового комісаріату, та будучи, відповідно до п.п.«в» п. 1) ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування, а саме 31.05.2017 року, подала після звільнення (дата звільнення 31.03.2017), декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією. На підставі вказаного притягується до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурори в судовому засіданні просили визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити покарання у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_2 в судовому засіданні визнала свою вину, щиро розкаялась у вчиненому, просила ухвалити рішення на розсуд суду.
Дослідивши письмові матеріали справи судом встановлено, що згідно наказу №100 від 29.09.2015 року ОСОБА_2 призначена на посаду головного спеціаліста відділення комплектування Южноукраїнського міського військового комісаріату (а.с. 11).
18.12.2014 року склала присягу державного службовця (а.с. 28).
13.01.2017 року ОСОБА_2 була ознайомлена про відповідальність встановлену ст. 172-6 КУпАП та ст. 366-1 КК України (а.с. 26).
Наказом №2 військового комісара Южноукраїнського міського військового комісаріату від 31.03.2017 року, ОСОБА_2 звільнена з роботи, за угодою сторін (а.с. 12).
Згідно повідомлення військового комісара Южноукраїнського міського військового комісаріату від 20.03.2018 року, посада головного спеціаліста відділення комплектування Южноукраїнського міського військового комісаріату, яку займала ОСОБА_2 з 29.09.2015 року по 31.03.2017 року. відноситься до посад державної служби категорії «В» відповідно до Закону України від 10.12.2015 року «Про державну службу» (а.с. 27).
У відповідності до п.п. «в» п.1) ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2, обіймаючи посаду головного спеціаліста відділення комплектування Южноукраїнського міського військового комісаріату, відносилася до державних службовців, а тому була суб’єктом декларування.
Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до рішення НАЗК № 3 від 10 червня 2016 року «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення (абз.2 п.5 Розділ ІІ Порядку).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру декларацій вбачається, що ОСОБА_2 щорічну декларацію подала 01.03.2017 року, а декларацію перед звільненням – 31.05.2017 року (а.с. 36).
Таким чином, будучи звільненою з займаної посади 31.03.2017 року, ОСОБА_2, будучи державним службовцем категорії «В» та відносячись до суб’єкта, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушила встановлені Законом терміни подання декларації, у зв’язку з припиненням діяльності пов’язаної з виконанням функцій держави.
За такого, ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до п.п. «в» п. 1) ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці є суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, а відтак ОСОБА_2, обіймаючи з 29.09.2015 року по 31.03.2017 року посаду головного спеціаліста відділення комплектування Южноукраїнського міського військового комісаріату, була суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року з наступними змінами і доповненнями, корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно до ч.1 ст. 176-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При визначенні виду і міри адміністративного стягнення ОСОБА_2, виходячи з вимог закону, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність, а саме, вперше притягнення до адміністративної відповідальності, щире каяття та вважає можливим обмежитись адміністративним стягненням у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого ч.1 ст. 176-2 КУпАП. На думку суду таке адміністративне стягнення буде достатнім та необхідним для її виправлення та попередження вчинення нових адміністративних правопорушень.
У відповідності до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_2 на користь держави підлягають стягненню витрати пов’язані зі сплатою судового збору.
Керуючись ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп..
Стягнути з ОСОБА_2, на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір розміром – 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 коп..
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови, перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_3