
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 348/2376/17
19 квітня 2018 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої судді Флоряк Д.В.,
секретаря Буратчук О.В.,
з уч. представника відповідача - Жукової О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Надвірнянського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов"язання призначити пільгову пенсію,-
ВСТАНОВИВ:
17.11.2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Надвірнянського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов"язання призначити пільгову пенсію.
Свої вимоги мотивує тим, що він 06.10.2017 року звернувся до Надвірнянського об'єднаного уравління Пенсійного Фонду України Івано-Франківської області із заявою зі всіма необхідними для призначення йому пенсії документами, вховуючи стаж роботи на посадах із шкідливими і важкими умовами праці на пільгових умовах за Списком № 2, а також довідки по період його роботи з 01.03.1995 року по 01.09.1998 року в Спільному підприємстві «Інтерміст» та про період роботи в Чеській Республіці з 15 жовтня 2001 року по теперішній час, де він був працевлаштований на постійному місці роботи. Однак, відповідач своїм листом від 20.10.2017р. №345/К-15 відмовив йому в призначенні пенсії, посилаючись на відсутність уточнюючої довідки з Івано-Франківської ПМК-75 про його роботу на посадах із шкідливми і важкими умовами праці, також посилається на відсутність можливості проведення перевірки його роботи в СП "Інтерміст", і окрім того відмовлено йому в зарахуванні до трудового стажу період його роботи в Чеській Республіці. Вважає дії Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ неправомірними, такими, що порущують його права, в зв'язку з чим змушений звернутися до суду з даним позовом.
В судове засідання позивач не з"явився, подав письмову заяву, в якій заявлені ним позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задоволити, а справу розглянути по суті в його відсутність.
Представник відповідача - Надвірнянського об'єднаного управлінння ПФУ Івано-Франківської області в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, заперечила обставини на які посилається позивач, подавши письмовий відзив. Вважає позовні вимоги безпідставними, так як для підтвердження спеціального трудового стажу у позивача відсутні уточнюючі довідки, а також відсутні документи про результати проведення атестації робочих місць та висновку державної експертизи умов праці, які б підтверджували його пільговий стаж роботи. Тому підстав для призначення пільгової пенсії не має. Просить адміністративний позов залишити без задоволення.
Суд, вислухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст.1 Закон України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (далі Закону України від 05.11.1991 №1788-XII), громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв"язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію (ст.7 Закону України від 05.11.1991 №1788-XII).
Зі змісту ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії та ч. 3 ст. 46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статей 1, 2 Закону № 1788-ХІІ громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Судом встановлено, шо ОСОБА_2 відповідно до довідки № 31 від 13.09.2017 року, виданої ПАТ «Івано-Франківська пересувна механізованаколона №75», працював у Приватному акціонерному товаристві «Івано-Франківська пересувна механізована колона №75», а саме:
- 17.04.1980 р. прийнятий на роботу електрогазозварником 2 розряду на будівельну дільницю для проходження виробничої практики згідно договору між Отинійським СПТУ-3 та БМУ-75 (наказ № 34 від 17.04.1980 р.);
- 29.07.1980 р. переведений електрогазозварником по 3-му розряду на дільницю № 4 (наказ № 110 від 31.07.1980 року);
- 10.11.1980 р. звільнений з роботи в зв"язку з призивом на службу в ряди Радянської Армії (наказ № 164 від 10.11.1980 р.);
- 01.02.1983 р.прийнятий на роботу електрогазозварником по третьому розряду в мехмайстерню (наказ № 18-к від 01.02.1983 р. по "Івано-Франківській ПМК-75" тресту "Прикарпаттяводбуд");
- 01.02.1984 р. переведений на дільницю № 2 електрогазозварником по 4 розряду, (наказ № 49 від 31.01.1984р.), 18.04.1985 р. присвоєний 5 розряд електрогазозварника (наказ № 49 від 31.01.1984р.), 01.07.1987 р. присвоєний 4 розряд електрозварника (наказ № 157 від 30.06.1987р.), 25.02.1991р. присвоєний 5 розряд електрогазозварника (наказ № 25-к від 21.02.1991 р.);
- 01.03.1995 р.звільнений з роботи за власним бажанням (наказ № 9-к від 24.02.1995 р. по Івано-Франківській ПМК-75 "державного будівельно-експлуатаційного підприємства "Івано-Франківськводгосп");
- 16.09.1998р. принятий на роботу газоелектрозварником по 5 розряду ручної зварки в мехзагін (наказ № 37-к від 16.09.1998 р. по ВАТ" "Івано-Франківська ПМК-75");
- 21.01.2002 р.-звільнений з роботи за власним бажанням (наказ № 2-к від 21.01.2002 р. )
06.10.2017 року позивач ОСОБА_2 звернувся з заявою до відповідача - Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області про призначення пенсії на пільгових умовах.
Листом від 20.10.2017 р. № 345/К-15 відповідач відмовив позивачу у призначенні пенсії на пільгових умовах (а.с. 13).
Таку відмову відповідача суд вважає неправомірною з наступних підстав.
Пунктом 2 розділу XY Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди цим особам пенсії призначаються органами Пенсійного фонду за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Статтею 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, відповідно до якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Згідно п. б. ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.
Стаття 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлює, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.20 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 «Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній» у тих випадках коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.
Тобто, зазначеною нормою встановлено, що використання норм постанови № 637 шляхом надання уточнюючих довідок про підтвердження спеціального стажу (у тому числі й зайнятості позивача протягом повного робочого дня на підземних роботах, що є спірним у цій справі) має місце лише у разі відсутності в трудовій книжці/або відповідних записах до неї відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, в трудовій книжці позивача містяться записи про періоди роботи в Івано-Франківському БМУ-75, яке в послідуючому переіменовано в Івано-Франківську ПМК -75, а в кінцевому - в ПАТ "Івано-Франківська ПМК №75".
Тобто, трудова книжка позивача містить записи про його роботу у спірний період повний робочий день зі шкідливими та важкими умовами праці, що дає йому право на зарахування цього періоду до пільгового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах на підставі статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Оскільки пільговий стаж роботи підтверджений належно оформленим записом у трудовій книжці, суд вважає неправомірною відмову відповідача в зарахуванні вищенаведеного періоду роботи до пільгового стажу позивача.
Відповідно до п. 10 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 р. № 383 «Про затвердження Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі - Порядок № 383) для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку.
Звідси, слід зробити висновок, що Законом № 1788-ХІІ та Порядком № 637 затверджено, що основним документом, що підтверджує трудовий стаж для призначення пенсії - є трудова книжка. Якщо її немає, або в ній відсутні свідчення, що визначають право на пільгову пенсію, можуть бути витребувані уточнюючі довідки підприємств або організацій.
Весь стаж роботи позивача на вказаних підприємствах підтверджується відповідними записами в його трудовій книжці з посиланням на дату і номер наказів, та довідкою про підтвердження страхового стажу № 31 від 13.09.2017 року (а.с. 9)
Як вбачається із наявних матеріалів справи, в період з 29.07.1980 року по 10.11.1980 року, тобто, 3 місяці та 12 днів, позивач працював на посаді електрогазозварювальника. Професії газозварника та електрозварника ручної зварки передбачені Списком № 2, розділом ХХХІІ, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 р. №1173, що дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Окрім цього, уперіод з 01.02.1983 по 01.03.1995 року та з 16.09.1998 року по 21.02.2002 року позивач працював на посаді електрогазозварювальника, зайнятого на різанні та ручному зварюванні, яка передбачена Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, розділом ХХХІІІ, позицією 23200000-19756, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 р. № 162)
Згідно довідки №32 від 13.09.2017 року, виданої ПАТ «Івано-Франківська пересувна механізованаколона №75» вбачається, що 15.04.1982 р. Івано-Франківське БМУ-75 перейменовано у Івано-Франківську ПМК-75 тресту " Прикарпаттяводбуд" (наказ від 07.04.1982р. № 123 ). 07.12.1988р. в зв"язку з ліквідацією тресту "Прикарпаттяводбуд" ПМК-75 підпорядковано обласному об"єднанню "Івано - Франківськмеліоводгосп" (наказ МВГ УРСР від 11.08.88р. № 105 ; наказ № 201 по ПМК-75 від 07.12.1988 p.), 14.02.1996 p. Івано-Франківська ПМК-75 обласного управління "Івано-Франківськводгосп" перейменована у "Відкрите акціонерне товариство "Івано-Франківська пересувна механізована колона № 75" (наказ від 14.02.96р. № 15), 28.09.2010 р."Відкрите акціонерне товариство "Івано-Франківська пересувна механізована колона № 75" перейменовано у "Публічне акціонерне товариство "Івано-Франківська пересувна механізована колона № 75", ( наказ № 26 від 28.09.2010 року), 08.07.2016 р. Публічне акцінерне товариство "Івано-Франківська пересувна механізована колона № 75" перейменовано в "Приватне акцінерне товариство "'Івано-Франківська пересувна механізована колона № 75", наказ № 18 від 08.07.2016р.( а. с. 10)
Оскільки пільговий стаж роботи підтверджений належно оформленим записом у трудовій книжці, а також довідкою на підтвердження мтажу, суд вважає неправомірною відмову відповідача в зарахуванні вищенаведеного періоду роботи до пільгового стажу позивача.
Стосовно відмови відповідача зарахувати до страхового стажу позивачу період його роботи в СП "Інтерміст" з березня 1995 року по вересень 1998 року, то в даному випадку суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV страховий стаж - період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно з частиною четвертою статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності Законом України «загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зараховуються до страхового стажу у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XІІ (далі - Закон України «Про пенсійне забезпечення») основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка.
Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 зі змінами (далі - Порядок № 637).
Згідно з пунктом 3 Порядку № 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли у трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори та угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Як вбачається з довідки № 379/К-01 від 26.09.2005 р., виданою Спільним підприємством «Інтерміст», з 01 березня 1995 року (наказ про прийняття № 17-к від 01.03.1995 р.) по 01.09.1998 року (наказ про звільнення № 32-к від 28.08.1998 року) позивач працював водієм у Спільному підприємстві «Інтерміст» (Сумська область).
Ліквідація СП "Інтерміст", а так само і відсутність документів по цьому підприємству на зберіганні в архівних установах, не дає ставити під сумнів відомості, зазначені в довідці, тому суд прийшов до висновку про наявність підстав для зарахування спірних періодів роботи до загального стажу позивача.
Окрім того позивач просить зарахувати до страхового стажу період його роботи з жовтня 2001 року по черввень 2003 року в Чеській Республіці.
З цього приводу суд зазначає наступне.
Відносини у сфері пенсійного забезпечення між Україною та Чеською Республікою регулюються Договором між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення від 04.07.2001 p., який набрав чинності з 1 квітня 2003 р. (далі - Договір), та Адміністративною угодою про застосування Договору між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення від 25.06.2003 р.
Відповідно до Договору між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення від 04.07.2001 p. визначено, що положення цього Договору поширюються на:
а) громадян Договірних Сторін, що підпадають або підпадали під дію правових норм однієї або двох Договірних Сторін;
б) інших осіб, якщо їхні права виникають на піставі прав громадян Договірних Сторін, згаданих у пункті а).
Особи, на яких поширюються положення цього Договору, при застосуванні правових норм кожної із Договірних Сторін прирівнюються у своїх правах до громадян кожної із Договірних Сторін, якщо цим Договором не передбачено інше. Особа не може бути позбавлена права на допомогу та допомога не може бути зменшена, змінена, зупинена або відмінена тільки через те, що ця особа проживає на території іншої Договірної Сторони, якщо в цьому не буде передбачено інше.
Розділом другим, главою 1 вищезазначеного Договору про соціальне забезпечення від 04.07.2001 p., закріплено право на пенсію по інвалідності, за віком, у разі втраті годувальника. Так, якщо згідно з правовими нормами однієї Договірної Сторони всі умови, необхідні для виникнення права на пенсію, виконані й без прийняття до уваги страхового стажу, набутого відповідно до правових норм іншої Договірної Сторони, Компетентна установа першої Договірної Сторони встановлює пенсію виключно на основі зарахованого страхового стажу згідно з її правовими нормами.
Якщо згідно з правовими нормами однієї Договірної Сторони виникнення, тривання або поновлення права на пенсію залежить від наявності або набуття певного страхового стажу, Уповноважений орган в необхідному обсязі має прийняти до уваги наявність та подібний страховий стаж, який особа набула згідно з правовими нормами іншої Договірної Сторони, за умови, що періоди страхування не збігаються в часі.
Якщо право на надання пенсії згідно з правовими нормами однієї Договірної Сторони виникає лише на основі зарахування страхового стажу,набутого згідно з правовими нормами іншої Договірної Сторони, то Уповноважений орган першої Договірної Сторони:
а) визначає розмір пенсії, яка підлягає виплаті, із урахуванням усіх періодів страхування таким чином, якби весь страховий стаж був набутий виключно згідно з власними правовими нормами;
б) на підставі пенсії, обчисленої відповідно до пункту а) цієї статті, призначає до виплати пенсію в розмірі, що відповідає співвідношенню між страховим стажем, встановленим згідно з правовими нормами першої Договірної Сторони, та загальним трудовим стажем, набутим згідно із правовими нормами обох Договірних Сторін.
Відповідно до Частини 5 ст. 39, Договору від 04.07.2001 року визначено, що періоди страхування, набуті згідно з правовими нормами Договірних Сторін їхніми громадянами до дня набуття чинності цим Договором, будуть зараховуватися як періоди тієї Договірної Сторони, на території якої громадянин на цей день або востаннє перед цією датою постійно проживав.
Адміністративною угодою про застосування Договору між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення від 25.06.2003 р. закріплено, що уповноваженими органами з питань призначення та виплати пенсій та допомоги на поховання: у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування- є органи Пенсійного фонду України.
Згідно довідки про працевлаштування ОСОБА_2 з 15.10.2001 року по даний час працює у Чеській республіці у працедавця Мірослава Брожа, індивідуальний номер 41270401, юридична адреса: Квєтінов - Радньов, 2 582 55, Гералец ( а. с. 14-15), в зв"язку з чим має право на зарахування до стархового стажу період його роботи з 15.10.2001 року до моменту вступу в дію угоди про застосування Договору між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення, тобто по 25.06.2003 року.
Враховуючи наведене, суд вважає, що, приймаючи рішення про відмову у призначенні пенсії позивачу, відповідач діяв з перевищенням повноважень та не у спосіб, визначений чинним законодавством з питань пенсійного забезпечення, тому позовні вимоги про визнання дій відповідача про відмову у призначенні пенсії протиправними підлягають задоволенню.
Стосовно вимоги позивача провести перерахунок пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 і виплатити неотримані ним суми пенсії з 02.06.2017 року, то в даному випадку суд вважає, що така вимога підлягає до задоволення з 27.12.2017 року.
Як встановлено судом і вбачається з довідки № 1331/10/09-09-13-119 від 28.12.2017 року, виданої Надвірнянською ОДПІ ОСОБА_2 уклав договір про добровільну участь в системі державного соціального страхування від 26.12.2017 року № О1709099100047, згідно якого перерахував за один рік, а саме з 01.01.2004 року по 31.12.2004 року 8448 грн. єдиного внеску. А тому право на перерахування пенсії у позивача виникло з 27.12.2017 року, з часу сплати єдиного внеску .
Суд, оцінивши докази, надані сторонами у справі, їх належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, з урахуванням наведеного та фактичної дати звернення позивача за захистом своїх порушених прав, виходячи із передбаченого законом строку звернення до адміністративного суду, дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії слід задоволити частково .
У відповідності до вимог ст. 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснен нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувані суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною) справі виступала його посадова чи службова особа.
З врахуванням вищенаведеного, слід стягнути на користь позивача здійснені ним документально підтверджені судові витрати, а саме, витрати по сплаті судового збору в сумі 640 грн. (квитанція від 17.11.2017 р).
На підставі вищевикладеного, відповідно до статей 13, 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», керуючись ст.ст. 5,10,241-246,250 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Надвірнянського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов"язання призначити пільгову пенсію - задоволити частково.
Визнати протиправними дії Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови в призначенні та виплаті ОСОБА_2 пенсії на пільгових умовах.
Зобов"язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області зарахувати ОСОБА_2 до пільгового стажу за Списком № 2 періоди роботи з 29.07.1980 року по 10.11.1980 року на посаді електрогазозварника в Івано-Франківському БМУ 75 тресту «Прикарпаттяводбуд», з 01.02.1983 року по 01.03.1995 року електрогазозварником в Івано-Франківському ПМК-75 обласного управління «Івано-Франківськводгосп» та з 16.09.1998 року по 21.01.2002 року на посаді електрогазозварника у ВАТ «Івано-Франківська ПМК № 75», що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, передбачені пунктом «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Зобов"язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області зарахувати ОСОБА_2 до стахового стажу період роботи з 01 березня 1995 року по 01 вересня 1998 року в Спільному підприємстві «Інтерміст» на підставі довідки від 26.09.2005 року № 379/К-01.
Зобов"язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області зарахувати ОСОБА_2 до страхового стажу період роботи з 15.10.2001 року по 25.06.2003 року набутий на території Чеської Республіки.
Зобов"язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області призначити та виплатити недоплачену ОСОБА_2 пенсію на пільгових умовах за Списком № 2, починаючи з 27.12.2017 року та виплачувати йому пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин.
В решта позову відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_2 судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 640,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Надвірнянський районний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Флоряк Д.В.
Повний текст рішення виготовлено 27.04.2018 року.