
Справа № 308/4210/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.04.2018 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Світлик О.М., розглянувши матеріали, які з надійшли з ГУ ДФС у Полтавській області, відносно керівника ТОВ «Укр-агро-груп» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
З протоколу № 876 про адміністративне правопорушення від 11.04.2018 року вбачається, що керівник ТОВ «Укр-агро-груп» ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, а саме неподання податкової декларації з плати на землю (орендна плата) на 2018 рік з граничним терміном подання 20.02.2018 року, що зафіксовано в акті № 3277/16-31-12-06-11/31854705. Своїми діями керівник ТОВ «Укр-агро-груп» ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці до розгляду зазначеної справи встановлено, що остання не може бути призначена до розгляду і підлягає поверненню для належного оформлення виходячи з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Виходячи зі змісту ст. ст. 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та одних із засобів доказування у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
За змістом ст. ст. 245, 251, 252, 278, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Частиною 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дані вимоги закону при складанні протоколу № 876 про адміністративне правопорушення від 11.04.2018 року не були дотримані. Як вбачається з матеріалів справи, в протоколі № 876 про адміністративне правопорушення від 11.04.2018 року відносно керівника ТОВ «Укр-агро-груп» ОСОБА_1 міститься запис про те, що на повідомлення виклик особа, яка притягується до адміністративної відповідальності на підписання протоколу не з’явилася, про що складено акт неявки, однак, до матеріалів справи не додано жодних доказів того, що протокол № 876 про адміністративне правопорушення від 11.04.2018 року був надісланий ОСОБА_1 та отриманий ним.
Вищенаведені недоліки перешкоджають повному та об’єктивному розгляду справи по суті, оскільки за приписами п. 2 ст. 278 КУпАП суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.
Враховуючи наведене, з метою недопущення порушення процесуальних прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне справу про адміністративне правопорушення відносно керівника ТОВ «Укр-агро-груп» ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до ГУ ДФС у Полтавській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення відносно керівника ТОВ «Укр-агро-груп» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до ГУ ДФС у Полтавській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_2