
ПОСТАНОВА
26 квітня 2018 року м. Слов’янськ Єд. унік. № 243/3000/18
Провадження № 3/243/1117/2018
Суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Старовецький В.І., розглянувши матеріали, які надійшли зі Слов?янського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого стажистом адміністратора комп’ютерного клубу «Торнадо», який мешкає за адресою: м.Слов?янськ, вул.Банківська, 81/44,
за ч. 1 ст. 180-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
До Слов’янського міськрайонного суду Донецької області зі Слов?янського ВП ГУНП в Донецькій області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 180-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 (протокол серії ГП від 10.04.2018 року № 212628).
Дослідивши надані матеріали про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню до Слов?янського ВП ГУНП в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання – чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення складається, у разі його оформлення, складається в двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушенні зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В той же час відповідно до диспозиції ч.1 ст.180-1 КУпАП адміністративним правопорушенням вважається порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.
Таким чином, у складі зазначеного правопорушення наявний спеціальний суб?єкт – посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадяни - власники підприємств чи уповноважені ними особи, громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 працює стажистом адміністратора у комп?ютерному клубі «Торнадо».
До протоколу про адміністративне правопорушення не додані належні докази про перебування особи, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, у трудових відносинах з роботодавцем, не надані відомості щодо посади, яку займає ОСОБА_1 та складу його посадових обов?язків. Окрім того, у судді виникають обґрунтовані сумніви щодо існування такої посади як «стажист адміністратора». Таким чином при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не надано підтвердження повноважень уповноваженої особи.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 1-2 ст. 254, ст. 256, ст. ст. 277-278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 180-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Слов?янського ВП ГУНП в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Слов’янського міськрайонного суду ОСОБА_2