
Справа № 504/419/18
Провадження № 3/504/321/18
П О С Т А Н О В А
28.03.2018смт. Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Барвенко В.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду № 4, матеріали, які надійшли з Південного офісу Держаудітслужби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
гр. ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1,
громадянка України, голова Новобілярської селищної ради
Лиманського району Одеської області
фактично проживає та зареєстрована за адресою:
Одеська область, Лиманський район,
смт. Нові Біляри, вул. Середня, 6,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.164-14 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
05.02.2018 року заступником начальника відділу моніторингу та перевірок закупівель Південного офісу Держаудитслужби ОСОБА_2, проведено ревізію селищного бюджету, фінансово- господарської діяльності Новобілярської селищної ради Лиманського району Одеської області за період з 01.01.2015 року по 30.11.2017 року.
В ході ревізії виявлено порушення законодавства про закупівлі, порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства під час укладення договорів на закупівлю товарів, робіт, послуг, а саме: головою тендерного комітету Селищної ради ОСОБА_1 не оприлюднено через електронний майданчик на веб- порталі Уповноваженого органу звіти про укладені договори, вартість яких перевищує 50 тисяч гривень, та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі- Закон), протягом одного дня з дня укладення договору.
Встановлено під час ревізії, що Селищною радою протягом січня – листопада 2017 року укладено 26 договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг на загальну суму 4 047 375,80 грн.. По восьми договорам вартість предмета закупівлі перевищує 50 тисяч гривень, та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону та Замовником не застосовувалась електронна система закупівель.
Відповідно до ч.1 ст. 10 Закону відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб –порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету Замовника або уповноважена особа (особи).
Проте, ОСОБА_1 не оприлюднила за встановленою процедурою інформацію про закупівлі по Новобілярській селищній раді.
Головою тендерного комітету Новобілярської селищної ради Лиманського району Одеської області є ОСОБА_1
За результатами ревізії складено акт перевірки та протокол про адміністративне правопорушення від 06.02.2018 року.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є 09.02.2017 року, 15.03.2017 року, 26.05.2017 року, 03.08.2017 року, 05.09.2017 року, 18.09.2017 року. Порушення виявлено під час ревізії 05.02.2018 року, про що складено акт ревізії № 08-11/06.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому їй адміністративному правопорушенні визнала у повному обсязі, зобов’язалась у майбутньому не вчиняти подібних адміністративних правопорушень, висловила суду щире каяття.
Вина ОСОБА_1 підтверджується актом ревізії від 05.02.2018 року, змістом протоколу від 06.02.2018 року, змістом пояснення ОСОБА_1, яка пояснила свою бездіяльність недостатнім знанням (вивченням) Закону, рішенням про створення тендерного комітету від 02.08.2016 року, рішенням про затвердження положення про тендерний комітет від 02.08.2016 року, змістом положення про тендерний комітет, протоколами засідання тендерного комітету від 02.08.2016 року, договором про закупівлю від 07.02.2017 року, від 01.09.2017 року, від 13.03.2017 року, від 13.03.2017 року № 5, від 27.05.2017 року, від 01.08.2017 року, договором № 13 від 01.08.2017 року, договором підряду від 14.09.2017 року.
Дослідивши зібрані по справі матеріали, вислухавши пояснення ОСОБА_1, суддя дійшов до висновку, що в діях (бездіяльності) Новобілярського селищного голови, як голови тендерного комітету – ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, яке передбачено частиною 1 ст. 164-14 КУпАП – здійснення закупівлі товарів, послуг, робіт без застосування визначених законодавством процедур закупівель; не оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, що тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За своєю правовою природою виявлене правопорушення є триваючим, гранічний строк притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності - три місяці з дня виявлення правопорушення.
При винесенні постанови в справі суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, належність та допустимість тих чи інших доказів, які мають значення для правильного вирішення справи по суті, керуючись законом і правосвідомістю.
Обставин що обтяжують відповідальність не встановлено.
Суддя, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, ступінь її вини, ставлення особи до вчиненого проступку, відсутністю повторності чи грубості (як факультативної ознаки) правопорушення, наявність пом’якшуючої обставини - висловлення суду щирого каяття, з метою подальшого запобігання правопорушень та виховування особи в дусі дотримання поваги до правопорядку в галузі торгівлі та підприємницької діяльності, сфери послуг, вважає необхідним притягнути винну особу до адміністративної відповідальності у вигляді адміністративного штрафу, оскільки на думку судді таке покарання буде достатнім, розумним, справедливим, та адекватним вчиненому правопорушенню.
В силу ст. 283 КУпАП з винної особи підлягає стягненню судовий збір у ставці, визначеній ч. 2 ст. 4 Законом України «Про судовий збір».
Керуючись ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 24, 27, 33-35, 37, 38, 164-14 ч.1, 221, 248, 249, 251, 252, 283, 284, 298, 299 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 ч.1 КУпАП, та стягнути на користь держави штраф у розмірі семиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 11900,00 (одинадцять тисяч дев’ятсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у сумі 352,40 грн. 00 коп.
Судовий збір має бути сплачений на наступні реквізити:
р/р 31214206700270, Банку ГУДКСУ в Одеській області, код Банку 828011; отримувач УДКСУ у Лиманському районі Одеської області, код отримувача 37984056, код платежу 22030001.
Постанову направити для примусового виконання відповідному органу державної виконавчої служби.
Постанова може бути пред’явлена до виконання в органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції України протягом трьох місяців з моменту її винесення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів від дня її винесення.
Суддя В.К. Барвенко