
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
17 квітня 2018 р. м. ОдесаСправа № 815/5600/15
Категорія: 12.3 Головуючий в 1 інстанції: Бойчук А.Ю.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Яковлєва О.В.,
суддів - Танасогло Т.М., Запорожана Д.В.,
при секретарі - Андроновій Н.М.
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 березня 2018 року, що ухвалена за наслідком розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 01 грудня 2017 року, у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича, за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3, про проходження публічної служби,-
В С Т А Н О В И Л А:
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 березня 2018 року скасовано постанову Приморського районного суду м. Одеси від 01 грудня 2017 року та ухвалено нову постанову, якою частково задоволено позовні вимог ОСОБА_1 щодо проходження публічної служби.
При цьому, позивачем подано заяву про встановлення судового контролю за виконанням вищевказаного рішення суду апеляційної інстанції, що не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В даному випадку, з метою забезпечення права особи на ефективний судовий захист в адміністративному судочинстві існує інститут судового контролю за виконанням судового рішення.
В свою чергу, зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про його виконання, може вирішуватись лише під час прийняття такого рішення.
При цьому, висновок про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення зазначається у його резолютивній частині.
Між тим, положеннями КАС України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання такого рішення.
Внаслідок чого, колегія суддів вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви про встановлення контролю за виконанням судового рішення.
Керуючись ст.ст. 325, 329, 382 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення контролю за виконанням судового рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали суду складено 23 квітня 2018 року.
Головуючий: О.В. Яковлєв
Судді: Т.М. Танасогло
Д.В. Запорожан