Постанова № 73633967, 23.04.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2018
Номер справи
819/1793/17
Номер документу
73633967
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/1061/18

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

судді-доповідача ОСОБА_1,

суддів Ільчишин Н.В.,

ОСОБА_2,

секретаря судового засідання Омеляновської Л.В.,

розглянувши у судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Приватного малого підприємства «Галактика» на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду (головуючий суддя Шульгач М.П.), ухвалене у відкритому судовому засіданні в м.Тернополі о 13 год. 29 хв. 11 січня 2018 року у справі №819/1793/17 за позовом Приватного малого підприємства «Галактика» до Державного кадастрового реєстратора відділу у м.Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м. Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області ОСОБА_3, Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ТОВ «Зеніт експерт» про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

18.10.2017 Приватне мале підприємство «Галактика» (далі – Підприємство) звернулось в суд з позовом до Державного кадастрового реєстратора відділу у м. Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м. Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ТОВ «Зеніт експерт», просило визнати протиправним та скасувати рішення відповідача №РВ-6100200892017 від 10.10.2017 та зобов’язати відповідача провести державну реєстрацію, присвоїти кадастровий номер та внести відомості до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, площею 0,5345 га, що розташована за адресою: м. Тернопіль, вул. Головацького,3.

Протокольною ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року, із занесенням в журнал судового засідання, залучено співвідповідачем Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року в задоволені позову відмовлено.

Відмовляючи в задоволені позову, суд першої інстанції виходив з того, що Приватне мале підприємство «Галактика» не представило державному реєстратору всіх необхідних документів, передбачених ст.55 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003, а саме: - згоду органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем; - довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території); - копії правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці; - акт приймання-передачі межових знаків на зберігання. Відтак суд першої інстанції дійшов висновку, що дії державного реєстратора в частині прийняття рішення про відмову в реєстрації, присвоєння кадастрового номеру та внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, площею 0,5345 га, що розташована за адресою м. Тернопіль, вул.Головацького, 3 є правомірними, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Підприємство подало апеляційну скаргу, просить скасувати рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 11.01.2018 та прийняти нове, яким позов задовольнити. Апеляційна скарга мотивована тим, що державна реєстрація повинна здійснюватися на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), згода органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем, не потрібна. Вказує, що на земельній ділянці не має зареєстрованих об’єктів нерухомого майна, довідку, що містить узагальнену інформацію про землі органи Держгеокадастру не видають, акт приймання передачі межових знаків на зберігання меж земельної ділянки в натурі є у комплекті технічної документації. Відтак, вважає, що суд першої інстанції зробив невірні, необґрунтовані висновки про дії відповідача.

Відповідачі подали відзиви на апеляційну скаргу в яких зазначили, що державний кадастровий реєстратор діяв в межах визначених законом повноважень та прийняв правомірне рішення про відмову у внесенні відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

ТОВ «Зеніт експерт» подало відзив на апеляційну скаргу в якому вказано, що Товариством належним чином виконано вимоги, які ставляться чинним законодавством до виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), а тому не погоджується з підставами для відмови в задоволені позову.

В судовому засіданні 23.04.2018 представники позивача апеляційну скаргу підтримали, відповідачі та третя особа явку повноважних представників в судове засідання не забезпечили, належним чином повідомленні про дату, час та місце розгляду справи, що відповідно до ч.3 ст.313 КАС України не перешкоджає судовому розгляду справи.

Згідно з ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Суд апеляційної інстанції, переглядаючи справу за наявними у ній доказами та перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, дослідивши докази, що стосуються фактів, на які посилаються учасники справи, приходить до переконання, що оскаржене рішення суду першої інстанції вимогам ст.242 КАС України не відповідає.

Як встановлено судом першої інстанції з матеріалів справи, 02.10.2017 Приватне мале підприємство «Галактика» через Центр надання адміністративних послуг подало у Відділ у м.Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м.Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області заяву про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про земельну ділянку площею 0,5345 га, що розташована за адресою: м.Тернопіль, вул.Головацького,3, та технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування 12-квартирного будинку.

10.10.2017 Підприємство отримало рішення державного кадастрового реєстратора відділу у м. Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м.Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області ОСОБА_3 №РВ-6100200892017 від 10.10.2017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, оскільки, як це зазначено в рішенні, в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, розташована частина земельної ділянки, яка внесена до Державного земельного кадастру з кадастровим номером 6110100000:04:003:0037, а також виявлено ряд невідповідностей вимогам ст.55 Закону України «Про землеустрій».

Вважаючи вказане рішення протиправним, Підприємство звернулось із позовом до суду.

Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» від 07.07.2011 №3613-VI (далі – Закон №3613-VI) державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Для державної реєстрації земельної ділянки ОСОБА_4 кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.

Пунктом 2 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №3613-VI встановлено, що земельні ділянки, право користування на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності.

Отже, зазначена перехідна норма встановлює важливе правило, згідно з яким земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Згідно з положеннями ст.25 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 № 858-IV (далі – Закон №858-IV) технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) віднесено до документації із землеустрою.

Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується: у паперовій формі - підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою; в електронній формі - електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою, згідно із законодавством про використання електронного цифрового підпису.

Згідно з ст.55 Закону №858-IV встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів. Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками встановленого зразка.

Так, процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру визначено Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051 (далі – Порядок №1051), відповідно до п.67 якого забороняється вимагати для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру надання документів та здійснення дій, прямо не передбачених Законом України «Про ОСОБА_4 земельний кадастр».

Відповідно до п.69 Порядку №1051 внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється за заявою замовника документації із землеустрою та оцінки земель або її розробника від імені замовника, якщо це передбачено договором на виконання відповідних робіт. Заява разом з документацією із землеустрою або оцінки земель, електронним документом та іншими документами, зазначеними у пунктах 91-137 цього Порядку, подається заявником ОСОБА_4 кадастровому реєстраторові особисто або надсилається рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Пунктом 110 Порядку №1051 встановлено, що для державної реєстрації земельної ділянки ОСОБА_4 кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються: 1) заява про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22; 2) оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації); 3) електронний документ.

Відповідно до п.115 Порядку №1051 державна реєстрація земельних ділянок, переданих у власність (користування) без проведення їх державної реєстрації (в тому числі у разі, коли відомості про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, не внесені до державного реєстру земель), здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельних ділянок державної чи комунальної власності) в порядку, визначеному для державної реєстрації земельної ділянки.

Таким чином, земельна ділянка, право користування на яку виникло до 2004 року та яка не була внесена до Державного реєстру земель, може бути зареєстровано на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У свою чергу, відсутність такої документації виключає можливість державної реєстрації земельної ділянки.

З письмових пояснень, наданих Підприємством, встановлено, що 26.04.2001 позивачу видано державний акт серії ІІ-ТР №002030 про надання в постійне користування 0,7000 га для будівництва дванадцятиквартирного житлового будинку за адресою вул.Головацького,3, м.Тернопіль, відповідно до рішення 16 сесії 3 скликання Тернопільської міської ради народних депутатів від 15.03.2001, який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №587.

02.10.2017 Підприємство подало заяву про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про земельну ділянку площею 0,5345 га, що розташована за адресою: м.Тернопіль, вул.Головацького,3, технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), та електронний документ, розроблені ТОВ «Зеніт Експерт».

Згідно з п.111 Порядку №1051 державний кадастровий реєстратор для здійснення державної реєстрації земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви перевіряє: 1) відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 цього Порядку (текст документів має бути написаний розбірливо; документи не мають містити підчищення або дописки, закреслені слова чи інші не обумовлені в них виправлення, орфографічні та арифметичні помилки, бути заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; документи мають відповідати вимогам Закону України «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» та цього Порядку); 2) електронний документ відповідно до пункту 74 цього Порядку (даним Державного земельного кадастру (геодезичній та картографічній основам, даним кадастрових карт (планів); вимогам до змісту, структури і технічних характеристик такого документа згідно з додатком 1; даним документації із землеустрою та оцінки земель).

За результатами перевірки ОСОБА_4 кадастровий реєстратор виконує одну з таких дій: здійснює державну реєстрацію земельної ділянки; приймає рішення про відмову у державній реєстрації земельної ділянки відповідно до пунктів 70, 73, 77-85 цього Порядку в разі: - невідповідності поданих документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, вимогам, зазначеним у підпунктах 1 і 2 цього пункту; - розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини; - розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; - подання заявником документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, не в повному обсязі.

Частиною 6 статті 24 Закону №3613-VI встановлено, що підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є: розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.

Як зазначено у рішенні №РВ-6100200892017 від 10.10.2017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, підставою відмови у внесенні відомостей стали невідповідність поданих документів вимогам, встановленим Законом України «Про ОСОБА_4 земельний кадастр» і Порядком ведення Державного земельного кадастру, невідповідність електронного документа установленим вимогам та знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.

Щодо вказаних підстав, то суд апеляційної інстанції вважає за необхідність зазначити наступне.

З відзиву на апеляційну скаргу, поданого Державним кадастровим реєстратором відділу у м.Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м.Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області ОСОБА_3 встановлено, що на час розгляду відповідачем заяви Підприємства у Національній кадастровій системі у межах земельної ділянки, яку передбачалось зареєструвати, знаходилась інша земельна ділянка з кадастровим номером 6110100000:04:003:0037, перекриття становило 51,6266%. Проте, на час розгляду справи по суті у суді першої інстанції 11.01.2018 вказаний перетин усунуто шляхом перенесення земельної ділянки у архівний шар, відповідно до постанови Тернопільського окружного адміністративного суду від 21.05.2015 у справі №819/1114/15а, якою зобов’язано державного кадастрового реєстратора скасувати державну реєстрацію земельної ділянки із кадастровим номером 6110100000:04:003:0037.

Вказане підтверджено поясненнями представників позивача та відповідачів у судовому засіданні суду апеляційної інстанції 02.04.2018.

В свою чергу, згідно з п.77 Порядку №1051 у разі невідповідності електронного документа вимогам, зазначеним у пункті 74 цього Порядку, ОСОБА_4 кадастровий реєстратор: 1) складає за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру протокол проведення перевірки електронного документа за формою згідно з додатком 16; 2) повертає заявникові документацію із землеустрою та оцінки земель без позначки, зазначеної у пункті 75 цього Порядку, разом з електронним документом, протоколом його перевірки та іншими документами для виправлення зазначених у протоколі проведення перевірки електронного документа помилок та подання документів разом з цим протоколом для проведення повторної перевірки.

Так, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру листом від 19.04.2018 №9-28-0.21-4435/2-18 інформувала суд, що технічна можливість реалізації п.77 Порядку №1051 Державним земельним кадастром забезпечена.

За таких обставин суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що ОСОБА_4 кадастровий реєстратор відділу у м.Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м.Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області ОСОБА_3 передчасно прийняв рішення №РВ-6100200892017 від 10.10.2017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, не дотримавши вимог п.77 Порядку №1051 щодо повернення заявникові документації із землеустрою та оцінки земель разом з електронним документом, протоколом його перевірки та іншими документами для виправлення зазначених у протоколі проведення перевірки електронного документа помилок та подання документів разом з цим протоколом для проведення повторної перевірки.

Згідно з ч.2 ст. 6 КАС України та ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» передбачено застосування судами Конвенції та практики ЄСПЛ як джерела права.

У справі «Рисовський проти України» від 20 жовтня 2011 року (Заява № 29979/04) у п.70 Європейський суд з прав людини підкреслює особливу важливість принципу «належного урядування». Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Принцип «належного урядування», як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість Будь-яка інша позиція була б рівнозначною, inter alia, санкціонуванню неналежного розподілу обмежених державних ресурсів, що саме по собі суперечило б загальним інтересам. (Рішення у справі «Москаль проти Польщі» (Moskal v. Poland), n. 73).

До того ж, на час розгляду справи в суді одна з підстав прийняття рішення №РВ-6100200892017 від 10.10.2017 (накладення іншої земельної ділянки) усунена.

Таким чином, суд апеляційної інстанції доходить висновку, що рішення Державного кадастрового реєстратора відділу у м.Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м.Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області ОСОБА_3 №РВ-6100200892017 від 10.10.2017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру є передчасним.

При цьому, суд апеляційної інстанції зауважує, що позовна вимога про зобов’язання відповідача провести державну реєстрацію, присвоїти кадастровий номер та внести відомості до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, площею 0,5345 га, що розташована за адресою: м.Тернопіль, вул.Головацького,3, є за вище перелічених обставин втручанням в дискреційні повноваження суб'єкта владних повноважень, оскільки завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективного державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, в іншому випадку порушується принцип розподілу влади.

Водночас, наявна в суб’єкта повноважень свобода дій при прийнятті рішення в межах його повноважень не є абсолютною, а обмежена певними законодавчо встановленими рамками, якими, зокрема, визначаються підстави та необхідні умови прийняття певного рішення, зміст цього рішення, його альтернативні варіанти, а також перелік дій, які повинна вчинити особа для отримання певної вигоди внаслідок прийняття суб’єктом владних повноважень відповідного рішення.

Відтак, належним способом захисту інтересів Підприємства з метою відновлення порушених прав у даному випадку є зобов’язання відповідача повторно розглянути заяву Приватного малого підприємства «Галактика» про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 02.10.2017 разом з доданими до неї документами.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У п.29 Рішення Європейського суду з прав людини від 09.12.1994 Справа «Руїз Торіха проти Іспанії» (серія А, №303А) Суд повторює, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтованості рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

З огляду на викладене, враховуючи положення ст.317 КАС України, суд апеляційної інстанції приходить переконання, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, неповно з’ясував обставин, що мають значення для справи, а тому рішення суду першої інстанції слід скасувати.

Щодо судових витрат, то у відповідності до положень ст.139 КАС України та часткового задоволення позовних вимог, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області на користь Приватного малого підприємства «Галактика» 800 грн. (вісімсот гривень) сплаченого судового збору за подання позовної заяви, відповідно до квитанції №0.0.872906251.1 від 18.10.2017, та 1200 грн. (тисячу двісті гривень) сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги, відповідно до квитанції № 0.0.951339349.1 від 29.01.2018.

Керуючись статтями 229, 241, 250, 308, 310, 317, 321, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Приватного малого підприємства «Галактика» задовольнити частково.

Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року у справі №819/1793/17 скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державного кадастрового реєстратора відділу у м.Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м.Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області ОСОБА_3 №РВ-6100200892017 від 10.10.2017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.

Зобов’язати Державного кадастрового реєстратора відділу у м.Тернополі Міськрайонного управління у Тернопільському районі та м.Тернополі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області ОСОБА_3 повторно розглянути заяву Приватного малого підприємства «Галактика» про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 02.10.2017 разом з доданими до неї документами.

В задоволені решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області на користь Приватного малого підприємства «Галактика» 800 грн. (вісімсот гривень) сплаченого судового збору за подання позовної заяви, відповідно до квитанції №0.0.872906251.1 від 18.10.2017, та 1200 грн. (тисячу двісті гривень) сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги, відповідно до квитанції № 0.0.951339349.1 від 29.01.2018.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя-доповідач ОСОБА_1 судді ОСОБА_5 ОСОБА_2 Повне судове рішення складено 25.04.2018