
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/1679/18
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Кушнерика М.П.
суддів Богаченка С.І., Ніколіна В.В.
з участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах якого діє ОСОБА_2 на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 29 січня 2018 року суддя Качур Р.П., час ухвалення не зазначено, місце ухвалення м.Львів у справі № 813/355/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Голови Львівської обласної державної адміністрації ОСОБА_3 про визнання протиправним і скасування розпорядження, повний текст складено 29.01.18р., -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 29 січня 2018 року ОСОБА_1 відмовлено в задоволенні клопотання про забезпечення позову у справі за його позовом до Голови Львівської обласної державної адміністрації ОСОБА_3 про визнання протиправним і скасування розпорядження № 1219/0/5-17 від 11.12.2017 року.
ОСОБА_1 інтересах якого діє ОСОБА_2 не погоджуючись з даною ухвалою з підстав порушення норм процесуального права і не відповідності висновків суду обставинам справи, подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нову, якою клопотання задоволити.
Апеляційні вимоги обґрунтовує тим, що оскаржуване розпорядження про дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (8,3 га) є передумовою для надання її у користування (власність), з метою недопущення утруднення виконання судового рішення у разі задоволення позову, вимога щодо зупинення дії рішення відповідача є обґрунтованою.
Подання позову не зупиняє дію оскаржуваного розпорядження.
Особи, які згідно розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 11.12.2017 року №1219/0/5-17 отримали дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту на території Пустомитівської міської ради Львівської області, у власність для індивідуального будівництва виготовляють містобудівну документацію.
Вважає, що ОСОБА_1, після скасування розпорядження від 11.12.2017 року, не зможе реалізувати своє право на отримання у власність землі, де надано дозвіл спірним розпорядженням, а буде змушений знову витрачати час на нові судові справи.
Пред»явленням даного позову, позивач намагається захистити свою територію під будинком і город, в оформленні прав власності на яку Пустомитівська районна адміністрація не дає згоди.
Заслухавши суддю-доповідача, представника позивача, яка просить скасувати ухвалу суду, обговоривши доводи скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 26.01.2018р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до голови Львівської обласної державної адміністрації ОСОБА_3 про визнання протиправним з часу його прийняття та скасування розпорядження № 1219/0/5-17 від 11.12.2017 року, яким надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту на території Пустомитівської міської ради Львівської області, у власність для індивідуального дачного будівництва громадянам згідно з додатком.
Одночасно з позовною заявою, 26.01.2018 року надійшла заява про забезпечення адміністративного позову шляхом: зупинення дії розпорядження відповідача № 1219/0/5-17 від 11.12.2017 року „Про дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту на території Пустомитівської міської ради Львівської області, у власність для індивідуального дачного будівництва громадянам згідно з додатком” до набрання законної сили судового рішення в адміністративній справі; заборонити Львівській обласній державній адміністрації, Пустомитівській районній адміністрації, Головному управлінню Держгеокадастру у Львівській області, Відділу Держгеокадастру у Пустомитівському районі, Пустомитівській міській раді вчиняти будь-які дії, спрямовані на погодження, затвердження проекту землеустрою, видачі ОСОБА_4 з Державного земельного кадастру про земельну ділянку в частині відведення земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту на території Пустомитівської міської ради Львівської області у власність для індивідуального дачного будівництва по розпорядженню № 1219/0/5-17 від 11.12.2017 року, - до набрання законної сили судового рішення в адміністративній справі.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що відповідно до рішення Пустомитівської міської ради Львівської області № 850 від 13.11.2017 року вирішено не допустити виділення земельних ділянок для будь-якого будівництва і ведення сільськогосподарської діяльності в прилеглій до водосховища території. 01.12.2017 року розпорядженнями № 936 та № 937 Пустомитівською районною державною адміністрацією відмовлено в наданні дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва на території Пустомитівської міської ради особа, яким згодом надано такий дозвіл згідно з оскаржуваним розпорядженням Львівської обласної державної адміністрації.
Позивач вважає, що в разі задоволення позовних вимог у цій справі, може бути повторно, з усуненням порушень, проведено процедуру розгляду заяв осіб, перелічених у додатку до розпорядження, про розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту на території Пустомитівської міської ради Львівської області.
Натомість, якщо суд не застосує заходи забезпечення позову, процедура розпочата на основі оскаржуваного розпорядження не зупиниться. Проекту землеустрою вісімдесяти трьох осіб, згідно з додатком до розпорядження від 11.12.2017 року щодо відведення земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту на території Пустомитівської міської ради Львівської області, у власність для індивідуального дачного будівництва будуть погоджені і затверджені, що призведе до ускладнення правового захисту прав, свобод та інтересів позивача через додаткові судові процеси до нових власників земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва (як мінімум 83 позови), у зв`язку із встановленням неправомірності розпорядження відповідача у цій справі.
Таким чином, на переконання позивача, у разі невжиття заходів забезпечення адміністративного позову можливе настання негативних наслідків, для виправлення яких позивачу буде необхідно докласти значних зусиль.
Відповідно до ч.1, 2 ст.150 КАС України - суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред’явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову, оскільки позивачем не наведено достатніх аргументів наявності очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам, а наведені апелянтом докази не свідчать про те, що існує очевидна небезпека того, та у випадку невжиття заходів до забезпечення адміністративного позову, виконання рішення у даній справі стане неможливим для його виконання необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що з позовної заяви вбачається спір щодо правомірності Розпорядження Львівської обласної державної адміністрації № 1219/0/5-17 Голови Львівської обласної державної адміністрації ОСОБА_3 про надання дозволу на розробку проектів землеустрою для відведення земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту Пустомитівської міської ради Львівської області у власність для індивідуального дачного будівництва громадянам згідно з додатком. Серед осіб, визначених у додатку позивач не значиться.
Таким чином, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстави для скасування ухвали колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст.243 ч.3, 308, 310, 312, 315, 316, 321, 322, 325, ч.2 ст.328 КАС України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах якого діє ОСОБА_2 – залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 29 січня 2018 року у справі № 813/355/18 - без змін.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_5 судді ОСОБА_6 ОСОБА_4 Повне судове рішення складено 26.04.18