
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/284/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Большакової О.О.,
суддів Макарика В.Я., Глушка І.В.,
з участю секретаря судового засідання Дідик Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кар’єр Новосілка» до виконавчого комітету Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Служба автомобільних доріг в Тернопільській області про визнання незаконним та скасування рішення за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Кар’єр Новосілка» на постанову Підволочиського районного суду Тернопільської області від 01 грудня 2017 року (суддя першої інстанції інстанції ОСОБА_1, смт. Підволочиська),
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Кар'єр Новосілка» (далі - ТОВ «Кар'єр Новосілка») звернулось до суду із адміністративним позовом до виконавчого комітету Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області, третьої особи без самостійних вимог на предмету спору Служби автомобільних доріг у Тернопільській області про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області за № 57 від 25 травня 2017 року «Про обмеження руху вантажних автомобілів по вул. Л.Українка та вул. Б.Хмельницького у с. Новосілка.
Постановою Підволочиський районний суд Тернопільської області від 1 грудня 2017 року у задоволенні позову відмовлено.
Із таким судовим рішенням не погодився позивач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що таке є незаконним, прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також з неповним з’ясуванням обставин справи, а тому просить його скасувати та прийняти нове – про задоволення позову. Обґрунтовуючи незгоду, зазначив, що оскаржуване рішення виконкому №57 від 25 травня 2017 року порушує права та законні інтереси ТОВ «Кар'єр Новосілка» не лише як учасника дорожнього руху, а і як суб’єкта господарювання в цілому. Відвантаження своєї продукції ТОВ «Кар'єр Новосілка» проводить автомобільним транспортом саме шляхами вулиць ОСОБА_2 та Л. ОСОБА_3. Прийнявши рішення щодо заборони руху вантажних автомобілів по вказаних вулицях у с. Новосілка шляхом встановлення відповідного дорожнього знаку (п. 3.3 ПДР «Рух вантажних автомобілів заборонено 10 т.), відповідач перешкоджає позивачу у здійсненні господарської діяльності. Виконавчим комітетом Скалатської міської ради прийняте рішення з перевищенням повноважень, так як заборонено навіть проїзд транспортного засобу, який матиме спеціальний дозвол на проїзд. Рішення виконкому № 57 від 25 травня 2017 року, в якому вказано про встановлення заборонних дорожніх знаків (3.3 Рух вантажних автомобілів заборонено 10 т.) не погоджувалося з уповноваженими підрозділами поліції всупереч вимогам, встановленим Законами України «Про дорожній рух», «Про Національну поліцію». Також відповідач прийняв рішення з порушенням встановленої процедури. Так, всупереч вимогам частини третьої статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» виконавчий комітет не оприлюднив проект рішення виконавчого комітету за 20 робочих днів до його прийняття. Доводи відповідача про те, що рішення було прийняте у зв’язку з надзвичайною ситуацією і випадок є невідкладним є безпідставними, адже непорозуміння між ТОВ «Кар’єр Новосілка» та жителями будинків по вул. Б.Хмельницького та вул. Л.Українки тривають вже не один рік й 15 березня 2016 року було укладено з громадою села угоду про співпрацю, підприємство виплачувало мешканцям цих вулиць грошові кошти за можливість проїзду автотранспорту, однак таку виплату було припинено, що і зумовило подання скарг мешканцями щодо руху вантажних автомобілів. Судом першої інстанції безпідставно залишено поза увагою, що відповідно до плану забудови села Новосілка вулиця Л.Українки, на якій прийняте рішення щодо заборони руху вантажних автомобілів, є дорогою, яка використовується для руху вантажних транспортних засобів, як для проїзду в населеному пункті, так і для проїзду до сусідніх населених пунктів, що межують із селом Новосілка. Відповідач задовольнив скарги мешканців вулиці, однак проігнорував план забудови села Новосілка, схему організації дорожнього руху, інтереси громади села Новосілка в цілому та інтереси громад інших населених пунктів. Також суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про придатність для перевезення вантажів внутрігосподарської технологічної дороги, адже на цей об’єкт відсутня проектна документація та паспортизація на цю дорогу і вона не відповідає технічним умовам. Крім того, апелянт наполягає на тому що виконачий орган міської ради прийняв рішення поза межами наданих йому законом повноважень, адже йдеться про обмеження щодо земель загального користування, а відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_3» питання регулювання земельних відносин вирішується на пленарних засіданнях сільських, селищних та міських рад.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 заперечив щодо задоволення апеляційної скарги та просив її відхилити. Пояснив, що оскаржуване рішення виконавчого комітету Скалатської міської ради було прийняте у відповідності до норм чинного законодавства в інтересах громади міста і з урахуванням інтересів всіх суб’єктів.
Представники апелянта ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у судове засідання не з’явились. Було подано клопотання про відкладення розгляду справи через хворобу адвоката, однак таке було відхилено через відсутність доказів на підтвердження існування цієї обставини. Також, суд взяв до уваги, що інтереси позивача представляє також його генеральний директор ОСОБА_6, який брав участь у розгляді справи і в суді першої інстанції і у засіданні в суді апеляційної інстанції, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду, і про неможливість його явки в судове засідання повідомлено не було.
Третя особа без самостійних вимог на предмет спору Служба автомобільних доріг у Тернопільській області подала заяву про розгляд справи за її відсутності.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про безпідставність апеляційної скарги з таких мотивів.
Судом першої інстанції встановлено, що рішенням виконавчого комітету Скалатської міської ради за № 57 від 25 травня 2017 року заборонено рух вантажних автомобілів по вул. Л.Українки та вул. ОСОБА_2, що в с. Новосілка шляхом встановлення відповідних заборонних дорожніх знаків (3.3 Рух вантажних автомобільних заборонено 10 т.)
Пунктом 2 цього рішення встановлено обов’язок погодити його у відділі забезпечення безпеки дорожнього руху Головного управління Національної поліції у Тернопільській області. Розробити і погодити схему встановлення дорожніх знаків з обмеженням руху вантажних автомобілів по вул. Л.Українки та ОСОБА_2 у с. Новосілка (3.3 Рух вантажних автомобілів заборонено 10 т.) проектну документацію із відділом забезпечення безпеки дорожнього руху Головного управління Національної поліції у Тернопільській області, Служби автомобільних доріг, Підволочиською РДА.
Пунктом 3 рекомендовано керівництву «Кар'єр Новосілка» при здійсненні своєї господарської діяльності користуватись існуючою внутрігосподарською дорогою, що примикає до дороги загального користування Кам'янки - Скалат і з'єднує села Полупанівка і Новосілка з об'єктами господарювання за межами населених пунктів.
Пунктом 4 доручено МКП «Комунальник» встановити відповідні заборонні дорожні знаки (3.3 Рух вантажних автомобілів заборонено 10 т.) після оформлення усіх погоджень.
Апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про законність цього рішення з таких підстав.
Згідно ч. 2 ст. 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в ОСОБА_3 є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
У відповідності до ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_3», органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_3» встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно ст. 4 Європейської Хартії місцевого самоврядування передбачено, що повноваження і функції органів місцевого самоврядування в межах Закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручено іншому органу. Повноваження, якими наділені органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними.
Відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» виконавчими органами рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_3» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
Відповідно до частини 1 статті 16 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віддані органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.
Статею 17 цього Закону встановлено, що управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється органами місцевого самоврядування, у віддані яких вони знаходяться.
Статтею 7 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що до компетенції селищної ради та її виконавчого органу належать повноваження у сфері дорожнього руху, зокрема, забезпечення виконання вимог законодавства з питань дорожнього руху і його безпеки, сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму та інші.
Згідно частини 1 пункту 1 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить управління об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
Отже, організація дорожнього руху та його обмеження на дорогах комунальної власності віднесені до компетенції органу місцевого самоврядування.
Таким чином, забезпечення належного утримання та ефективної експлуатації доріг, що перебувають у комунальній власності є обов’язком виконавчого комітету Скалатської міської ради.
Підставою для прийняття оспорюваного рішення стала інформація заступника міського голови з питань ЖКГ ОСОБА_7 про виникнення соціальної напруги в результаті руху вулицями Л.ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у с. Новосілка Підволочиського району Тернопільської області великовагового автотранспорту і нанесення значної шкоди майну громадян, а також лист начальника Підволочиського ВП ГУНП України в Тернопільській області.
На підтвердження викладеного представником відповідача надано суду лист Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області від 05 квітня 2017 року за № 1651/112/01-2017, згідно якого вбачається, що працівниками поліції проводилась перевірка матеріалів по колективному зверненні жителів с. Новосілка Підволочиського району Тернопільської області про заборону руху вантажних транспортних засобів, які обслуговують «Кар'єр Новосілка» у зв'язку з небезпекою для руху пішоходів, руйнування житлових будівель та забруднення навколишнього середовища. За результатами перевірки Підволочиський відділ поліції просив Скалатську міську раду у невідкладному порядку вирішити питання на виконкомі міської ради щодо встановлення дорожнього знаку 3.3 ПДР України «Рух вантажних автомобілів заборонено».
Крім того, листом від 29 травня 2017 року за № 2614/112/01-2017 Підволочиський ВП ГУНП у Тернопільській області повідомлено, що з рішенням виконавчого комітету Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області від 25 травня 2017 року за № 57 «Про обмеження руху вантажних транспортних засобів по вул. Л.Українка та ОСОБА_2 у с. Новосілка ознайомлені, проти виготовлення документації на встановлення дорожніх знаків (3.3 Рух вантажних автомобілів 10 т.) не заперечують.
На виконання рішення виконавчого комітету Скалатської міської ради дорученням голови обласної державної адміністрації Тернопільської області № 44 від 26 травня 2017 року вирішено утворити робочу групу з розгляду питання щодо руху вантажного транспорту вулицями с. Новосілка Підволочиського району.
Постійна комісія з питань децентралізації та адміністративно-територіальної реформи, архітектури, будівництва, дорожнього та житлово-комунального господарства на виконання рішення постійної комісії листом від 02 червня 2017 року за № 02-2518/05-30 повідомила, що 29 травня 2017 року робочою групою у складі депутатів Тернопільської обласної ради, представників управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження облдержадміністрації, Служби автомобільних доріг в області, Головного управління Національної поліції в області, управління Укртрансбезпеки в області, Скалатської об'єднаної територіальної громади проведено обстеження вулиць ОСОБА_2 та Л.ОСОБА_3 с. Новосілка, технологічної дороги до кар'єру та встановлено, що орієнтовна ширина проїзної частини становить 3,5 – 4,0 м, тротуари та пішохідні доріжки відсутні, визначені пішохідні переходи та дорожні знаки відсутні. За візуальною ознакою вага транспортних засобів, що перевозять будівельні матеріали з кар'єру по вул. с. Новосілка складає 26 - 30 тонн. Вплив від руху транспортних засобів виражається наступними чинниками, а саме вібрація та руйнування будівель, що розміщені біля дороги, забрудненням повітря, руйнування дорожнього полотна, високий ризик виникнення дорожньо-транспортних пригод. Технологічна дорога придатна для руху великовагових транспортних засобів. За результатами роботи з урахуванням необхідності обмеження руху вантажних транспортних засобів прийняте рішення Скалатській об'єднаній територіальній громаді в найкоротші строки розробити схему організації дорожнього руху с. Новосілка відповідно до рішення сесії Скалатської міської ради від 25 травня 2017 року та звернутись до керівництва «Кар'єр Новосілка» щодо організації транспортування сировини з місцевого кар'єру в об'їзд населених пунктів технологічною дорогою
Відповідно до акту обстеження вулично-дорожньої мережі с. Новосілка Підволочиського району Тернопільської області щодо впливу на дорожнє покриття великовагових транспортних засобів, що перевозять вантажі з місцевих кар'єрів від 29 травня 2017 року, проведеного за участі представників відповідних компетентних органів та місцевих депутатів, встановлено, що орієнтовна ширина проїзної частини дороги становить 3,5 - 4 м., тротуари, пішохідні доріжки та переходи відсутні. За візуальною оцінкою вага транспортних засобів, що перевозять будівельні матеріали з кар'єру по вулицях с. Новосілки, складала 26-30 тонн. Від руху транспортних засобів відбувається вібрація та руйнування будівель, що розміщені біля дороги, забруднення повітря, руйнування дорожнього полотна, високий рівень загрози виникнення дорожньо-транспортних пригод. Технологічна дорога придатна для руху великовагових транспортних засобів. За наслідком проведення обстеження комісія прийшла до висновку про необхідність відповідно до рішення № 57 Скалатської міської ради розробити схему організації дорожнього руху, а також звернутись до керівництва ТОВ «Кар'єр Новосілка щодо організації транспортування сировини з місцевого кар'єру в об'їзд населеного пункту технологічною дорогою.
Крім того, згідно акту обстеження на предмет вивчення питання руху вантажного транспорту ТОВ «Кар'єр Новосілка» вул. Л.ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у с. Новосілка Підволочиського району від 10 листопада 2017 року серед іншого встановлено, що під час проведення обстеження вулиць ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у с. Новосілка відбувався рух вантажних транспортних засобів марки МАЗ, КАМАЗ, ЗІЛ. Під час руху даних транспортних засобів відбувалась вібрація. Поряд з цим комісією після візуального огляду будівель по вул. Б.Хмельницького виявлені тріщини, а також руйнування дорожнього полотна, відсутність тротуарів, внаслідок чого зростає рівень виникнення дорожньо-транспортних пригод. Оглядом прилеглих територій вул. ОСОБА_2 та Л.ОСОБА_3 виражено перебування дорожнього пилу на фруктових деревах та кущах.
Згідно довідки Скалатської міської ради № 2089 від 29 вересня 2017 року дороги по вул. Л.Українки та ОСОБА_2 у с. Новосілка є дорогами комунальної власності Скалатської міської ради об'єднаної територіальної громади. Крім того, згідно з генеральним планом с. Новосілка існує внутрігосподарська дорога, що примикає до дороги загального користування Кам'янки - Скалат і з'єднує села Полупанівка-Новосілка з об'єктами господарювання за межами населених пунктів для під'їзду до виробництва.
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області підтвердила, що вимоги щодо дозволеної маси автомобілю для проїзду автомобільними дорогами вагою до 24, та відповідно 44 тонн без відповідного дозволу стосуються лише доріг державного та місцевого значення загального користування, а дороги на яких планується встановити дорожні знаки рух заборонено 10 тонн не відносяться до даного виду доріг, є комунальною власністю і перебувають на балансі Скалатської міської ради.
Отже, виконавчий орган Скалатської міської ради має повноваження щодо встановлення обмежень для руху дорогою, яка перебуває у комунальній власності, у відповідності до інтересів мешканців населеного пункту.
При цьому, доводи апелянта щодо відсутності у виконачого комітету таких повноважень апеляційний суд відхиляє, так як оскаржуване рішення не стосується розпорядження земельними ділянками, а ним визначено виключно порядок користування дорогою, яка перебуває у комунальній власності, тому спеціальним нормативним актом, яким регламентуються спірні правовідносини, є Закон України «Про дорожній рух».
Також матеріалами справи підтверджено, що згідно генерального плану с. Новосілка фактично існує внутрігосподарська дорога й ТОВ «Кар'єр Новосілка» має можливість використовувати її для своєї діяльності в об'їзд населеного пункту с. Новосілка.
Доводи апелянта про те, що дана дорога є непридатною для користування і тому рішення виконкому про рекомендацію ТОВ «Кар’єр Новосілка» використовувати саме її є безпідставними, адже це рішення не має зобов’язального характеру, так як відповідач рекомендував використовувати цей об’єкт для здійснення господарської діяльності. При цьому підприємство вправі не виконувати такі рекомендації.
Щодо відсутності погодження даного питання з відповідними органами, зокрема Національною поліцією, Службою автомобільних доріг у Тернопільській області, суд зазначає, що обов’язковість такого, як передумови прийняття рішення, чинним законодавством законом не передбачено, а з тексту самого рішення вбачається, що його реалізація можлива після погодження із відповідними службами виключно на ділянках доріг вул. Л.ОСОБА_3 та ОСОБА_2, що примикають до доріг загального користування Т-20-19/М-12/ Кам'янки - Скалат і не обмежує рух транспортних засобів по даній ділянці дороги.
Матеріалами справи спростовано доводи позивача про те, що ділянки доріг вул. Л.ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у с. Новосілка є дорогами державного та місцевого значення з дозволеною максимальною масою для їх руху відповідно 24 тонни для вул. ОСОБА_2 та 44 тонни для вул. Л ОСОБА_3, і погодження яких є обов'язковим з Службою автомобільних доріг у Тернопільській області.
Отже, доводи апелянта про незаконність рішення виконавчого комітету з цих підстав є необґрунтованими.
Частиною 6 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» встановлено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
Згідно частини 11 цієї статті акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідно до частини 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Отже, чинним законодавством встановлено можливість неоприлюднення проекту за двадцять днів до прийняття рішення в разі невідкладного випадку.
Згідно довідки Скалатської міської ради від 6 жовтня 2017 року №2135 (т. 2 а.с. 15) засідання виконавчого комітету Скалатської міської ради щодо обмеження руху вулицями ОСОБА_2 та Л.ОСОБА_3 було проведено позачергово у зв’язку з виникненням соціальної напруги з урахуванням виступів всіх членів конфлікту.
Такі відомості підтверджуються й іншими матеріалами справи, зокрема розпорядженням міського голови м. Скалат № 184 від 24 травня 2017 року, згідно якого було вирішено провести позачергове засідання виконкому у зв’язку з виникненням соціальної напруги.
Отже, даний випадок відповідач обґрунтовано визнав невідкладним.
Слід зазначити, що представник ТОВ «Кар’єр Новосілка» ОСОБА_8 взяв участь у засіданні виконкому Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області 25 травня 2017 року, що підтверджено даними щодо реєстрації запрошених осіб (т. 2 а.с. 17).
Отже, неопублікування проекту рішення не завадило позивачу як заінтересованій особі висловити свою позицію щодо спірного питання.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що даний факт не вплинув на законність оскаржуваного рішення.
Також, суд першої інстанції правильно відхилив доводи позивача щодо порушення оскаржуваним рішенням прав позивача на отримання прибутку, адже підприємство як господарюючий суб’єкт самостійно несе ризики, пов’язані із здійсненням господарської діяльності і орган, який представляє інтереси територіальної громади, вправі самостійно обрати такий спосіб врегулювання спірних відносин, який максимально відповідатиме інтересам мешканців цієї громади.
При вирішенні спору апеляційний суд також враховує позицію Європейського Суду з прав людини, висловлену у Рішенні у справі «Дубецька та інші проти України».
Так, згідно цього рішення, у справах, що стосуються екологічних питань, державі мають надаватися широкі межі розсуду та можливість вибору між різними способами та засобами дотримання своїх зобов'язань. Основне питання Суду полягає в тому, чи вдалось державі дотримати справедливого балансу між конкуруючими інтересами осіб, що зазнали впливу, та суспільства в цілому.
Оскільки призначення Конвенції захищати реальні права людини, а не ілюзорні, справедливий баланс між різними інтересами, що розглядаються, може бути порушено не тільки тоді, коли відсутні положення для захисту гарантованих прав, а й коли їх не дотримуються належним чином (див. рішення у справі «ОСОБА_9 проти Іспанії» (Moreno Gomez v. Spain), заява № 4143/02, пункти 56 та 61, ECHR 2004-X).
Загалом, держава, використовуючи детальні та точні дані, повинна виправдати ситуацію, коли окремі особи несуть тяжкий тягар від імені решти суспільства (див. рішення у справі «Фадєєва проти Росії» (Fadeyeva v. Russia), згадане вище, пункт 128).
Отже, при прийнятті рішення відповідач правильно врахував інтереси мешканців вулиць ОСОБА_2 та Л.ОСОБА_3, дійшов висновку про преваліювання інтересів цих осіб над економічними інтересами позивача, і з метою захисту їх прав у відповідності до статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод прийняв оскаржуване рішення в межах наданих йому законом повноважень.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відмову у задоволенні позовних вимог ТОВ «Кар'єр Новосілка» до виконавчого комітету Скалатської міської ради, третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Служби автомобільних доріг у Тернопільській області про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Скалатської міської ради .
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для скасування чи зміни судового рішення.
Керуючись ч. 3 ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Кар’єр Новосілка» залишити без задоволення, а постанову Підволочиського районного суду Тернопільської області від 01 грудня 2017 року у справі № 604/476/17 – без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя ОСОБА_10 судді ОСОБА_11 ОСОБА_12 Повний текст виготовлено 24 квітня 2018 року.