
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
24 квітня 2018 року м. Київ № 826/6054/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С., при секретарі судового засідання Павленко Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду у справі
за позовомПриватного акціонерного товариства "УХЛ-МАШ" доКиївського міського центру зайнятості про скасування рішення ,
за участю представників сторін:
від позивача: Приходько В.Р., Андрієнко С.В.,
від відповідача: Німченко Л. В.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває справа за позовом Приватного акціонерного товариства "УХЛ-МАШ" до Київського міського центру зайнятості про скасування рішення №2 від 13.12.2016.
26.10.2017 через канцелярію до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду. Дане клопотання мотивовано тим, що позивач, скориставшись правом досудового регулювання спору пропустив місячний строк на звернення до адміністративного суду.
У зв'язку із наданням доказів та пояснень по суті заявленого клопотання, судом було відкладено розгляд вказаної справи .
15.12.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII, яким внесено зміни до КАС України, шляхом викладення його в новій редакції.
Відповідно до пп. 10 п. 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України в новій редакції передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
У судовому засіданні 24.04.2018 представник позивача долучив до матеріалів справи відповідь Державної служби зайнятості (Центральний апарат) Міністерства соціальної політики України №33/04/1702-17 від 28.03.2017, отриману згідно відмітки - 03.04.2017.
У своїх поясненнях позивач зазначив, що на момент розгляду вказаного клопотання діє нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, тож у відповідності до вимог статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України в ред. від 15.12.2017, після досудового врегулювання спору встановлюється тримісячний строк звернення до адміністративного суду, який обчислюється з дня отримання відповіді на скаргу. Отже, в даному випадку позивач звернувся в межах строку, який слід обраховувати саме з 03.04.2017.
В судовому засіданні представник відповідача проти пояснень позивача заперечив з підстав того, що клопотання повинно розглядатися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 06.05.2005.
Заслухавши пояснення учасників справи, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Так, частиною 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
За таких обставин, суд, під час розгляду даного клопотання, застосовує положення Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 15.12.2017, згідно якого строки на звернення до суду після досудового врегулювання спору складають три місяці з дня отримання скарги, а відтак у розумінні Закону позивач є таким, що звернувся до суду в межах встановлених строків.
Разом з тим, у пункті 45 рішення Європейського суду з прав людини «Перез де Рада Каванілес проти Іспанії» від 28.10.1998, зазначено про те, що процесуальні строки (строки позовної давності) є обов'язковими для дотримання; правила регулювання строків для подання скарги, безумовно, мають на меті забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу юридичної визначеності; зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані.
Враховуючи, що позовну заяву подано позивачем в межах процесуального строку, клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 120-123, 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання Київського міського центру зайнятості про залишення позову без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя А.С. Мазур