Ухвала суду № 73632910, 24.04.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.04.2018
Номер справи
826/6165/18
Номер документу
73632910
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 квітня 2018 року м. Київ № 826/6165/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Катющенко В.П., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами ОСОБА_1 (03028, АДРЕСА_1), ОСОБА_2 (03164, АДРЕСА_2), ОСОБА_3 (02140, АДРЕСА_3) до КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Голосіївського району м. Києва" (03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 53), КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Святошинського району м. Києва" (03179, м. Київ, вул. Чорнобильська, 5/7), КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Дарницького району м. Києва" (02091, м. Київ, вул. Вербицького, 5), Департаменту охорони здоров'я Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01001, м. Київ, вул. Прорізна, 19) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просять суд:

- визнати протиправними та такими, що дискримінують батьків з дітьми у візочках за сімейним станом, дії КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Голосіївського району м. Києва", КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Святошинського району м. Києва", КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Дарницького району м. Києва", Департаменту охорони здоров'я Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо заборони входу батькам з візочками до приміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Голосіївського району м. Києва, розташованої по вул. Голосіївській, 53, амбулаторії № 13, КНП "ЦПМСД № 1" Святошинського району, розташованої по вул. Наумова, 31, амбулаторії № 4, КНП "ЦПМСД № 2" Дарницького району, розташованої по вул. Олександра Мишуги, 5;

- зобов'язати КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Голосіївського району м. Києва", КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Святошинського району м. Києва", КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Дарницького району м. Києва", Департамент охорони здоров'я Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) облаштувати приміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Голосіївського району м. Києва, розташованої по вул. Голосіївській, 53, амбулаторії № 13, КНП "ЦПМСД № 1" Святошинського району, розташованої по вул. Наумова, 31, амбулаторії № 4, КНП "ЦПМСД № 2" Дарницького району, розташованої по вул. Олександра Мишуги, 5, майданчиками для дитячих колясок.

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Пунктами 4, 5, 9 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються:

зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Відповідно до частини третьої статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За визначенням, наведеним у статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Разом з тим, ні позовна заява, ні додані до неї до неї матеріали не містять викладу обставин щодо віднесення позивачами КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Голосіївського району м. Києва", КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Святошинського району м. Києва", КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Дарницького району м. Києва" до суб'єкта владних повноважень у розумінні наведених положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи викладене, суд пропонує позивачеві уточнити суб'єктний склад відповідачів та сформувати зміст позовних вимог щодо кожного з них із зазначенням, які саме публічно-владні управлінські функції або делеговані повноваження виконують відповідачі у межах оспорюваних позивачами дій.

Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

На підтвердження сплати судового збору представником позивача додано до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору в сумі 1409,60 грн.

Згідно з частиною другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом

Частиною шостою статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З аналізу наведених правових норм вбачається, що з урахуванням розміру позовних вимог та встановленого Законом України від 7 грудня 2017 року N 2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до суду даного позову кожен позивач зобов'язаний сплатити судовий збір по 704,80 грн, що у загальній сумі становить 2114,40 грн, проте, представником позивача сплачено лише 1409,60 грн.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Зазначені недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом подання до суду:

- уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог Кодексу адміністративного судочинства України, з уточненим суб'єктним складом відповідачів та викладом змісту позовних вимог щодо кожного з них;

- доказу сплати судового збору в сумі 704,80 грн на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд м.Києва".

Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.

Згідно з частиною третьою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 (03028, АДРЕСА_1), ОСОБА_2 (03164, АДРЕСА_2), ОСОБА_3 (02140, АДРЕСА_3) залишити без руху.

2. Встановити позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.

3. Попередити позивачів про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяВ.П. Катющенко