Рішення № 73632036, 25.04.2018, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2018
Номер справи
п/811/586/18
Номер документу
73632036
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/586/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження) справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Ліки Плюс” до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Кіровоградській області від 21.11.2017 №00000121403, №00000131403, №00000141403.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що в кінці робочого дня 30.04.2017 приблизно о 20:54 год., після проведення операції “Службова видача” (службовий чек №00018963) через реєстратор розрахункових операцій та фактичного вилучення з місця проведення розрахункових операцій готівкових коштів в сумі 10400,00 грн., з технічних причин в електромережі аптеки пропав струм. При цьому, провід електроживлення реєстратора розрахункових операцій, який також забезпечує заряд його акумулятора, протягом деякого часу був відключений від електромережі (випав з розетки), що призвело до його розрядження. У зв’язку з чим, на момент відключення електроенергії, реєстратор розрахункових операцій не міг працювати в штатному режимі, тобто касир не мав фізичної можливості роздрукувати фіскальний звітний чек за 30.04.2017 по закінченню зміни. В обґрунтування допущення касиром помилок при заповненні розділу 3 книги обліку розрахункових операцій, посилався на здійснення даних записів без світла у вечірній час.

Згідно наданого до суду відзиву на позов (а.с.98-99), відповідач позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити, зважаючи на правомірність та обґрунтованість прийнятих відповідачем оскаржуваних рішень, оскільки позивачем не виконано обов’язкові вимоги нормативно-правових актів, які регламентують дії суб’єкта господарювання, який використовує реєстратор розрахункових операцій. У зв’язку з чим відповідачем, за результатами фактичної перевірки ТОВ “Ліки Плюс”, встановлено порушення останнім вимог п.п.1, 2, 9, 11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та п.2.6 гл.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Представники сторін, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце судового розгляду, у судове засідання не прибули, подавши до суду клопотання про розгляд справи без їх участі (а.с.101, 102).

З урахуванням приписів ч.3 ст.194 КАС України, суд визнав за можливе здійснити розгляд справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши докази і письмові пояснення учасників справи, викладені у заявах по суті справи, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з таких підстав.

Судом встановлено, що 27.10.2017 уповноваженими особами Головного управління ДФС у Кіровоградській області, на підставі наказу від 25.10.2017 №1401 (а.с.34-35) та направлень на перевірку №1361, №1362 від 25.10.2017, здійснено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ “Ліки Плюс” аптеки №20, що знаходиться за адресою: м.Кропивницький, вул.Добровольського, 15, щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, обігу підакцизних товарів та наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, про що складено відповідний акт від 27.10.2017 №000329 (а.с.16-19).

В даному акті перевірки посадовими особами Головного управління ДФС у Кіровоградській області зафіксовано порушення позивачем п.п.1, 2, 9, 11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР та п.2.6 гл.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, зокрема, непроведення розрахункової операції на повну суму покупки через реєстратор розрахункових операцій та невидача документа, що підтверджує виконання розрахункової операції на суму 159,65 грн.; не щоденне друкування на реєстраторі розрахункових операцій фіскального звітного чеку №372 за 30.04.2017; відсутнє програмування найменування товарів, яке б давало змогу однозначно ідентифікувати товар у документообігу; несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів у день їх фактичного надходження. Також, перевіркою встановлено несвоєчасне оприбуткування в книзі обліку розрахункових операцій №3000226346/3 від 30.03.2017 готівкових коштів у день її фактичного надходження – 30.04.2017, тому що підставою для оприбуткування готівки є фіскальний звітний чек РРО, який роздруковано наступного робочого дня – 01.05.2017. Загальна сума несвоєчасного оприбуткування складає 4318,15 грн..

Позивач, не погодившись з такими висновками акту перевірки, 07.11.2017, подав до Головного управління ДФС у Кіровоградській області заперечення щодо даного акту перевірки (а.с.41-45).

За результатами розгляду заперечень підприємства, листом від 16.11.2017, фіскальний орган повідомив позивача про те, що зважаючи на невиконання позивачем обов'язкових вимог нормативно-правових актів, які регламентують дії суб'єкта господарювання, що використовує РРО, перевіряючими, за результатами фактичної перевірки, обґрунтовано зроблено висновок про порушення підприємством вимог п.п.1, 11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР та п.2.6 гл.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 (а.с.48-51).

На підставі висновків акту перевірки від 27.10.2017 №000329, Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області прийнято податкові повідомлення-рішення від 21.11.2017:

- №00000121403, яким за порушення п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції в сумі 1 грн. (а.с.10);

- №00000131403, яким за порушення п.11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, п.6 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції в сумі 85 грн. (а.с.12)

- №00000141403, яким за порушення гл.2 п.2.6 Постанови «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті», на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, абз.3 ст.1 Указу Президента України №436/95 від 12.06.1995 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки", застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції в сумі 21590,75 грн. (а.с.14).

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюються Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР (далі за текстом – Закон №265/95-ВР).

Пунктами 1, 2, 11 статті 3 Закону №265/95-ВР встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані, в тому числі, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Порушення позивачем наведених норм зафіксовано у акті перевірки та не спростовуються позивачем у письмових поясненнях, викладених в позовній заяві, та не надано будь-яких доказів на відсутність вказаних порушень, тому суд погоджується з висновком відповідача щодо наявності в діях позивача порушень п.п.1, 11 ст.3 Закону №265/95-ВР, що також підтверджується актом проведення контрольної розрахункової операції за місцем реалізації товарів (надання послуг) (а.с.33).

Згідно п.п.1, 6 ст.17 Закону №265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про правомірність застосування відповідачем до ТОВ “Ліки Плюс” штрафних (фінансових) санкцій та прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 21.11.2017 №00000121403 та №00000131403 у відповідності до норм чинного законодавства України, що свідчить про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову в цій частині.

Відповідно до п.1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637 (далі за текстом – Положення №637 в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) книга обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).

Оприбуткування готівки – проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.

Розрахункова книжка (далі - РК) - належним чином зброшурована та прошнурована книжка, зареєстрована в органах державної податкової служби України, що містить номерні розрахункові квитанції, які видаються покупцям у визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" випадках, коли не застосовуються реєстратори розрахункових операцій;

Підпункт 2.2 Положення №637 передбачає, що підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницької діяльності) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок коштів, одержаних із банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів. Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку.

Відповідно до п.2.6 гл.2 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.

Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Отже, оприбуткуванням готівки є внесення запису до книги обліку розрахункових операцій.

Судом встановлено, та не заперечувалось позивачем, що фіскальний звітний чек (Z-звіт) №372 за 30.04.2017 ТОВ “Ліки Плюс” роздруковано 01.05.2017 о 09:52 год. (а.с.22).

В позовній заяві позивач пояснює це тим, що в кінці робочого дня 30.04.2017 приблизно о 20:54 год., після проведення операції “Службова видача” (службовий чек №00018963) через реєстратор розрахункових операцій та фактичного вилучення з місця проведення розрахункових операцій готівкових коштів в сумі 10400,00 грн. (а.с.56), з технічних причин в електромережі аптеки пропав струм, про що працівниками товариства складено акт та надано пояснення (а.с.65, 67-72, 74-76).

Відповідно до пунктів 1, 6, 9 глави 4 розділу ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року №547 (далі за текстом – Порядок №547) суб'єкт господарювання повинен забезпечити використання книги ОРО у тій господарській одиниці, що зазначена на титульній сторінці книги ОРО при її реєстрації/перереєстрації, або з тим РРО, до якого така книга зареєстрована.

Використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає: наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО; підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги ОРО; щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо; у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії - здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій; ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі книги ОРО.

У розділі 3 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1 - 5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6 - 8 - до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту.

Згідно з п.10 гл.4 р.ІІ Порядку №547 якщо початок та закінчення одного циклу використання розрахункової книжки при відключенні електроенергії чи на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні, за кожний робочий день у розділі 3 книги ОРО на РРО здійснюються окремі записи, при цьому графи 1, 2 заповнюються тільки в перший, а графа 8 - тільки в останній день одного циклу використання розрахункової книжки.

Крім того, на підставі даних розрахункових квитанцій щодня здійснюються записи в розділі 2; до запису за перший день слід включити дані про відповідні суми (графи 3 - 10) за контрольною стрічкою з початку робочого дня до моменту виходу з ладу РРО або відключення електроенергії. У записі за даними фіскального звітного чека, роздрукованого після відновлення роботи на РРО, необхідно зазначити, за які попередні дати підсумовані дані в цьому фіскальному чеку.

Відповідно до п.11 гл.4 р.ІІ Порядку №547 у розділі 4 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються ремонти, роботи з технічного обслуговування, а також перевірки конструкції та програмного забезпечення РРО. Графи 1 - 5 заповнює особа, яка здійснює ремонт, технічне обслуговування або перевірку, графи 6 та 7 - працівник суб'єкта господарювання після відновлення працездатності РРО. У разі виходу РРО з ладу графи 1, 2 заповнює працівник суб'єкта господарювання безпосередньо після виходу РРО з ладу. За потреби до розділу 4 книги ОРО може вноситися додаткова інформація.

З наданої суду копії книги обліку розрахункових операцій ТОВ “Ліки Плюс” №3000226346/3 від 30.03.2017 вбачається, що позивачем в розділі 3 “Облік РК” даної книги здійснено запис про використання квитанції серії АБЕА №345601 РК №3000226346р/1к о 21.00 год., без зазначення дати початку її використання, та вказано номер першого на початок робочого дня фіскального чеку за контрольною стрічкою - №18872, час закінчення використання РК №3000226346р/1к зазначено з використанням квитанції серії АБЕА №345602 21.01 год., та зазначено номер останнього фіскального чеку за контрольною стрічкою перед виходом РРО з ладу - №18974 (а.с.21-28).

При цьому, з даних електронної контрольної стрічки та даних Z-звіту, який було роздруковано 01.05.2017 о 09.52 год., вбачається, що перший на початок робочого дня 30.04.2017 фіскальний чек має номер №18875, а останній фіскальний чек за контрольною стрічкою перед виходом РРО з ладу має номер №18960.

Також, з розділу 3 даної книги вбачається, що позивачем було використано розрахункову квитанцію серії АБЕА №345601 від 30.04.2017, якою здійснено операцію “Службове внесення” готівки, яка була на місці проведення розрахунків перед виходом з ладу РРО на суму 0 грн. 00 коп., та використано розрахункову квитанцію серії АБЕА № 345602 від 30.04.2017, якою здійснено операцію “Службова видача” на суму 0 грн. 00 коп. та зазначено, що розрахункова книжка використовувалась з 21:00 год. по 21:01 год..

Таким чином, з наданої суду та дослідженої фіскальним органом під час перевірки позивача книги обліку розрахункових операцій вбачається, що відновлення роботи реєстратора розрахункових операцій ТОВ “Ліки Плюс” на господарській одиниці позивача відбулось 30.04.2017 о 21:01 год..

Враховуючи викладене, суд не вбачає наявності у позивача перешкод для своєчасного друкування фіскального звітного чеку №372 та оприбуткування у розділі 2 “Облік руху готівки та сум розрахунків”, готівкових коштів в сумі 4318,15 грн., отриманих 30.04.2017.

В позовній заяві позивач посилався на допущення касиром помилок при заповненні розділу 3 книги обліку розрахункових операцій.

Однак, належних та допустимих доказів, які б спростовували наявність в діях ТОВ “Ліки Плюс” встановленого фіскальним органом під час перевірки порушення п.2.6 гл.2 Положення №637, позивачем суду не надано.

Абзацом 3 частини першої статті 1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” (далі за текстом - Указ №436/95), який прийнятий згідно зі статтею 25 Конституційного договору між Верховною Радою України та Президентом України від 8 червня 1995 року, та діє до прийняття відповідного закону, встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Наведені вище правові норми дають підстави для висновку, що у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням розрахункової книги оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО (даних розрахункової книги) та відображення на їх підставі готівки у книзі обліку розрахункових операцій. Не виконання будь-якої із цих дій є порушенням порядку оприбуткування готівки, за яке встановлена відповідальність згідно абзацу третього статті 1 Указу №436/95.

Такий зміст правового регулювання відповідає правовій позиції Верховного Суду України, висловленій у постанові від 02.04.2013 та постанові Верховного Суду від 06.02.2018 (К/9901/1439/18 2а-14315/10/0470).

Доводи, наведені позивачем в позовній заяві, не спростовують правильність висновків фіскального органу щодо порушення позивачем п.2.6 гл.2 Положення №637, зафіксованих в акті перевірки від 27.10.2017 №000329, які стали підставою прийняття податкового повідомлення-рішення від 21.11.2017 №00000141403.

З огляду на вищевикладене, суд погоджується з висновком відповідача щодо наявності порушень позивачем п.2.6 гл.2 Положення №637, а також сумою застосованих до позивача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 21590,75 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 21.11.2017 №00000141403, що свідчить про прийняття даного рішення фіскальним органом у відповідності до норм чинного законодавства України, та відсутність підстав для задоволення адміністративного позову в цій частині.

Згідно ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

Доводи позивача про протиправність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень є необґрунтованими та спростовуються наявними в матеріалах справи доказами.

При цьому, у ході розгляду справи відповідачем доведено правомірність прийнятих ним оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, підставою яких було порушення позивачем норм п.п.1, 11 ст.3 Закону №265/95-ВР та п.2.6 гл.2 Положення №637, що свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю “Ліки Плюс” (25006, м. Кропивницький, вул. Шевченка,52/31, код ЄДРПОУ 23680061) до Головного управління ДФС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ 39393501) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.255 КАС України та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАСУкраїни.

Відповідно до пп.15.5 п.15 Розділ VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_1