Рішення № 73623880, 25.04.2018, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
25.04.2018
Номер справи
344/16655/17
Номер документу
73623880
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 344/16655/17

Провадження № 2-а/344/473/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2018 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого - судді: Остроського Л.Є.

секретаря: Гули Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області; Лікваційної комісії МВС в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського міського суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області; Лікваційної комісії МВС в Івано-Франківській області, просить визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області щодо видачі йому довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №636/108/05/8-17 без надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за оперативно-резшукову діяльність, та із зменшенням розміру премії; визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області стосовно не проведення перерахунку йому пенсії та просив зобов’язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області видати йому нову довідку про грошове забезпечення, включивши в таку окрім посадового окладу 2700 грн, окладу за спеціальним званням 2200 грн, надбавки за стаж служби у розмірі 45 %, премію в розмірі 17%, надбавки за особливо важливі завдання 42%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність 18%, та скерувати нову довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати фактичної різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою йому пенсії з 01 січня 2016 року.

Позивач в судове засідання не з»явився попередньо подав до суду письмову заяву в якій позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити в повному обсязі.

Представник Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області подав письмове заперечення.

Представник Головного управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подав письмове заперечення на позов, просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Дослідивши письмові докази у справі, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 являється пенсіонером МВС та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції даного Закону від 28.12.2007 року.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988 встановлені посадові оклади поліцейських. Відповідно до ст.43 та 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» пенсія, призначена особам начальницького та рядового складу органів УМВС України перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Як вбачається з матеріалів справи, з метою подання документів до пенсійних органів для перерахунку пенсії, позивач звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про отримання довідки про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції установлено в постанові Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», де визначено всі види грошового забезпечення поліцейських.

Позивачу була надана Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області довідка, в якій зазначено: оклад за спеціальним званням 2200 гривень; посадовий оклад за посадою 2700 гривень; надбавка за стаж служби в розмірі 45 відсотків, що становить 2205 грн; премія-2.77%.

Як зазначив позивач в позовній заяві ним була направлена заява до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, щодо роз’яснення йому питання щодо зменшення премія зменшення та відсутності надбавки, які були мені нараховані при призначенні пенсії.

Відповідно до Листа від 11.12.2017 року №К-209/108/29-2017 позивачу роз’яснено, що надбавки, доплати та премії для проведення перерахунку пенсії враховуються відповідно до постанови КМУ №988 в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою в Національній поліції.

Позивач вважає, що зменшення йому премії з 17% на 2.77%, та не нарахування надбавки за особливо важливі завдання 42%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність 18% є незаконним, чим порушено його законні права .

Судом встановлено, що пенсія ОСОБА_1 призначалась у редакції Закону України Закону № 2262-ХІІ від 28.12.2007 року де ч.З ст.43 даного Закону в якій зазначено, що що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Отже відповідно до Постанови КМ України від 17 липня 1992 р. № 393 (в редакції 13.11.2009 року ) та частини третьої статті 43 Закону № 2262-ХІІ у редакції Закону від 28.12.1992, відповідно до якої обчислення пенсії позивачу враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Крім того слід зазначити, що Постановою КМУ №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, вони встановлені згідно Постанови КМУ №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Отже, враховуючи те, що Постановою КМУ №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань та надбавки за оперативно-розшукову діяльність, а виплата її врегульована відповідно до Постанови КМУ №1294, то виплата вказаних надбавок повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував її під час проходження служби.

Також відповідно до ч.15 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» при обчисленні пенсій відповідно до частин сьомої-десятої цієї статті в розрахунок включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством на день призначення цих пенсій.

Отже, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, за особливо важливі завдання, а також премія, яка як форма заохочення успіхів конкретного працівника у службі, не може ставитись в залежність від результатів роботи інших працівників чи визначатись, виходячи з середнього показника, а повинні відповідати розміру фактичної за останньою штатною посадою, що бралась до розрахунку при оформленні пенсії, як це передбачено ч.15 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

З метою захисту своїх прав позивач звернувся до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з проханням здійснити йому перерахунок пенсії, однак йому було відмовлено у перерахунку та виплаті пенсії, у зв’язку з відсутністю в бюджеті коштів.

Проте слід зазначичити, що зЗгідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв’язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію зазначеного Закону.

Відсутність коштів у бюджеті для перерахунку пенсії, на що послався відповідач, не є підставою для її не перерахунку та виплати, оскільки Державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов’язань.

Оскільки ч.З ст.63 Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" вступила в законну силу 01.01.2016 року, але з вини шшювідачів не перерахована, то застосуванню підлягає ч.З ст.51 Закону № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року. А тоже, позивач має право на виплату різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01.01.2016 року.

Таким чином, суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області; Лікваційної комісії МВС в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії підляє до задоволення.

Керуючись ст. ст.2, 6, 77, 79, 90, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити .

Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області щодо видачі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ( прож. ІНФОРМАЦІЯ_2) довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №636/108/05/8-17 без надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за оперативно-резшукову діяльність, та із зменшенням розміру премії.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ( прож. ІНФОРМАЦІЯ_2.

Зобов’язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області видати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ( прож. ІНФОРМАЦІЯ_2 нову довідку про грошове забезпечення, включивши в таку окрім посадового окладу 2700 грн, окладу за спеціальним званням 2200 грн, надбавки за стаж служби у розмірі 45 %, премію в розмірі 17%, надбавки за особливо важливі завдання 42%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність 18%, та скерувати нову довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати фактичної різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою йому пенсії з 01 січня 2016 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статтей 255, 295,297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області або безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Островський Л.Є.

Повний текст рішення виготовлено 25 квітня 2018 року.