Постанова № 73615061, 23.04.2018, Шполянський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
23.04.2018
Номер справи
710/245/18
Номер документу
73615061
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 710/245/18 Провадження № 3/710/116/18

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23.04.2018 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту та економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої та проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючої секретарем Антонівської сільської ради Шполянського району Черкаської області, одруженої, паспорт серії НЕ №752422, виданий Шполянським РС УДМС України в Черкаській області 19.06.2015, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, інші відомості про особу суду не відомі, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, з 16.02.2017 займаючи посаду секретаря Антонівської сільської ради Шполянського району Черкаської області, будучи відповідно до п.п. «в» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларація), за 2016 рік, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У суд ОСОБА_1, з'явилась, вину свою не визнала, пояснила що нею вчасно збережена чернетка декларації, а щодо підпису декларації, то не працювала електронна система, а тому це не є виною особи.

Прокурор у судове засідання з'явився, надав пояснення відповідно до матеріалів справи.

Згідно із рішенням Антонівської сільської ради №I7-I/VII від 16.02.2017 ОСОБА_1 обрано на посаду секретаря Антонівської сільської ради Шполянського району Черкаської області.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Згідно з ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської етики, зокрема керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано, не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях, керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності. На депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, секретар Антонівської сільської ради Шполянського району Черкаської області є суб'єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження та обов'язки передбачені ст. ст. 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Обмеження та зобов'язання, які поширюються на посадових осіб при прийнятті та проходженні державної служби встановлені Законом України «Про запобігання корупції» секретарю Антонівської сільської ради ОСОБА_1 були доведені та роз'яснені, про що складено відповідний підтверджуючий документ. Попередження про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби, встановлені законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про боротьбу з корупцією» від 15.02.2017.

Рішенням № 3 від 11.08.2016 Національного агентства, яким затверджено роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Роз'яснення) стосовно заходів фінансового контролю, визначено етапність початку роботи системи декларування у 2016- 2017 роках, яка визначена рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088.

На підставі вище викладеного, відповідно до підпункту 1 пункту 1 частини 3 розділу 1 Роз'яснення, перший етап подачі декларацій розпочинається з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування: - щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

Другий етап декларування розпочинається — з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», посаду секретаря Антоновської сільської ради Шполянського району Черкаської області віднесено до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.

Також, відповідно до ч.1 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до п.п. 1 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин - 1 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Одночасно, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 № 1975-VIII, продовжено до 01.05.2017 строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

У даному випадку станом на вказану вище дату ОСОБА_1 згідно зі статтею 50 Закону не займала відповідальне та особливо відповідальне становище, а тому для неї початок декларування розпочинався з другого етапу.

Таким чином граничним терміном подачі декларації для ОСОБА_1 було визначено Законом 01.05.2017.

З наведеного випливає, що ОСОБА_1, будучи секретарем Антоновської сільської ради Шполянського району, будучи відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до 00:00 год. 01.05.2017.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, являючись секретарем Антонівської сільської ради Шполянського району, будучи відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 р. за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції тільки 06.05.2017 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6КУпАП.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з п. 2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

З письмових пояснень декларанта, що були відібрані прокурором Є. Олексієнко, встановлено, що ОСОБА_1 про необхідність подання Е- декларації до 01.05.2017 року знала, намагався заповнити, однак через неполадки в роботі сайту не змогла подати вчасно.

Поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації у ОСОБА_1 встановлено не було. Суд не приймає до уваги збереження чернетки декларації як поважної причини неподання декларації, так як декларація є поданою в тому випадку коли вона підписана та оприлюднена в реєстрі декларацій.

Отже, ОСОБА_1, будучи особою, на яку відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, без поважних причин несвоєчасно, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 2016 року, оскільки граничний термін подачі був 01.05.2017 року, а декларація фактично подана 06.05.2017.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, в повному обсязі підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП №507795 від 28.02.2018 (а.с.2-9), фотокопією сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.16), електронною декларацією ОСОБА_1 за 2016 рік (а.с.17-22), поясненням правопорушника ОСОБА_1 від 13.12.2017 (а.с.42).

Обставини, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.

Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.

За таких обставин, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в повному обсязі доказана.

Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Дане адмінправопорушення кваліфікується за ч.1 ст.172-6 КУпАП та включене до глави 13-А «Адміністративні корупційні правопорушення» КУпАП та виявлене 28.02.2018, а тому строки накладення адмінстягнення не пропущені.

З урахуванням особи порушника, яка характеризується з позитивної сторони, обставин вчиненого адміністративного правопорушення, відсутності обставин, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскільки ОСОБА_1 піддається адміністративному стягненню, суддя стягує з неї судовий збір в сумі 352,40 грн., відповідно до ст.40-1, ч.5 ст.283 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 252, 280, 283, 288 ст. 294, 307, 308 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень), який стягнути в доход держави (призначення платежу: 21081100, протокол ГП №507795, отримувач УК у Шполянському районі/Шполянський р-н/21081100, код отримувача 38031276, банк отримувача ГУ ДКСУ у Черкаській області, МФО 854018, рахунок № 31114106700552).

Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

У разі несплати правопорушником ОСОБА_1 штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 1700,00 грн., відповідно до ст.308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої та проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючої секретарем Антонівської сільської ради Шполянського району Черкаської області, одруженої, паспорт серії НЕ №752422, виданий Шполянським РС УДМС України в Черкаській області 19.06.2015, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, судовий збір в сумі 352,40 грн. на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795 (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.

Суддя Н.П. Побережна