
Дата документу 17.04.2018
Справа № 212/1750/18
Провадження № 2-а/334/197/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2018 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління державної міграційної служби в Запорізькій області про скасування рішення про примусове повернення за межі України,
В С Т А Н О В И В:
16 квітня 2018 року до Ленінського районного суду м. Запоріжжя з Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла справа за позовом ОСОБА_1 до Управління державної міграційної служби в Запорізькій області про скасування рішення про примусове повернення за межі України.
Відповідно до ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; та інше.
Дослідивши матеріали позову, суд приходить до таких висновків.
Предметна підсудність адміністративних справ визначена ст. ст. 19, 20 КАС України в редакції, що діє з 15.12.2017 року. Частиною першою ст. 20 КАС України визначено вичерпний перелік адміністративних справ, які розглядаються місцевими загальними судами. Згідно пункту 3 частини 1 вказаної статті передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.
Окрім цього, статтею 288 КАС України передбачено особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу примусового повернення чи примусового видворення іноземців або осіб без громадянства за межі території України, а саме вказано у частині першій, що позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Територіальним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції є Управління державної міграційної служби в Запорізькій області, місцезнаходження якого є: м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 90, що перебуває на території Орджонікідзевського району м. Запоріжжя.
Таким чином, судом при вирішенні питання про відкриття провадження встановлено, що даний спір не підсудний Ленінському районному суду м. Запоріжжя.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Як встановлено при відкритті провадження та до початку розгляду справи по суті, дана справа предметно підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Запоріжжя, а тому з метою запобігання порушення права позивача на справедливий та неупереджений судовий захист, суд вважає, що справу слід передати на розгляд вказаного адміністративного суду.
Керуючись ст. 19, 20, 29, 288 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної міграційної служби в Запорізькій області про скасування рішення про примусове повернення за межі України, направити для розгляду до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя: Козлова Н. Ю.