
Справа № 822/1087/18
РІШЕННЯ
іменем України
17 квітня 2018 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.
за участі:секретаря судового засідання Варченко В.В. позивача ОСОБА_1 представника третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_2 розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України , третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішень, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до відповідача, в якому просить:
- визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області без права на виплату;
- визнати протиправним та скасувати рішення Міністерства внутрішніх справ України, викладене у висновку від 27.11.2017 року про відмову ОСОБА_1 в призначенні одноразової грошової допомоги;
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України призначити і виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності, відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850.
16.03.18 року ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду відкрито провадження у даній справі.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з жовтня 2010 року він проходив службу в органах внутрішніх справ України.
В зв'язку з набранням чинності з 07 листопада 2015 року Закону України "Про Національну поліцію" позивач подав рапорт на ім'я начальника УМВС України Хмельницькій області про звільнення з органів внутрішніх справ, в зв'язку з переходом в установленому порядку на службу до Національної поліції.
На підставі поданого рапорту, позивач наказом УМВС України в Хмельницькій області від 06 листопада 2015 рок був звільнений з органів внутрішніх справ.
Одночасно з поданням рапорту про звільнення з органів внутрішніх справ позивачем було подано заяву про прийняття на службу до Національної поліції та призначення на посаду старшого оперуповноваженого Ярмолинецького відділення поліції Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області.
Наказом т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області від 7 листопада 2015 року позивача у відповідності до статті 9 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону "Про Національну поліцію" прийнято на службу в поліцію на посаду старшого оперуповноваженого Ярмолинецького відділення поліції Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, з присвоєнням спеціального звання капітан поліції.
Позивач зазначає, що під час проходження служби в органах внутрішніх справ він отримав черепно-мозкову травму, у зв'язку з чим в подальшому під час проходження служби в органах поліції стан його здоров'я став погіршуватись, що стало причиною проходження ним 16.02.2016 року обстеження у Військово-лікарській комісії ДУ "ТМО МВС України по Хмельницькій області".
Внаслідок обстеження позивачу був встановлений причинний зв'язок між його травмою та захворюванням з проходженням служби в органах внутрішніх справ, на підтвердження чого йому видано свідоцтво про хворобу № 29 та довідку Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії.
19.02.2016 року наказом т.в.о. начальника ГУНП в Хмельницькій області № 21 о/с позивача звільнено зі служби в поліції за власним бажанням.
18.04.2016 року відповідно до довідки МСЕК серії АВ № 0720816 позивачу встановлено III групу інвалідності, причиною інвалідності є травма, пов'язана з виконанням службових обов'язків.
23.03.2017 року відповідно до довідки МСЕК № 0922737 позивачу встановлено довічно II групу інвалідності, причиною інвалідності є також травма, пов'язана з виконанням службових обов'язків.
16 листопада 2016 року після отримання інвалідності, та на підставі вищевказаних документів, згідно статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850, позивач звернувся до голови ОСОБА_3 комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області з заявою про виплату йому одноразової грошової допомоги як працівникові міліції.
01 грудня 2016 року позивач отримав відповідь ОСОБА_3 комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, якою йому відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги як працівникові міліції, у зв'язку з тим, що він був прийнятий на службу в органи поліції і тим самим фактично втратив право на виплату одноразової грошової допомоги як працівник міліції.
Не погоджуючись з даним рішенням ОСОБА_3 комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив зобов'язати ОСОБА_3 комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області надіслати до Міністерства внутрішніх справ України необхідні документи для призначення та виплати йому грошової допомоги, у зв'язку із встановленням III групи інвалідності.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.01.2017 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16.03.2017 року, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено, та зобов'язано ОСОБА_3 комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області надіслати до Міністерства внутрішніх справ України, необхідні документи для призначення та виплати йому грошової допомоги, у зв'язку із встановленням III групи інвалідності відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850.
На виконання вказаних рішень судів ОСОБА_3 комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області надіслала до МВС України усі необхідні документи для призначення мені одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності.
Проте, МВС України 20.04.2017 року повернуло позивачу надіслані УМВС України в Хмельницькій області матеріали щодо призначення йому одноразової грошової допомоги, мотивуючи своє рішення тим, що призначення вказаної допомоги повинно здійснюватись за останнім місцем проходження служби, тобто ГУНП в Хмельницькій області.
З даним рішенням Міністерства внутрішніх справ України позивач не погодився та оскаржив його до суду.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.06.2017 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 05.10.2017 року позовні вимоги позивача задоволені, та зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України розглянути матеріали (висновок) про призначення позивачу грошової допомоги, у зв'язку із встановленням III групи інвалідності відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850.
МВС України розглянувши дані матеріали, повернуло їх без права на виплату одноразової грошової допомоги до ОСОБА_3 комісії УМВС України в Хмельницькій області, мотивуючи свої дії тим, що позивача звільнено з посади старшого оперуповноваженого Ярмолинецького відділення Городоцького відділу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, а тому виплата такої допомоги має здійснюватися саме Головним управлінням Національної поліції в Хмельницькій області.
З даним рішенням Міністерства внутрішніх справ України позивач не погоджується, а тому звернувся до суду із даним адміністративним позовом.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, та надав суду пояснення згідно обставин викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча відповідач був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, та подав до суду відзив на даний адміністративний позов, в якому відповідач зазначив, що позивачу відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності з підстав того, що після служби в органах внутрішніх справ позивач проходив службу в поліції, а отже втратив своє право на виплату грошової одноразової грошової допомоги як міліціонер.
Представник третьої особи на стороні відповідача в судовому засіданні у задоволенні позову просить суд відмовити, та надав суду пояснення, в яких зазначив, що з моменту призначення позивача на відповідну посаду в поліції він втратив право на отримання одноразової грошової допомоги як працівник міліції та одночасно за умови наявності визначених законодавством підстав може набути право на отримання одноразової грошової допомоги як працівник поліції відповідно до положень Закону України "Про Національну поліцію" та Порядку № 4.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представника третьої особи на стороні відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 06.11.2015 року позивач звільнений із органів внутрішніх справ.
07.11.2015 року позивача прийнято на службу в поліцію на посаду старшого оперуповноваженого Ярмолинецького відділення Городоцького відділу поліції ГУНП у Хмельницькій області, з присвоєнням спеціального звання капітан поліції.
В подальшому, 19.02.2016 року позивача звільнено зі служби в поліції.
16.02.2016 року позивач пройшов військово-лікарську комісію ДУ "ТМО МВС України по Хмельницькій області" та постановою даної комісії встановлено, що в нього є захворювання пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
18.04.2016 року позивачу видана довідка Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії, відповідно до якої йому встановлено ІІІ групу інвалідності, із зазначенням причини інвалідності - захворювання пов'язане з виконання службових обов'язків.
23.03.2017 року відповідно до довідки МСЕК № 0922737 позивачу встановлено довічно II групу інвалідності, причиною інвалідності є також травма, пов'язана з виконанням службових обов'язків.
16 листопада 2016 року після отримання інвалідності ІІІ групи, та на підставі вищевказаних документів, згідно статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850, позивач звернувся до голови ОСОБА_3 комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області з заявою про виплату йому одноразової грошової допомоги як працівникові міліції.
01 грудня 2016 року позивач отримав відповідь ОСОБА_3 комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, якою йому відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги як працівникові міліції, у зв'язку з тим, що він був прийнятий на службу в органи поліції і тим самим фактично втратив право на виплату одноразової грошової допомоги як працівник міліції.
Не погоджуючись з даним рішенням ОСОБА_3 комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив зобов'язати ОСОБА_3 комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області надіслати до Міністерства внутрішніх справ України необхідні документи для призначення та виплати йому грошової допомоги, у зв'язку із встановленням III групи інвалідності.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.01.2017 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16.03.2017 року, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено, та зобов'язано ОСОБА_3 комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області надіслати до Міністерства внутрішніх справ України, необхідні документи для призначення та виплати йому грошової допомоги, у зв'язку із встановленням III групи інвалідності відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850.
На виконання вказаних рішень судів ОСОБА_3 комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області надіслала до МВС України усі необхідні документи для призначення мені одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності.
Міністерство внутрішніх справ України 20.04.2017 року повернуло позивачу надіслані УМВС України в Хмельницькій області матеріали щодо призначення йому одноразової грошової допомоги, мотивуючи своє рішення тим, що призначення вказаної допомоги повинно здійснюватись за останнім місцем проходження служби, тобто ГУНП в Хмельницькій області.
З даним рішенням Міністерства внутрішніх справ України позивач не погодився та оскаржив його до суду.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.06.2017 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 05.10.2017 року позовні вимоги позивача задоволені, та зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України розглянути матеріали (висновок) про призначення позивачу грошової допомоги, у зв'язку із встановленням III групи інвалідності відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850.
Міністерство внутрішніх справ України розглянувши дані матеріали, листом від 26.12.2017 року № 15/2-4890 повернуло їх без права на виплату одноразової грошової допомоги до ОСОБА_3 комісії УМВС України в Хмельницькій області, мотивуючи це тим, що позивача звільнено з посади старшого оперуповноваженого Ярмолинецького відділення Городоцького відділу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, а тому виплата такої допомоги має здійснюватися саме Головним управлінням Національної поліції в Хмельницькій області.
З даною відмовою позивач не погоджується, а тому звернувся до суду із даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку даним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
На виконання зазначеної норми постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - Порядок № 850).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 850 днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Однак, згідно пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" № 580-VIII від 02.07.2015 року визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про міліцію".
Відповідно до пункту 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" № 580-VIII від 02.07.2015 року цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.
Так, вказаний закон було опубліковано в газеті Голос України 06.08.2015 року, а тому він набрав чинності 07.11.2015 року. Саме з цієї дати втратив чинність Закон України "Про міліцію", у тому числі і стаття 23 цього Закону.
У зв'язку з цим, у межах спірних правовідносин втратив свою актуальність також і Порядок № 850, який прийнятий на виконання вказаної статті.
Отже, до спірних правовідносин зазначені норми застосуванню не підлягають. Разом з цим, у зв'язку із тим, що позивача 07.11.2015 року було прийнято на службу до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, то на нього, як на поліцейського, почали поширюватись норми Закону України "Про Національну поліцію" № 580-VIII від 02.07.2015 року.
Згідно частини 2 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" № 580-VIII порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.
Відповідно до пункту 1 розділу І Порядку та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року № 4 (далі - Порядок № 4) цей Порядок та умови визначають механізм оформлення і виплати одноразової грошової допомоги (далі - ОГД) у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського.
Згідно пункту 1 розділу ІІ Порядку № 4 днем виникнення права на отримання ОГД у разі встановлення поліцейському інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Згідно довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією, право позивача на отримання одноразової грошової допомоги виникло 18.04.2016 року.
Отже, суд приходить до висновку, що позивач відповідає визначеним у вказаному Порядку № 4 критеріям та є таким, що має право на отримання одноразової грошової допомоги.
Згідно з пунктом 1 розділу ІІІ Порядку № 4 формування пакета документів для призначення та виплати ОГД у поліції здійснюється підрозділами фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції, фінансовими підрозділами головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві у взаємодії з підрозділами кадрового забезпечення, службами державного нагляду за охороною праці цих органів та фахівцями військово-лікарської комісії.
Відповідно до пункту 3 розділу ІІІ Порядку № 4 заява (рапорт) про виплату ОГД у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (додаток 1) подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського.
Пунктом 5 вказаного розділу передбачено, що для виплати ОГД у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає фінансовому підрозділу заяву (рапорт) із документами (а також копії, які звіряються з оригіналом документа), що визначені цим пунктом.
Пунктами 1, 2 розділу IV Порядку № 4 передбачено, що фінансові підрозділи в десятиденний строк з дня реєстрації документів готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, форма якого наведена у додатку 2.
Керівник Національної поліції (міжрегіонального, територіального органу поліції) у п'ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати ОГД, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.
Отже, підставою для підготовки висновку про призначення одноразової грошової допомоги, прийняття рішення про призначення виплати ОГД є відповідна заява (рапорт) за формою, встановленою додатком 1 Порядку № 4, що подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського - позивача (у випадку загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського) або до підрозділів фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції, фінансових підрозділів головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві.
Як встановлено з матеріалів справи, останнім місцем служби позивача було Ярмолинецьке відділення поліції Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, проте по питанню виплати йому одноразової грошової допомоги з відповідною заявою (рапортом) позивач звернувся до ОСОБА_3 комісії Управління МВС України в Хмельницькій області.
Суд зазначає, що позивач помилково вважає, що має право на отримання одноразової грошової допомоги згідно Порядку № 850 та статті 23 Закону України "Про міліцію".
Згідно з пунктом 15 Розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію", за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".
Системний аналіз зазначеного пункту дозволяє суду зробити висновок про те, що дія такої норми поширюється на колишніх працівників міліції, котрим була встановлена інвалідність саме в той час, коли був чинний Закон України "Про міліцію". Отже, на позивача вказана норма не розповсюджується.
Таким чином, допомога позивачу, як поліцейському, має визначатись на підставі норм Закону України "Про Національну поліцію" та Порядку № 4, що, в свою чергу, не позбавляє його права на отримання належних виплат у разі зазначення в довідці до акту МСЕК причини інвалідності у вигляді захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, а не поліції.
Підсумовуючи наведене, суд приходить до висновку, що у відповідача не існувало підстав для прийняття рішення про призначення позивачу одноразової грошової допомоги згідно Порядку № 850 та статті 23 Закону України "Про міліцію".
Аналогічна правова позиція неодноразово висловлена судом касаційної інстанції, зокрема, в постановах Верховного Суду від 27.02.2018 року в адміністративній справі № 695/102/17 та від 27.03.2018 року в адміністративній справі № 822/2595/17.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 29000) до Міністерство внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, Мсп601, Центральна Частина Києва, Київ, 01601), третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 комісія УМВС України в Хмельницькій області (вул. Зарічанська, 7, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29017) про визнання протиправним та скасування рішень, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини рішення суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 23 квітня 2018 року
Головуючий суддя ОСОБА_4