
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
24 квітня 2018 р. № 820/2014/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Зінченко А.В.
при секретарі судового засідання - Алавердян Е.А.
за участю сторін:
позивача – ОСОБА_1
представник відповідача – не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (пров. Старобільський, буд. 8,м. Харків,61098, код ЄДРПОУ1991817079) до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 2 під., 3 пов.,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ41247819) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, в якому просить визнати неправомірними дії Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду Україні м. Харкова щодо відмови позивачу у перерахунку розміру пенсії державного службовця, у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів”; зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду Україні м. Харкова провести йому перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року, в зв'язку з підвищенням посадових окладів державних службовців, на підставі інформації Північно-східного офісу Держаудитслужби від 16.02.2018р. №20-25-12/1286, відповідно до статті 37-1 Закону України “Про державну службу”, в редакції що діяла на момент призначення мені пенсії, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент її початкового призначення у червні 2011 року в розмірі 90% від середнього заробітку, без обмеження граничного розміру пенсії, з урахуванням розмірів виплат включених до середньої заробітної плати (матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку, премії до державних свят та ювілейних дат) на підставі Постанови Московського районного суду м. Харкова від 28.09.2015р. по справі № 643/17205/14-а залишивши виплату індексації.
В обґрунтування позовних вимог було зазначено, з 10 червня 2011 року він перебував на обліку в УПФ України у Московському районі м. Харкова, а з лютого 2017 року перебуваю на обліку в УПФ України у Холодногірському районі м. Харкова, яке на даній час входить до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду Україні м. Харкова.
З 14 червня 2011 року, в зв'язку з інвалідністю (2-га група) позивачу було призначено пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу», в редакцій. що діяла на дату призначення, за наявності стажу державної служби понад 29 років, у розмірі 90 відсотків від середнього заробітку.
Позивач звернувся Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду Україні м. Харкова із заявою від 20.02.2018р., про перерахунок пенсії на підставі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» від 19.12.1993р. №3723-ХІІ в редакції, що діяла на момент призначення йому пенсії та якою передбачено її розмір 90% від середнього заробітку. До зазначеної заяви додав інформацію Північно-східного офісу Держаудитслужби від 16.02.2018р. №20-25-12/1286 про заробітну плату працюючого держслужбовця на відповідній посаді з врахуванням підвищеного посадового окладу, станом на 01.12.2015р.
Рішенням Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду Україні м. Харкова № 12 від 13 березня 2018 року відмовлено у перерахунку пенсії.
У відповіді Київське об'єднане управління Пенсійного фонду Україні м. Харкова посилається на те, що з 01.06.2015р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону №3723-XII (п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-УІІІ від 02.03.2015р.). Пенсійний фонд також стверджує, що на день надання документів діє Закон України «Про державну службу», який набув законної чинності з 01.05.2016р. та яким скасовано, зокрема, ст. 37-1 Закону №3723-ХІІ, та не передбачено проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію державного службовця.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засіданні не прибув, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, а тому суд приходить до висновку про розгляд справи за його відсутності.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши надані матеріали справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 звернувся Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду Україні м. Харкова із заявою від 20.02.2018р., про перерахунок пенсії на підставі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» від 19.12.1993р. №3723-ХІІ в редакції, що діяла на момент призначення йому пенсії та якою передбачено її розмір 90% від середнього заробітку. До зазначеної заяви додав інформацію Північно-східного офісу Держаудитслужби від 16.02.2018р. №20-25-12/1286 про заробітну плату працюючого держслужбовця на відповідній посаді з врахуванням підвищеного посадового окладу, станом на 01.12.2015р.
Рішенням Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду Україні м. Харкова № 12 від 13 березня 2018 року відмовлено у перерахунку пенсії.
Суд вказує, що пунктом 4 Постанови КМУ від 31.05.2000 року №865 „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" (у редакції, що була чинна на час призначення пенсії) передбачалося, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з для набрання чинності законом №3723-12 визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержану заробітну плату на момент перерахунку. 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію на момент виникнення права на перерахунок.
Також встановлено, що на підставі постанови КМУ від 14.09.2016 року №622 „Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" постанова КМУ від 31.05.2000 року №865 „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії"" втратила чинність.
Суд зазначає, що згідно п.5 Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-УІІІ від 02.03.2015 у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
У зв'язку з тим, що відповідний закон прийнято не було, з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначена згідно Закону України "Про державну службу". Тому, раніше призначені пенсії не перераховуються.
Суд вказує, що Законом України від 28.12.2014 року „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01.01.2015 року статтю 37-1 ЗУ№3723-12 викладено в такій редакції: умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом міністрів України".
На виконання п.9 Прикінцевих положень ЗУ від 28.12.2014 року №80-8 „Про Державний бюджет України на 2015 рік", яким передбачено затвердження особливого порядку проведення індексації грошових доходів населення, а також з метою порядкування структури заробітної плати та удосконалення чинного механізму індексації прийнято постанову КМУ від 09.12.2015 року №1013 „Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів".
Зазначеною постановою, окрім іншого, передбачено з 11.12.2015 р. підвищення на 10% посадових окладів працівників бюджетної сфери, на 25% відсотків-органів державної влади.
Частиною 1 ст. 90 Закону України від 10.12.2015 року „Про державну службу", який набрав чинності з 01.05.2016 року встановлено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, суд приходить до висновку, що перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця в розмірі 90% від заробітної плати не можливо здійснити, оскільки це не передбачено нормами Закону України «Про державну службу».
З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з’ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного зв’язку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 139, 242– 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (61098, м.Харків, пров.Старобельський,б.8) до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (61022, м.Харків, м.Свободи, 5, Держпром, 2 під., 3 пов.) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст рішення виготовлено 25.04.2018 року.
Суддя Зінченко А.В.