
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" квітня 2018 р. справа № 809/237/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 07.02.2018 звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності щодо не проведення перерахунку пенсії протиправною та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України за № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", починаючи з 01.01.2016, без обмеження строком, щомісячно, та проводити таку виплату в подальшому до втрати права на пенсію.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.02.2018 дану позовну заяву залишено без руху, та позивачу надано десятиденний строк для усунення її недоліків. У зазначений строк ОСОБА_1 недоліки позовної заяви усунула.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду 14.02.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі №809/237/18 за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).
15.02.2018 ухвалою суду зупинено провадження в цій справі №809/237/18 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №820/6514/17 (провадження №Пз/9901/8/18).
Ухвалою від 27.03.2018 Івано-Франківським окружним адміністративним судом поновлено провадження у вказаній адміністративній справі №809/237/18.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідач протиправно, на підставі наданої позивачем заяви та довідки про розмір грошового забезпечення, не провів йому, з 01.01.2016, перерахунок та виплату пенсії відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 та з урахуванням діючої редакції статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України за № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", у зв’язку з відсутністю коштів.
Відповідач направив відзив на позов від 22.02.2018, в якому позовних вимог не визнав, просив в задоволенні позову відмовити з тих мотивів, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області позбавлене можливості здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, оскільки на такі виплати відповідачу не виділено коштів із Державного бюджету. Крім того, вважає, що позивач пропустив строк звернення до суду, встановлений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.27-30).
Позивач 27.02.2018 подав до суду відповідь на відзив, відповідно до якої позивач заперечує доводи відповідача про порушення строку звернення до суду (а.с.34)
На адресу суду 30.03.2018 надійшло доповнення до відзиву, в якому відповідач зазначає, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу №522/108/05/8-17 від 01.06.2017, видана Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області за Порядком №45 в редакції, чинній до 24.02.2018, не є підставою для проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016. Водночас, посилається на невідповідність довідки №131/108/05/8-18 від 21.02.2018 вимогам постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, а також на врегулювання вказаною постановою порядку перерахунку та виплати пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ, як на підставу відмови в задоволенні позовних вимог (а.с.39-41).
04.04.2018 позивач звернувся до суду з клопотанням про долучення до матеріалів справи довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії №428/8-18 від 15.03.2018 (а.с.44-45).
Також, 04.04.2018 позивачем подано до суду заперечення, відповідно до якого зазначає про чинність довідки №428/8-18 від 15.03.2018 для перерахунку пенсії у вказаних правовідносинах (а.с.46).
При цьому, як вже зазначено, позовними вимогами є визнання бездіяльності щодо не проведення перерахунку пенсії протиправною та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України за № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", починаючи з 01.01.2016, без обмеження строком та проводити таку виплату в подальшому до втрати права на пенсію.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.
ОСОБА_1, як колишньому працівнику органів внутрішніх справ, призначена та виплачується пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з 2010 року.
Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області направила ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 №522/108/05/8-17 від 01.06.2017.
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на звернення позивача 28.12.2017 направило листа №1450/Г-15, яким повідомило, що з урахуванням виданої відомством довідки про розмір грошового забезпечення питання щодо проведення перерахунку пенсії позивачу, як колишньому працівнику МВС України, у зв’язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 буде розглянуто без його особистого звернення і лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Також, зазначено, що визначення складових грошового забезпечення при видачі довідок про грошове забезпечення не належить до компетенції органів пенсійного фонду, і що таке питання слід вирішувати з Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області (а.с.11).
Відтак, Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області направила ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області додатково оформлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за №131/108/05/8-18 від 21.02.2018, згідно якої розмір грошового забезпечення відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України за №988 від 15.11.2015, наказу МВС від 06.04.2016 за №260 – чинними станом на 01.01.2016, за посадою наукового співробітника відділення ПЮІ ЛДУВС МВС, прирівняною до посади старший інспектор (ХІХ.10) (премія у розділі ІІ "ОСОБА_2 управління НП в місті Києві") становить: посадовий оклад – 2700 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням – 2200 грн., надбавка за стаж служби 30% - 1470 грн., премія 14,41% - 917,12 грн. (ст.12).
Крім цього, Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області направила ОСОБА_2 управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області додатково оформлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за №428/8-18 від 15.03.2018, згідно якої розмір грошового забезпечення відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України за №988 від 11.11.2015, постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016, за прирівняною посадою поліцейського старшого інспектора (ХІХ.10) до посади на день звільнення із служби наукового співробітника відділення ПЮІ ЛДУВС МВС становить: посадовий оклад – 2700 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням – 2200 грн., надбавка за стаж служби 30% - 1470 грн., премія 52,33% - 3333,42 грн. (а.с.45).
При вирішенні адміністративної справи суд виходив із наступних мотивів та норм права.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначає Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей».
Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно із статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Постанова «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393», яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Суд звертає увагу, що зазначені зміни у законодавстві щодо відсутності строкових обмежень для проведення перерахунку пенсії з дати виникнення права на нього набули чинності з 01.01.2016, а отже саме із цієї дати у відповідача виникли підстави для перерахунку пенсії позивачу.
Таким чином, на момент звернення позивача з даним адміністративним позовом до даних правовідносин підлягає застосуванню Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України за №45 від 13.02.2008.
Збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови за №988 згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, статтями 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
У зв’язку з цим, є протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України за № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", починаючи з 01.01.2016.
15.02.2018 Верховним Судом прийнято рішення у зразковій справі №820/6514/17 (провадження №Пз/9901/8/18), яке набрало законної сили 17.03.2018.
При розгляді адміністративної справи судом встановлено, що позивач звернувся до суду як пенсіонер органів внутрішніх справ, якому призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» з позовом до територіального органу Пенсійного фонду України, на обліку якого перебуває та які здійснюють виплату пенсії позивачу, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Таким чином, при вирішенні даної адміністративної справи підлягають застосуванню висновки Верховного Суду у зразковій справі №820/6514/17 (провадження №Пз/9901/8/18), які викладені у рішенні від 15.02.2018.
Зокрема, підлягає застосуванню висновок Верховного Суду щодо права категорії осіб, до яких відноситься позивач, на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01 січня 2016 року, а також висновок про безпідставність посилань органів пенсійного фонду на неможливість проведення перерахунку та виплати пенсій через відсутність виділених коштів із Державного бюджету.
При цьому, судом встановлено, що Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Івано-Франківській області на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, надала до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку №522/108/05/8-17 від 01.06.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, що свідчить про дотримання державним органом Порядку №45 у частині надання довідок до органу Пенсійного фонду.
Також суд зазначає про безпідставність посилань відповідача щодо пропущення позивачем строку звернення до суду встановленого статтею 122 КАС України.
Під час розгляду справи встановлено, що перерахунок пенсії позивачу не проведений з 01.01.2016 саме з вини державних органів, на яких покладено обов’язок щодо перерахунку та виплату пенсії. Відтак, необґрунтованим є посилання відповідача на строк звернення до суду, оскільки право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 є абсолютним та не може бути обмежене будь-яким строком у силу вимог частини 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Аналогічна правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду в зразковій справі №820/6514/17 (провадження №Пз/9901/8/18).
Крім вищенаведеного, посилання відповідача на вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 є необґрунтованими, оскільки остання набрала чинності лише 24.02.2018 і може застосовуватися до правовідносин, що виникли з 01.01.2016, як нова підстава для перерахунку пенсії. Крім цього, відповідачем не подано суду доказів, що станом на момент розгляду справи відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача у порядку передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
Також, суд зазначає, що посилання позивача на довідку №428/18-18 від 15.03.2018 є безпідставними, оскільки спірні правовідносини стосуються перерахунку пенсії, обов'язок здійснення якого виник на підставі довідки №522/108/05/8-17 від 01.06.2017. Довідка №428/8-18 від 15.03.2018 є новою підставою для здійснення перерахунку та виплати пенсії після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 та не стосується спірних правовідносин.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, є обґрунтованими заявлені позовні вимоги в частині визнання бездіяльності щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ, на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ.
Як наслідок, суд вважає за необхідне зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” від 23.12.2015 за №900-VIII, статтями 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постановою Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” від 11.11.2015 за №988 з урахуванням виплачених сум.
Щодо позовної вимоги провести виплату перерахованої пенсії та різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії без обмеження строком, щомісячно та проводити виплату вподальшому до втрати права на таку пенсію, то судом не встановлено, при тому, що позивачем не наведено обґрунтувань щодо здійснення відповідачем обмеження розміру різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії. Отже, вимога в цій частині є передчасною та такою, що не підлягає до задоволення.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог та відмови в частині проведення виплати різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01.01.2016 без обмеження строком, щомісячно та проводити виплату вподальшому до втрати права на таку пенсію.
Щодо розподілу судових витрат, то відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволення позовних вимог. Відтак, підлягають стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 528,60 грн, що пропорційно становить 75 відсотків задоволених позовних вимог від загального розміру сплаченого судового збору.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України за № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. Галицька, 126/13, м. Івано-Франківськ, 76008) з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” від 23.12.2015 за №900-VIII, статтями 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постановою Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” від 11.11.2015 за №988, з урахуванням виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. Галицька, 126/13, м. Івано-Франківськ, 76008) частину сплаченого судового збору в розмірі 528 (п'ятсот двадцять вісім) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Григорук О.Б.