Ухвала суду № 73601869, 23.04.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2018
Номер справи
523/3081/18
Номер документу
73601869
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 523/3081/18

УХВАЛА

23 квітня 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними дій, визнання протиправними і скасування акту та постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Суворовського районного суду м. Одеси від 16.03.2018 року по справі №523/3081/18 адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними дій, визнання протиправними і скасування акту та постанови направлено за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Ознайомившись із позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.160 КАС України.

Згідно з ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб’єкта владних повноважень; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача; 10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб’єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт; 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В позовній заяві позивач просить суд визнати дії головного спеціаліста інспекційного відділу Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради ОСОБА_2 протиправними при проведенні позапланової перевірки 07.02.2018 року за адресою: м. Одеса, вул. Лиманна, 107, на підставі чого: визнати протиправним та скасувати акт, складений за результатами позапланового заходу державного контролю щодо дотримання суб’єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000163 від 07.02.2018 року як такий, що складений з порушенням передбаченої процедури та не відображає усіх наявних обставин справи, визнати протиправною та скасувати Постанову по справі про адміністративне правопорушення №094/18 від 26.02.2018 року як таку, що складено з порушенням порядку та яка не відповідає дійсності.

Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

В порушення п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві не вказано зміст позовних щодо дій головного спеціаліста інспекційного відділу Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради ОСОБА_2, оскільки не зазначено, в чому саме полягає протиправність дій вказаної особи.

Поряд з цим, позивачем не визначено в якості відповідача головного спеціаліста інспекційного відділу Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради ОСОБА_2, дії якого оскаржуються.

Також, позивач визначає відповідачем ОСОБА_3 архітектурно-будівельну інспекцію України в особі Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, в той час як дані особи мають виступати в якості відповідачів окремо з визначенням змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Статтею 245 КАС України визначено повноваження суду при вирішенні справи.

Так, згідно з п.2 ч.2 вказаної статті КАС України, в разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень і не передбачає прийняття рішення про скасування актів суб'єкта владних повноважень, що не є рішеннями за правовою природою.

Конституційний Суд України у рішенні від 23 червня 1997 року (справа щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень підпункту 2 пункту З розділу IV Закону України "Про Конституційний Суд України" стосовно правових актів органів Верховної Ради України акцентував увагу на тому, що правові акти індивідуальної дії – рішення, які встановлюють не загальні правила поведінки, а конкретні приписи, звернені до окремого індивіда чи юридичної особи, застосовуються одноразово й після реалізації вичерпують свою дію.

Юридичною формою рішення державного чи іншого органу є виданий ним акт (офіційний письмовий документ), що породжує певні правові наслідки та спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Оскільки оскаржуваний акт перевірки не є рішенням, яке б впливало на права позивача, врахувавши завдання адміністративного суду згідно з вимогами КАС України щодо захисту саме від порушень суб'єкта владних повноважень у сфері їх владної управлінської діяльності, яка реалізується шляхом вчинення дій, допущення бездіяльності та/або прийняттям рішень, позивачу слід визначитись з належним способом захисту порушеного права.

Згідно з ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Позивачем до позовної заяви додано копії документів, які не засвідчені належним чином.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч.10 ст.169 Кас України, заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.

Оскільки у суду відсутні відомості щодо зарахування судового збору, сплаченого позивачем з причин оплати суми судового збору на рахунок отримувача – Суворовського районного суду м. Одеси, суддя вважає за необхідне залишити даний позов без руху та запропонувати позивачу надати такі відомості до Одеського окружного адміністративного суду.

Згідно з ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду належним чином оформленого адміністративного позову з визначеням кола відповідачів по справі та змістом позовних вимог до кожного з відповідачів, надання завірених належним чином копій додаткових документів, приєднаних до позовної заяви (з копіями для відповідачів), у відповідності до приписів ст.ст.160, 161 КАС України та доказів зарахування суми сплаченого судового збору на рахунок отримувача - Суворовського районного суду м. Одеси.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України суддя, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними дій, визнання протиправними і скасування акту та постанови – залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз’яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.П. Марин