
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"24" квітня 2018 р. Справа № 809/1216/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Григорука О.Б.,
при секретарі Арабчук В.М.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1, представників відповідача – ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву Державного міського підприємства “Івано-Франківськтеплокомуненерго” про відстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості в сумі 11653524,52 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" 16.04.2018 звернулося до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з заявою від 16.04.2018 №11/553 про відстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 в адміністративній справі за позовом про стягнення заборгованості в сумі 11653524,52 грн.
Заяву мотивовано складним фінансово-економічним та матеріальним становищем Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго", відсутністю коштів на рахунках для погашення всієї суми заборгованості, першочерговим направленням залишку коштів на виплату заробітної плати працівникам підприємства, накладеними органами Державної виконавчої служби арештами на кошти відповідача та наявністю загрози його банкрутства.
Представник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області в судовому засіданні щодо задоволення заяви заперечила.
Представники Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" заяву підтримали з мотивів, викладених у заяві.
Розглянувши подану суду заяву, заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 в адміністративній справі №809/1216/17 постановлено стягнути з Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" в дохід бюджету податковий борг в сумі 11653524,52 грн. з розрахункових рахунків у фінансових установах, які обслуговують Державне міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго", та за рахунок належних йому готівкових коштів.
04.04.2018 на виконання вищевказаної постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду у даній справі було видано виконавчий лист №809/1216/17.
Відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення визначає стаття 378 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з частиною 3 статті 378 даного Кодексу підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Таким чином, підставою для відстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
На підтвердження наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення у даній справі, заявником надано: копії постанов органів Державної виконавчої служби про арешт коштів Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" від 05.02.2018 ЗВП №42737712 (том 2, а.с.8-9), від 05.07.2017 ВП №50057608 (том 2, а.с.11), від 17.07.2017 ВП №50057608 (том 2, а.с.13); копію листа Головного управління ДФС в Івано-Франківській області від 04.04.2018 №3761/10/09-19-55-03-14 про наявність податкового боргу Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" станом на 01.04.2018 в сумі 39053838,48 грн. (том 2, а.с.14); копію звіту про нарахування та оплату за спожиту електроенергію і інші види діяльності за березень 2018 року по Державному міського підприємствау "Івано-Франківськтеплокомуненерго" (том 2, а.с.4); звіт про фінансові результати за 2017 рік (том 2, а.с.16), баланс (звіт про фінансовий стан) від 31.12.2017 (том 2, а.с.17); довідку від 16.04.2018 №11/553 про фонд заробітної плати Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" за І квартал 2018 року; довідку від 24.04.2018 №11/597 про заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам відповідача в сумі 2430221,00 грн.
Окрім цього, в судовому засіданні представники відповідача зазначили, що основним видом діяльності Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" є надання комунальних послуг з централізованого опалення, дебіторська заборгованість за надання яких станом на 01.04.2018 становить 154788536,22 грн., а підприємством вчиняються заходи щодо стягнення вказаної заборгованості.
Зважаючи на те, що вищевказаний вид діяльності Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" має сезонний характер, то основна частина коштів за надання комунальних послуг з централізованого опалення надходять саме під час опалювального сезону.
Так, згідно розпорядження міського голови від 10.04.2018 №114-р «Про припинення опалювального періоду в м. Івано-Франківську» відповідача зобов’язано припинити теплопостачання всіх споживачів міста з централізованого опалення з 10.04.2018 (том 2, а.с.15). Таким чином, значне надходження коштів на рахунки відповідача, які можна буде використати для сплати податкового боргу, очікується після відновлення теплопостачання з централізованого опалення.
Також, згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 23.03.2018 №362, на квітень 2018 року для Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" встановлені наступні нормативи перерахунку коштів: теплопостачальній організації (тобто відповідачу) 10,50 % коштів із всіх поступлених на поточні рахунки із спеціальним режимом використання від категорії споживачів населення, 10 % - бюджетні установи та 7,88 % - від інших категорій споживачів. Весь інший залишок коштів перераховується гарантованому постачальнику природного газу (ПАТ «НАК «Нафтогаз України») та газотранспортним підприємствам (том 2, а.с.5-6).
З поданих суду заявником доказів на підтвердження обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, вбачається важке фінансово-економічне становище Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" станом на момент розгляду заяви.
При цьому, наміри та можливість Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" виконати судове рішення в майбутньому - з 12.12.2018 підтверджується розрахунком надходжень на поточний рахунок відповідача після розщеплення коштів згідно постанови Кабінету Міністрів України №217 від 18.06.2014 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки» на період з травня по грудень 2018 року (том 2, а.с.21).
Також, згідно рішення Івано-Франківської міської ради від 15.12.2017 №380-17 «Про міський бюджет на 2018 рік» заплановано за рахунок коштів бюджету розвитку здійснити внески в статутний фонд Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" для формування фонду власних оборотних засобів і засобів обігу в розмірі 34400000,00 грн., частину яких заплановано спрямувати на сплату податкового боргу.
Суд звертає увагу на те, що кошти міського бюджету можуть бути виділені до закінчення 2018 року, однак відповідно до частини 5 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Таким чином, з огляду на те, що постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду в даній адміністративній справі №809/1216/17 прийнята 13.12.2017, згідно вимог частини 5 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України та змісту заяви Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" про відстрочення виконання судового рішення, суд вважає, що судове рішення в цій справі підлягає відстроченню до 12.12.2018.
Відповідно до частини 2 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
При цьому, згідно частини 4 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: ступінь вини відповідача у виникненні спору; щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім’ї, її матеріальне становище; стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Враховуючи вищенаведене, дослідивши та оцінивши зазначені обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви Державного міського підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» про відстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 в адміністративній справі №809/1216/17, а тому судове рішення в цій справі підлягає відстроченню до 12.12.2018.
Керуючись статтями 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Державного міського підприємства “Івано-Франківськтеплокомуненерго” про відстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 в адміністративній справі №809/1216/17 задовольнити.
Відстрочити виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 в адміністративній справі №809/1216/17 до 12.12.2018.
Ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення виконання судового рішення може бути оскаржено в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до статтей 256, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Григорук О.Б.
Ухвала складена в повному обсязі 25.04.2018.