
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 квітня 2018 р.м.ОдесаСправа № 766/21321/17
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Дорошинська В.Е. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді – Коваля М.П.,
суддів – Домусчі С.Д.,
– ОСОБА_1,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті ОСОБА_1 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області на постанову Херсонського міського суду Херсонської області, яка прийнята 14 грудня 2017 року у складі суду судді: Дорошинської В.Е. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, –
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якому просив: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у здійсненні перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення № 3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року; зобов’язати відповідача здійснити перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії з 01.01.2016 року на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення № 3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року та додаткових видів грошового забезпечення, визначених постановою Суворовського районного суду м. Херсона від 23.09.2011 року та в розмірі 30005,83 грн. без обмеження максимального граничного розміру пенсії, встановленого Законом України «Про реформування пенсійної системи», Законом України «Про Державний бюджет на 2017 рік», яке складається з наступних одиниць: посадовий оклад: 3400 грн.; оклад за військове звання: 2400 грн.; надбавка за стаж служби: 2900 грн.; 15% надбавка за службу в умовах режимних обмежень: 510 грн.; 100% надбавка: 8700 грн.; 50% надбавка за роботу в підрозділах БОЗ: 1700 грн.; 50% ОУС: 2900 грн.; 33,3% премія: 7495,83 грн.
Постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 14 грудня 2017 року заявлений позов задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови позивачу у здійсненні перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення №3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року. Зобов'язано Головне управління пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії починаючи з 01.01.2016 року на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення № 3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року та додаткових видів грошового забезпечення встановлених постановою Суворовського районного суду м. Херсона від 23.09.2011 року та залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 10.11.2011 року, та в розмірі 30005,83 грн., без обмеження максимально граничного розміру пенсії, встановленого Законом України «Про реформування пенсійної системи», Законом України «Про Державний бюджет на 2017 рік», яке складається з наступних одиниць: посадовий оклад: 3400 грн.; оклад за військове звання: 2400 грн.; надбавка за стаж служби: 2900 грн.; 15% надбавка за службу в умовах режимних обмежень: 510 грн.; 100% надбавка: 8700 грн.; 50% надбавка за роботу в підрозділах БОЗ: 1700 грн.; 50% ОУС: 2900 грн.; 33,3% премія: 7495, 83 грн.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні заявленого позову, наголошуючи, зокрема, на порушенні судом першої інстанції норм матеріального права, неповне з’ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, що призвело до неправильного її вирішення.
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що позивач перебуває на обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З наявного в матеріалах справи листа Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 01.12.2017 року № 601/ж-99-1 вбачається, що позивач звернувся із заявою щодо перерахунку його пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», за результатами розгляду якої, наведеним листом, відповідачем повідомлено позивача про те, що постанови, яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням рівня грошового забезпечення на сьогодні не прийнято. Додатково повідомлено, що Кабінет Міністрів України до 01.11.2017 року повинен підготувати та подати на розгляд ВРУ законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям з урахуванням оновленого грошового забезпечення.
Згідно матеріалів справи, перерахунку пенсії позивача згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 останньому здійснено не було.
Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спірне питання в апеляційному порядку колегія суддів виходить з наступного.
За правилами ч.ч. 1, 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (чинного та в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв’язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Відповідно до частин 3, 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (чинного та в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).
Згідно із пунктом 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 2 Порядку № 45 передбачено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, ОСОБА_3 державної охорони, Адміністрація Держспецзв’язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п’ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Як передбачено пунктом 3 Порядку № 45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону (2262-12). Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі (п. 4 Порядку).
Отже, нормами Порядку № 45 визначено чітку процедуру перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме: - МВС України у п’ятиденний строк повідомляє ПФУ про наявність рішення Кабінету Міністрів України про підстави перерахунку пенсій, тобто про зміну розміру грошового забезпечення; - ПФУ повідомляє у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС України своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку; - Головні управління ПФУ в областях складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх ліквідаційним комісіям УМВС (ГУМВС), які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії; - ліквідаційні комісії УМВС (ГУМВС) на підставі списків готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2, та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України, які і здійснюють перерахунок пенсії на їх підставі.
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується апелянтом, МВС України, листом від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017, повідомлено ПФУ про наявність підстав для перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.
В свою чергу, ПФУ направлено лист-повідомлення від 28.03.2017 року № 9493/02-23 своїм головним управлінням в областях, в тому числі, ГУПФУ в Херсонській області (отримано відповідачем 29.03.2017 року), про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.
На підставі вказаного повідомлення, ГУПФУ в Херсонській області, листом від 03.04.2017 року № 2291/03, були направлені списки осіб, пенсія яких підлягають перерахунку з 01.01.2016 року, з урахуванням грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.
Керуючись наведеним списком, який направлений самим відповідачем ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області, останнім була направлена відповідачу довідка про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року для перерахунку пенсії позивача відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, наказу МВС від 06.04.2016 року № 260.
Вказана довідка для перерахунку пенсії позивача була отримана відповідачем 15.06.2017 року.
Зазначені обставини не заперечуються апелянтом, а навпаки ним підтверджено під час апеляційного розгляду наданими належним чином засвідченими копіями наведених листів та довідкою з відміткою про її отримання останнім.
Проте, отримавши вказану довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року для перерахунку пенсії позивача, Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області не вирішено питання щодо перерахунку пенсії позивача на її підставі.
В направленому позивачу листі, на його звернення щодо перерахунку пенсії, а так само в поданій апеляційній скарзі, відповідач посилається на те, що постанови, яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення на сьогодні не прийнято, що, на думку останнього, унеможливлює вирішення питання щодо перерахунку пенсії позивача згідно вказаної довідки.
Проте, колегія суддів вважає, що такі посилання апелянта є безпідставними, оскільки порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45. Вказана постанова є чинною та чітко визначає процедуру перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Згідно матеріалів справи, відповідач керувався саме вимогами вказаної постанови від 13.02.2008 року № 45 при формуванні списків осіб, пенсія яких підлягають перерахунку з 01.01.2016 року, з урахуванням грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, які були направленні на адресу ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області, та саме з огляду на положення наведеної постанови ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області була направлена на адресу відповідача довідка для перерахунку пенсії позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, що повністю спростовує доводи відповідача про відсутність постанови, яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення.
Також, в доповненнях до апеляційної скарги, як на правомірність не здійснення позивачу перерахунку пенсії, відповідач посилається на те, що жодних змін до видаткової частини бюджету спрямованих на фінансове забезпечення перерахунку пенсії вказаній категорії осіб здійснено не було.
Проте, посилаючись на неможливість перерахунку пенсії позивачу з підстав не виділення коштів з Державного бюджету України, відповідачем, як під час розгляду справи в суді першої інстанції, так і під час апеляційного розгляду справи, не надано будь-яких доказів неспроможності виконувати обов'язки по перерахунку пенсій, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Крім того, колегія суддів наголошує, що ні положення ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ні ч. 3 ст. 63 цього ж Закону, на підставі яких повинен бути здійснений перерахунок пенсії позивачу, не пов'язують такий перерахунок пенсії з виділенням додаткових коштів з Державного бюджету України. Вимоги про перерахунок пенсії носять імперативний, безумовний характер та покладаються саме на відповідача - ГУПФ України в Херсонській області.
Що стосується посилань апелянта в поданій апеляційній скарзі на те, що постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 взагалі не є підставою для перерахунку пенсії осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), в тому числі, позивача, колегія суддів також вважає такі посилання апелянта безпідставними, оскільки наведений висновок апелянта спростовується вимогами ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII, якими чітко передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Більш того, за правилами постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, ГУПФУ в Херсонській області не наділено повноваженнями визначати підстави для перерахунку пенсії осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), що отримають пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Згідно наведених положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 саме на МВС покладено обов’язок повідомити ПФУ про наявність рішення Кабінету Міністрів України про підстави перерахунку пенсій, тобто про зміну розміру грошового забезпечення, в свою чергу, ПФУ повідомляє своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, що і було здійснено у спірному випадку. За викладених обставин, після дотримання, при цьому, в тому числі, відповідачем, наведеної процедури, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, для перерахунку пенсії позивача, колегія суддів вважає, що у відповідача не було підстав для не вирішення питання щодо перерахунку пенсії останньому згідно даних отриманої довідки про грошове забезпечення.
Крім того, вирішуючи спірне питання, колегія суддів враховує, що Верховним Судом винесено рішення від 15.02.2018 року у зразковій справі № Пз/9901/8/18 (820/6514/17), яка відповідає ознакам даної справи, та у наведеному рішенні Верховний Суд дійшов висновку, що відповідно до Закону України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Згідно вимог ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
На підставі наведеного у сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що отримавши довідку від ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, відповідач безпідставно не вирішив питання щодо перерахунку пенсії позивача на підставі даних вказаних у цій довідці, а тому така бездіяльність відповідача підлягає визнанню протиправною, що помилково не було визначено судом першої інстанції в резолютивній частині рішення.
Також, вирішуючи спірне питання та зобов’язуючи відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року з суми грошового забезпечення, вказаного у довідці № 3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року та додаткових видів грошового забезпечення встановлених постановою Суворовського районного суду м. Херсона від 23.09.2011 року, в розмірі 30005,83 грн., без обмеження максимального граничного розміру пенсії, суд першої інстанції в прийнятому рішенні взагалі не визначив, яким чином останній дійшов висновку про те, що розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії складає саме 30005,83 грн., не визначив, якими нормами керувався при такому розрахунку, не визначив підстав для перерахунку пенсії позивача саме у вказаному розмірі. У резолютивній частині оскаржуваної постанови, суд першої інстанції вказує розмір складових грошового забезпечення позивача, які не визначені, ані в довідці ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області № 3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року, ані і в рішенні суду від 23.09.2011 року. Також, суд першої інстанції жодним чином не обґрунтував свій висновок щодо зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача без обмеження максимального граничного розміру пенсії.
В свою чергу, в ході апеляційного розгляду справи, судом апеляційної інстанції встановлено, що відповідачем станом на теперішній час взагалі не вирішено питання щодо перерахунку пенсії позивача з урахуванням даних довідки отриманої від ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 та з урахуванням даних щодо розміру грошового забезпечення останнього, на підставі яких позивачу вже розрахована пенсії, яку він отримує. Відповідачем взагалі не здійснено розрахунку пенсії позивача з метою подальшого перерахунку на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року для перерахунку пенсії позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, не здійснювалось будь-яких обмежень розміру пенсії позивача з огляду на розмір грошового забезпечення, що вказаний у цій довідці, а тому суд першої інстанції здійснивши самостійно розрахунок грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, при цьому, без будь-яких обґрунтувань, підмінив собою пенсійний орган до повноважень якого і відноситься здійснення розрахунку та перерахунку пенсії.
Таким чином, враховуючи встановлені обставини щодо отримання відповідачем від ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 та висновки суду апеляційної інстанції про допущення відповідачем бездіяльності щодо взагалі не вирішення питання про перерахунок пенсії позивача на підставі даних такої довідки, колегія суддів, враховуючи положення ст. 9 КАС України, приходить до висновку, що вимоги позивача є частково обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року на підставі даних отриманої довідки ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача № 3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року, та зобов’язання відповідача вирішити питання щодо перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року на підставі даних вказаної довідки.
Що стосується посилань апелянта на пропуск позивачем строку звернення до суду, колегія суддів вважає також такі посилання апелянта безпідставними, оскільки згідно встановлених обставин, в даному випадку, відповідачем допущена саме протиправна бездіяльність щодо не вирішення питання про перерахунок пенсії позивача та не здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області, яка отримана відповідачем 15.06.2017 року. В свою чергу, позивач звернувся до суду з даним позовом 05.12.2017 року, тобто, в межах строку, визначеного ст. 99 КАС України (чинного та в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
За встановлених у справі обставин, колегія суддів приходить до висновку, що оскаржуване судове рішення підлягає скасування з прийняття нового судового рішення про часткове задоволення заявлених вимог позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241, 243, 250, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області на постанову Херсонського міського суду Херсонської області від 14 грудня 2017 року – задовольнити частково.
Постанову Херсонського міського суду Херсонської області від 14 грудня 2017 року – скасувати та прийняти нове судове рішення, яким адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не здійснення перерахунку ОСОБА_2 пенсії з 01.01.2016 року на підставі даних отриманої довідки ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 № 3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року.
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області вирішити питання про здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2016 року з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, на підставі даних довідки ОСОБА_3 МВС України в Херсонській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 № 3735/19/01-2017 від 31.05.2017 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів безпосередньо до Верхового Суду.
Головуючий суддя: М.П. Коваль
Суддя: С.Д. Домусчі
Суддя: О.О. Кравець