
Справа № 822/712/18
УХВАЛА
23 квітня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П.
розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Хмельницькій області , Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Хмельницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в якому просить суд:
1) визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Хмельницькій області Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1.
2) зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління МВС України в Хмельницькій області негайно виготовити та направити до ГУ ПФУ в Хмельницькій області та ОСОБА_1 нову довідку для перерахунку пенсії, без звуження прав, про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, передбаченого законодавством з 01.01.2016 а саме:
- посадовий оклад 2600 грн; - оклад за спеціальним званням 1600 грн; - надбавка за стаж служби 45%; - надбавка за службу в нічний час 35%; - надбавка за виконання особливо важливих завдань 100%; - надбавка за специфічні умови служби 50%; - премія 80%;
3) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.
4) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області під час проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 врахувати постанову КМУ №1381 від 28.12.2011 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення", Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Закону України "Про поліпшення матеріального становища УБД та інвалідів війни" починаючи з 01.01.2016.
5) встановити судовий контроль за виконанням судового рішення в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 05 березня 2018 року суд відкрив спрощене провадження у даній справі.
Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 4 КАС України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Суд встановив, що 06 лютого 2018 року на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі за позовом ОСОБА_2 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії у справі № Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Дослідивши матеріали справи та оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі №Пз/9901/1/18, суд приходить до висновку, що ці справи є типовими, адже відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні позовні вимоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що рішення Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) сприятиме повному та об'єктивному розгляду справи №822/712/18, а тому провадження у цій справі необхідно зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Керуючись п.9 ч.2 статті 236, статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження у справі №822/712/18 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя ОСОБА_3