Рішення № 73591020, 23.04.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2018
Номер справи
806/1029/18
Номер документу
73591020
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2018 року м. Житомир справа № 806/1029/18

категорія 2.2

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Липи В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання бездіяльності, зобов'язання надати повну та достовірну інформацію на звернення від 26.01.2018 року,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить:

- визнати бездіяльність (дії) Головного управління Національної поліції в Житомирській області в частині ненадання повної та достовірної інформації на звернення ОСОБА_1 від 26 січня 2018 року;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Житомирській області надати повну та достовірну інформацію на звернення ОСОБА_1 від 26 січня 2018 року.

В обґрунтування позову зазначив, що звернувся із письмовим зверненням від 26.01.2018р. до Головного управління Національної поліції в Житомирській області, однак не отримав повної та достовірної інформації на зазначене звернення, у зв'язку з чим звернувся із зазначеним позовом до суду.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 02.03.2018 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

Ухвала від 02.03.2018 року вважається врученою сторонам у відповідності до ст. 124 КАС України, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення.

Від представника відповідача на адресу суду надійшов відзив на позов.

В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що звернення позивача від 26.01.2018 р. було зареєстровано відділом документального забезпечення ГУНП за вхідним номером Г-199 та скеровано для організації виконання до управління логістики та матеріального забезпечення ГУНП, де було проведено внутрішню реєстрацію за вхідним номером Г-6/3 від 31.01.2018р. В подальшому звернення було розглянуте у термін встановлений ст.20 Закону України "Про звернення громадян" та за результатами його розгляду позивачу 13.02.2018р. надіслано лист ГУНП в Житомирській області від 13.02.2018 р. №Г-6/31.

Суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними ст.ст. 262-263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наступне.

Встановлено, що 29.01.2018 року ОСОБА_1 на адресу Головного управління Національної поліції в Житомирській області поштою надіслав звернення від 26.01.2018 року в якому просив сповістити та надати наступну інформацію:

- посадову особу, яка дозволила розташування громадської організації "Рада ветеранів" в службовому приміщенні будівлі Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області (вул. Л.Українки, 17, м. Житомир) та на підставі яких нормативно- правових документів;

- копію наказу (розпорядження) щодо розташування громадської організації "Рада ветеранів", в службовому приміщенні будівлі Житомирського відділу поліції ГУ НП в Житомирській області (вул. Л.Українки, 17, м. Житомир);

- копію договору оренди громадської організації "Рада ветеранів" службового приміщення будівлі Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області (вул. Л.Українки, 17, м. Житомир);

- копію оціночної вартості службового приміщення будівлі Житомирського відділу поліції ГУ НП в Житомирській області (вул. Л.Українки, 17, м. Житомир) наданої громадській організації "Рада ветеранів";

- провести перевірку, доручити ревізорам ГУ НП в Житомирській області перевірити сплату комунальних послуг та орендної плати та сповістити позивача по суті звернення і підсумками перевірки.

Вважаючи, що відповідач не надав повної та достовірної інформації на звернення від 26 січня 2018 року, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне зазначити.

Приписами статті 40 Конституції України визначено, що держава гарантує, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до ст.3 Закону України "Про звернення громадян" під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Даною статтею також надано тлумачення зазначених термінів.

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Згідно з ст.1 Закону України "Про інформацію", інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.

Приписами статті 5 Закону України "Про інформацію" визначено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Згідно зі ст.10 вказаного Закону України "Про інформацію", за змістом інформація поділяється на такі види: інформація про фізичну особу; інформація довідково-енциклопедичного характеру; інформація про стан довкілля (екологічна інформація); інформація про товар (роботу, послугу); науково-технічна інформація; податкова інформація; правова інформація; статистична інформація; соціологічна інформація; інші види інформації.

Відповідно ч.6 ст.5 Закону України "Про звернення громадян" письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).

Приписами частини 1 статті 14 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, посадові особи зобов'язані розглянути пропозиції (зауваження) та повідомити громадянина про результати розгляду.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Згідно з ч.1 ст.15 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

З матеріалів справи встановлено, Головне управління Національної поліції в Житомирській області листом №Г-6/31 від 13.02.2018 року надало відповідь позивачу в порядку розгляду звернень громадян і роз'яснило запитувану інформацію.

Отримання зазначеної відповіді не заперечується позивачем.

Відповідно до наявної у матеріалах справи копії журналу реєстрації звернень громадян, що надійшли поштою ОСОБА_2 в Житомирській області, відповідь на запит позивача від 26.01.2018 (зареєстрований ОСОБА_2 в Житомирській області 31.01.2018 р. за №Г-6, про що свідчить відтиск штампу на зверненні позивача), оформлена листом від 13.02.2018 р. №Г-6/31, надсилалась позивачу 13 лютого 2018 р.

Суд критично ставиться до тверджень позивача про допущення бездіяльності відповідачем, оскільки, відповідь на звернення від 26.01.2018 року Головним управлінням Національної поліції в Житомирській області була надана з дотриманням термінів розгляду звернень, що визначені нормами Закону України "Про звернення громадян".

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Здійснивши системний аналіз наявних у матеріалах справи доказів та норм чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позивач не довів обставин в обґрунтування своїх вимог.

Приписами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 77, 90, 242-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (вул. Житомирська, с. Биків, Брусилівський район, Житомирська обл., 12642, і.н. 209965218) до Головного управління Національної поліції в Житомирській області (вул. Старий Бульвар, 5/37, м. Житомир, 10014, код ЄДРПОУ 40108625) про визнання бездіяльності, зобов'язання надати повну та достовірну інформацію на звернення від 26.01.2018 року - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя В.А. Липа