Ухвала суду № 73589095, 10.04.2018, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
10.04.2018
Номер справи
766/5632/18
Номер документу
73589095
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа №766/5632/18

н/п 1-кс/766/3793/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.04.2018 року м. Херсон

Слідчий судя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1, при секретарі Неглядюк Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Головного Управління Служби безпеки України в Автономній ОСОБА_2 Крим (з дислокацією в м. Херсон) старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №22018110000000020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 110КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчого відділу Головного Управління Служби безпеки України в Автономній ОСОБА_2 Крим (з дислокацією в м. Херсон) старший лейтенант юстиції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт шляхом тимчасової заборони володіння, користування, розпорядження на майно, вилучене в ході особистого обшуку під час затримання громадянина України ОСОБА_4 03.04.2018, а саме:

1. Мобільний телефон торгової марки «Iphone», IMEI 013985001845038 серійний номер «F18ML0V7FF9R» з сім-картою білого кольору з номером «НОМЕР_1».

2. Мобільний телефон торгової марки «Iphone», IMEI 352054060128692, серійний номер «F17N1ZCJFFG8» з сім-картою з номером «430306039802».

Мотивуючи клопотання,слідчийвказує, що слідчим відділом ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22018110000000020 за підозрою громадянина України ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_4, знаючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаним про те, що ОСОБА_2 Крим є невід'ємною складовою частиною України, будучи представником влади, діючи умисно, з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою із невстановленими в ході досудового слідства особами, організовував та приймав активну участь у проведенні зібрань та мітингів на території міста Євпаторія на підтримку незаконної окупації Кримського півострова Російською Федерацією, сприяв та створював умови для проголошення відповідних закликів на публічних зібраннях, що були донесені до широкого необмеженого кола осіб із числа мешканців міста Євпаторія.

Крім того, ОСОБА_4, усвідомлюючи, що територія АР Крим з 20.02.2014 року є тимчасово окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації, що підтверджується положеннями Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», який набрав законної сили 27.04.2014, а також той факт, що згідно ч. 5 ст. 8 вказаного Закону на тимчасово окупованій території вибори депутатів Верховної Ради Автономної ОСОБА_2 Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, місцевий референдум не проводяться, за попередньою змовою з невстановленими в ході досудового слідства особами, з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом легітимізації входження території АР Крим до складу Російської Федерації, за невстановлених в ході досудового слідства обставин, але не пізніше 14.09.2014, висунув свою кандидатуру на так звані «вибори до органів місцевого самоврядування «Евпаторийского городского совета», створеного окупаційними органами влади Російської Федерації на території АР Крим, від політичної партії «Единая Россия».

При цьому ОСОБА_4 усвідомлював, що вказані вибори, так само як діяльність політичних партій, зареєстрованих згідно законодавства Російської Федерації, є незаконними, а участь в них жителів АР Крим із числа громадян України дозволить органам окупаційної влади легітимізувати своє перебування на вказаній території, вибудувати систему управління окупованими територіями, створити вигляд законності їх дій на міжнародній арені, унеможливити державне управління та місцеве самоврядування згідно законодавства України і сприяти визнанню переходу АР Крим під владу Російської Федерації, тобто буде сприяти зміні меж території України та її державного кордону на порушення порядку, встановленому Конституцією України – без проведення всеукраїнського референдуму.

В результаті вказаних незаконних виборів, які мали місце 14.19.2014, ОСОБА_4 рішенням територіальної виборчої комісії міста Євпаторія №37/448-1 від 20.09.2014 було обрано в якості депутата «Евпаторийского городского совета» по одномандатному виборчому округу № 2 в м. Євпаторія.

Таким чином, внаслідок описаних вище суспільно небезпечних дій ОСОБА_4 ті інших невстановлених осіб, які організовували та проводили вказані вибори, а також приймали в них участь, було створено нелегітимний орган окупаційної влади Російської Федерації на території АР Крим – «Евпаторийский город ской сонет Республики Крым первого созыва», діяльність якого суперечила наведеним вище положенням Конституції України та Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» і була направлена на зміну меж території України та її державного кордону у спосіб, як це описано вище.

Після обрання до складу вказаного вище незаконного органу місцевого самоврядування ОСОБА_4, продовжуючи описаний вище умисел, направлений на зміну меж території України та державного кордону України, прийняв участь в якості депутата не менш, ніж в 3 сесіях незаконно утвореного органу окупаційної влади - «Евпаторийского городского совета», а саме сесії № 3 (точна дата проведення на даний час не встановлена), сесії № 43 від 23.09.2016 та сесії № 49 від 11.11.2016.

Крім того, продовжуючи описаний вище умисел, направлений на зміну меж території України та державного кордону України, ОСОБА_4 приймав участь у діяльності вказаного вище незаконного органу окупаційної влади шляхом висування своєї кандидатури на пост члену «комітету з питань життєзабезпечення, будівництва, ЖКГ, промисловості, транспорту, енергетики та зв’язку» «Евпаторийского городского совета». Так зокрема, ОСОБА_4, діючи з метою порушення меж території України та державного кордону України у описаний вище спосіб, за попередньою змовою із невстановленими в ході досудового слідства особами із числа депутатів вказаного незаконного органу, не пізніше 08.10.2014 подав свою кандидатуру на пост члену «комітету з питань життєзабезпечення, будівництва, ЖКГ, промисловості, транспорту, енергетики та зв’язку» «Евпаторийского городского совета», внаслідок чого був обраний до нього рішенням №1-2/4 від 08.10.2014 зазначеного незаконного органу. Проводячи активну, цілеспрямовану та умисну підривну діяльність на зміну меж території та державного кордону України, ОСОБА_4 неодноразово повторно вносив свою кандидатуру в якості члена вказаного комітету, внаслідок чого відповідними рішеннями № 1-3/17 від 21.10.14, №1-15/31 від 27.02.15, №1-19/4 від 24.04.15 та №1-20/34 від 29.05.15 т.зв. «Евпаторийского городского совета» обирався та переобирався головою «комітету з питань життєзабезпечення, будівництва, ЖКГ, промисловості, транспорту, енергетики та зв’язку, а також головою комітету з питань транспорту, промисловості та зв’язку». На вказаній посаді він особисто та за пособництва інших осіб із числа незаконно обраних депутатів формував, обговорював та приймав рішення щодо забезпечення життєдіяльності окупаційної влади на території міста Євпаторія, схвалював такі рішення шляхом особистого голосування, надаючи їм вигляду законних та правомочних, легітимізуючи в такий спосіб діяльність окупаційної влади на території Автономної ОСОБА_2 Крим.

Таким чином, за вищевикладених обставин ОСОБА_4 підозрюється в умисних діях з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинених ним як представником влади за попередньою змовою групою осіб, тобто у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України.

03.04.2018 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України. Санкція вказаної статті передбачає конфіскацію майна, як різновид додаткового кримінального покарання.

Слідчий вказує, що на даний час в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що вказане майно вилучене для забезпечення можливої конфіскації майна як кримінального покарання підозрюваного і перебуває у користуванні ОСОБА_4.

З метою забезпечення кримінального провадження, запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження вказаного у клопотанні майна, у зв’язку з існуванням достатніх підстав та розумних підозр вважати, що воно є предметом забезпечення можливої конфіскації майна як кримінального покарання підозрюваного ОСОБА_4, слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за його відсутності, додаткових пояснень до клопотання не має.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України,арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

У відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України, вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, без накладення арешту на майно підозрюваного забезпечити виконання вироку суду в цій частині неможливо, відповідно з метою забезпечення виконання вироку в частині конфіскації майна підозрюваного клопотання підлягає задоволенню, також слідчий суддя вважає за доцільне заборонити користування та розпорядження вказаним майном, оскільки існує можливість приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі майна, на яке слідчий просить накласти арешт.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого слідчого відділу Головного Управління Служби безпеки України в Автономній ОСОБА_2 Крим (з дислокацією в м. Херсон) старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3., – задовольнити.

Накласти арешт на майно, вилучене в ході особистого обшуку під час затримання громадянина України ОСОБА_4 03.04.2018 р., заборонивши користування та розпорядження вказаним майном, а саме:

1. Мобільний телефон торгової марки «Iphone», IMEI 013985001845038 серійний номер «F18ML0V7FF9R» з сім-картою білого кольору з номером «НОМЕР_1».

2. Мобільний телефон торгової марки «Iphone», IMEI 352054060128692, серійний номер «F17N1ZCJFFG8» з сім-картою з номером «430306039802».

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Апеляційного суду Херсонської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддяОСОБА_1