
Справа № 522/6060/18
Провадження № 2-а/522/1052/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2018 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси:
в складі: головуючої судді Домусчі Л. В.,
за участі секретаря - Шевчик В. І.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_2 міської ради про визнання протиправними та скасування припису та постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходиться справа за позовом ОСОБА_1, пред’явлений до Управління державного архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_2 міської ради, згідно якого просив: визнати протиправними та скасувати припис Управління державного архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_2 міської ради від 06.11.2017 року №655/17 та постанову Управління державного архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_2 міської ради про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.11.2017 року №558/17.
Ухвалою суду від 21.11.2017 року провадження у справі було відкрито.
До суду 24.04.2018 року надійшов письмовий відзив Управління ДАБК ОСОБА_2 міської ради, згідно якого просили позов залишити без задоволення.
Також, 24.04.2018 року представником відповідача було заявлено до суду клопотання щодо передачі даної справи на розгляд до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду. Посилались на те, що оскарження постанови у справі про притягнення до адміністративної відповідальності – підсудне місцевому загальному суду як адміністративному (п.1 ч.1 ст. 20 КАС України), а оскарження припису – підсудне окружному адміністративному суду (ч.2 ст. 20 КАС України), тому з урахуванням положень ч.3 ст. 21 КАС України вважають, що справа підлягає розгляду виключно окружним адміністративним судом.
У судове засідання з’явився позивач, який заперечував проти задоволення клопотання щодо передачі справи до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду, просив відмовити.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, був сповіщений про час та місце розгляду справи належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Суд з урахуванням вимог ч.1 ст. 205 КАС України, за згодою позивача, ухвалив слухати справу за відсутності представника відповідача, сповіщеного належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Отже, статтею 20 (у редакції КАС України, що набрала чинності з 15.12.2017 року) змінено юрисдикцію адміністративних судів, зокрема, звужено предметну юрисдикцію загальних місцевих судів, як адміністративних судів.
У відповідності до ч.1, 3 ст. 21 КАС України, позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов’язані між собою. Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Предметом оскарження у справі є правомірність прийняття припису Управління державного архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_2 міської ради від 06.11.2017 року №655/17 та постанови Управління державного архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_2 міської ради про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.11.2017 року №558/17.
Відповідач у справі Управління Державного архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_2 міської ради не являється органом місцевого самоврядування, є територіальним органом центрального органу виконавчої влади.
Таким чином, предметом оскарження є правомірність постанови органу державної влади про притягнення позивача до відповідальності у вигляді накладення відповідного штрафу за порушення у сфері містобудування на підставі Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та правомірність припису органу виконавчої влади, тому суд приходить до висновку, що одночасно вказані поєднанні між собою позовні вимоги підсудні окружному адміністративному суду.
Таким чином, починаючи з 15 грудня 2017 року, Приморський районний суд м. Одеси, як адміністративний суд, не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією на даний час підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Відповідно до вимог ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно із п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У відповідності до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
За таких обставин та керуючись ст. 20, 29, 30, 294-295, 318 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_2 міської ради про визнання протиправними та скасування припису та постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності передати на розгляд до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду або через Приморський районний суд м. Одеси.
Повний текст ухвали суду складено 25.04.2018 року.
Суддя Л.В. Домусчі