
Справа № 491/302/18
УХВАЛА
24 квітня 2018 року м.Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Желясков О.О. розглянувши позовну заяву за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Любашівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в переведенні на пенсію по інвалідності, зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Ананьївського районного суду Одеської області 24 квітня 2018 року надійшла позовна заява за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Любашівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в переведенні на пенсію по інвалідності, зобов’язання вчинити певні дії.
Відповідно до частини першої ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої зазначеної статті.
Всі інші адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам.
Враховуючи вищенаведене, позов подано з порушенням предметної підсудності, тому він не підсудний Ананьївському районному суду Одеської області, а підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Діюче процесуальне законодавство не передбачає можливості повернення позовної заяви у разі її предметної непідсудності суду чи відмови у відкритті провадження з таких підстав.
В свою чергу, слід зауважити, що єдиний механізм передачі справи з одного адміністративного суду до іншого визначений ст.29 КАС України.
Пунктом 2 ч. 1 даної процесуальної норми Закону кореспондується, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Разом з тим, зазначені приписи КАС України не регулюють порядок дій суду в разі предметної непідсудності.
З огляду на дану прогалину в процесуальному законі та відсутність норми, яка б регулювала питання передачі справи з одного до іншого адміністративного суду у разі предметної непідсудності спору, а також ураховуючи положення ст.6 КАС України, якими передбачено Верховенство права при вирішенні справи, приходжу до висновку про застосування в даному випадку принципу аналогії закону наступним чином.
Так, за змістом ч.1 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
Застосовуючи даний принцип, суд дійшов висновку про застосування в даній ситуації саме приписів п.2 ч.1 ст.29 КАС України, адже судом встановлено непідсудність даного спору при відкритті провадження у справі.
Резюмуючи наведене вище, зазначена адміністративна справа на підставі п.2 ч.1 ст.29 КАС України має бути передана до найбільш територіально наближеного до Ананьївського районного суду Одеської області адміністративного суду, яким є ОСОБА_2 окружний адміністративний суд за аналогією закону.
Приймаючи дане рішення суд підкреслює і те, що у випадку розгляду даної справи саме Ананьївським районним судом Одеської області в подальшому можливе скасування судового рішення в такій справі з підстав його розгляду судом, який був не компетентним (повноважним судом установленим законом) для його розгляду, що закріплено в ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та підтверджується прецедентною практикою ЄСПЛ ("Сокуренко і Стригун проти України"; "Коем та інші проти Бельгії"; "Занд проти Австрії"; "Посохов проти Росії"; "Федотова проти Росії").
Враховуючи, що позивач подала позов, який підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, справу слід передати до вказаного суду.
На підставі викладеного, керуючись ч.6 ст.7, ч.2 ст.20, ст.29 КАС України, суд,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Любашівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в переведенні на пенсію по інвалідності, зобов’язання вчинити певні дії - передати ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Копію ухвали надіслати сторонам по справі.
Передача адміністративної справи здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду через Ананьївський районний суд Одеської області в п’ятнадцятиденний строк, який обчислюється з дня складання ухвали. Учасник справи, якому ухвала не була вручено у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя: ОСОБА_3
Ухвала набула законної сили_____