Постанова № 7358511, 12.01.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2010
Номер справи
2а-1061/10/1270
Номер документу
7358511
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія 6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 січня 2010 року Справа 2а-1061/10 / 1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Солоніченко О.В.,

при секретарі судового засідання: Лященко М.С.;

за участю сторін:

представника позивача: Соболєва О.В. за дов. № 6/6-29 від 12.01.2010;

представника відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Краснодонського міськрайцентру зайнятості до Комунального підприємства «Проектстрой» про стягнення заборгованості по страховим внескам,-

ВСТАНОВИВ :

30 листопада 2009 року Краснодонський міськрайцентр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Проектстрой» про стягнення заборгованості по страховим внескам, у якому зазначив, що за відповідачем за період з 06.11.2007 року по 19.08.2009 року значиться заборгованість по страхових внесках в розмірі 2141,50 грн., у тому числі недоїмка у сумі 2033,93 грн. та нарахована пеня у сумі 107,57 грн.

На підставі викладеного позивач просив стягнути у судовому порядку з відповідача суму заборгованості по страховим внескам в розмірі 2141,50 грн., у тому числі недоїмку у сумі 2033,93 грн. та пеню у сумі 107,57 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення щодо суті позовних вимог та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, місце та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та встановивши фактичні дані, суд дійшов до висновку задовольнити позов з наступних підстав.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Проектстрой» зареєстроване у Краснодонському міськрайцентрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 06.05.2003 року за № 120602320.

Згідно зі ст. 16 спеціального Закону джерелами формування коштів Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є серед інших страхові внески страхувальників роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами, суми фінансових санкцій, застосованих відповідно до цього Закону та Закону України “Про зайнятість населення”, інших законів до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб за порушення встановленого порядку сплати страхових внесків та використання коштів Фонду, недотримання законодавства про зайнятість населення, а також суми адміністративних штрафів, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за такі порушення.

Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України « Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття » роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах.

Відповідно до ст. 19 спеціального Закону розміри страхових внесків установлюються на календарний рік: для роботодавця у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці”, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб; (Абзац другий частини першої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1678-IV від 09.04.2004)

Страхові внески нараховуються на зазначені у цій статті фактичні виплати (доходи), що не перевищують максимальної величини фактичних витрат страхувальника на оплату праці найманих працівників і доходу фізичних осіб, з якої справляються внески до Фонду, що встановлюється щороку на рівні пятнадцяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних.

Відповідно до ст. 34 спеціального Закону Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону.

Згідно ст. 35 Закону України « Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття » роботодавці зобовязані своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.

Достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі їх недостовірності роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.

Роботодавець несе відповідальність відповідно до законодавства за шкоду, заподіяну застрахованим особам внаслідок невиконання або неналежного виконання обовязків.

За період з 06 листопада 2007 року по 19 серпня 2009 року на підприємстві відповідача проведено планову перевірку з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На підставі вказаної перевірки складено акт перевірки № 195 від 30 вересня 2009 року.

За результатами проведеної перевірки було встановлено наступне. Порушень по нарахуванню та утриманню страхових внесків, згідно з діючими на час перевірки нормативними документами, не встановлено. Має місце розбіжність між відображенням фактичних витрат на оплату праці в «Розрахунковій відомості» та наданими до перевірки документами бухгалтерського обліку за рахунок утримання страхових внесків з лікарняних листів. Зайво нараховані внески складають 44,12 грн. Встановлено порушення підприємством своєчасності перерахування страхових внесків до Фонду з листопада 2008 року на виплачену заробітну плату. Тому за вказаний період склалася недоїмка по страхових внесках та на кінець перевірки складає 2033,93 грн. Суми фактично перерахованих страхових внесків відповідають даним «Розрахункової відомості» та документам бухгалтерського обліку. За наявність недоїмки протягом перевіряє мого періоду та несвоєчасність перерахування страхових внесків нарахована пеня у сумі 107,57 грн.

На підставі акту перевірки було винесено рішення № 8 від 30 жовтня 2009 року про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу.

Вищезазначене рішення отримано відповідачем 05 листопада 2009 року, про що свідчить особистий підпис представника Комунального підприємства «Проектстрой» на повідомленні про вручення поштового відправлення. На теперішній час вказане рішення добровільно не виконано та не оскаржено.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне стягнути з Комунального підприємства «Проектстрой» на користь Краснодонського міськрайцентру зайнятості заборгованість по страховим внескам в сумі 2141,50 грн., у тому числі недоїмку у сумі 2033,93 грн. та пеню у сумі 107,57 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Краснодонського міськрайцентру зайнятості задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Проектстрой», р/р 2600630141510 у Краснодонському відділенні ВАТ Ощадбанк № 3121, МФО 364014, код ЄДРПОУ 323635071 на користь Краснодонського міськрайцентру зайнятості для Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, р/р 37175975900134, Одержувач: ГУ ДКУ у Луганській області, м. Луганськ; код 24048922; МФО 804013, заборгованість по страховим внескам в сумі 2141,50 грн. (дві тисячі сто сорок одна грн. 50 коп.), у тому числі недоїмку у сумі 2033,93 грн. (дві тисячі тридцять три грн. 93 коп.) та пеню у сумі 107,57 грн. (сто сім грн. 57 коп.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Солоніченко