
11.04.2018 227/848/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2018 року справа № 227/848/18
Суддя Добропільського міськрайонного суду Кошля А.О., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
22 березня 2018 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 для вирішення питання про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.191 КУпАП.
Згідно протоколу серія ГП № 434317 від 15.03.2018 року, 13.12.2017 року о 12-30 годині гр. ОСОБА_1 знаходячись в м. Білозерське по вулиці Ватутіна біля буд. № 12, зберігала в своїй жіночій сумотці без відповідного дозволу мисливські патрони у кількості 12 штук 12 кал., за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 191 КУпАП.
Правопорушниця ОСОБА_1 в судовому засідання обставини викладені в адміністративному протоколі підтвердила, свою провину визнала, просила суворо не карати, також надала до суду заяву з поясненнями.
Вислухавши правопорушницю, дослідивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення судом встановлено наступне.
Відповідно до ст.ст. 245, 280 КУпАП одними із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом. Зокрема, суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Статтею 251 КпАП України, регламентовано, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За диспозицією ч. 1ст. 191 КУпАП відповідальність настає за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Згідно з п. 12.12 «Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», затвердженою Наказом МВС України 21.08.1998 року N 622, зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи внутрішніх справ.
З адміністративних матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.191 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 434317 від 15.03.2018 року, письмовими та усними поясненнями правопорушниці ОСОБА_1, постановою про закриття кримінального провадження від 12.03.2018 року.
Аналізуючи досліджені в судовому засiданнi докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не дотрималась вимог п. 12.12 Інструкції затвердженої Наказом МВС України від 21.08.1998 № 622, в її діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП та її вина у вчиненні вказаного правопорушення доведена повністю.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розміру 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.33, 191, 283-284 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії ВВ № 320738 виданий Добропільським МРВ УМВС України в Донецькій області 25.02.1998 року та притягнути її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.191 КУпАП України, накласти на неї адміністративне стягнення у розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев’ятнадцять) гривень 00 копійок, який слід сплатити на розрахунковий рахунок 31112106700035 МФО 834016 ОКПО 37755456 код платежу 21081100, Банк отримувач - ГУ ДКСУ Донецької області.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВВ № 320738 виданий Добропільським МРВ УМВС України в Донецькій області 25.02.1998 року на користь держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок, який сплатити на р/р 31215256700001, ЄДРПОУ 37993783, банк ГУ ДКСУ у м. Києві, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення постанови до виконання-3 місяці.
Суддя А.О. Кошля