
Справа № 646/7703/17
№ провадження 2-а/646/72/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.04.2018 року м. Харків
Суддя Червонозаводського районного суду міста Харкова Шелест І.М. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом в якому просить зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області з 01.01.2016 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ветерану органів внутрішніх справ, інваліду 2 групи маючого спеціальне звання майора міліції, звільненого за станом здоров'я з посади начальника штабу Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_1, вислуга на день звільнення 23 роки, основний розмір пенсії 64% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що є ветераном органів внутрішніх справ України, звільнений із служби по хворобі. 01.03.2017 року постановою Червонозаводського районного суду м. Харкова у справі №646/13481/16-а було зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для перерахунку пенсії ОСОБА_1. 11.09.2017 року старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Бурла В.Е. винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі самостійного виконання до відкриття виконавчого провадження боржником рішення суду, а саме наданням боржником копії листа МВС України направленого до Пенсійного фонду України від 11.08.2017 року №22/6-3448 на виконання вимог виконавчого документу. 30.10.2017 року листом Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області ОСОБА_1 повідомлено, що підлягають перерахунку з урахуванням грошового забезпечення, встановленого постановою КМУ від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» пенсії осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області, але перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України.
Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 30.11.2017 року залишено без розгляду адміністративний позов в частині вимог ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов'язання вчинити дії за період з 01.01.2016 року по 02.05.2017 року.
Постановою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 30.11.2017 зобов'язано Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області з 03.05.2017 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ветерану органів внутрішніх справ, інваліду 2 групи, маючого спеціальне звання майора міліції, звільненого за станом здоров'я з посади начальника штабу Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, вислуга на день звільнення 23 роки, основний розмір пенсії 64% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
15.01.2018 постановою Харківського апеляційного адміністративного суду скасовано ухвалу суду першої інстанції від 30.11.2017 про залишення позову без розгляду в частині вимог ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити дії за період з 01.01.2016 року по 02.05.2017 року, а справу повернуто на новий розгляд до суду першої інстанції.
Крім того, постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 15.01.2018 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Ппостанову суду першої інстанції від 30.11.2017 по справі № 646/7703/17 скасовано в частині задоволення позовних вимог про зобов'язання Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області з 03.05.2017 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ветерану органів внутрішніх справ, інваліду 2 групи, маючого спеціальне звання майора міліції, звільненого за станом здоров'я з посади начальника штабу Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, вислуга на день звільнення 23 роки, основний розмір пенсії 64% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Прийнято нову постанову, якою зобов'язано Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії з 03.05.2017 року на підставі довідки № 100/23360 від 18.05.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області, а також вчинити дії щодо виплати пенсії з урахуванням раніше проведених виплат. В іншій частині постанову першої інстанції від 30.11.2017 - залишено без змін.
Відповідачем подано суду заперечення на позов у якому зазначає, що позов не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсії ОСОБА_1 забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Перерахунок та виплату пенсії позивачу буде здійснено після виділення коштів з Державного бюджету на вказані цілі. Крім того, серед переліку складових грошового забезпечення, з розміру яких обраховується пенсія, відсутні одноразові додаткові види грошового забезпечення, тому позовні вимоги позивача про зобов'язання Управління здійснити перерахунок пенсії з урахуванням вказаних виплат є безпідставним.
Дослідивши доводи позовної заяви та заперечень, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд прийшов до висновку про задоволення позову частково, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є ветераном органів внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Постановою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 01.03.2017 року у справі № 646/13481/16-а було частково задоволено позов ОСОБА_1 та визнано протиправною бездіяльність Міністерства Внутрішніх Справ України щодо не надсилання інформації про зміни у грошовому забезпеченні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 та зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для перерахунку пенсії ОСОБА_1
На виконання вищевказаної постанови суду було відкрите виконавче провадження № 54385714, яке постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 11.09.2017 року було закінчено у зв'язку з самостійним виконанням постанови суду.
Листом від 30.10.2017 ГУ ПФУ в Харківській області ОСОБА_1 було повідомлено, що перерахунок згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року за № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Так, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 р. № 900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно з п.1 цього Порядку, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. №3-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402.
Згідно з п. 24 Порядку № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 р. №580-VІІІ, пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988.
Таким чином, відповідач по справі не заперечує ані наявність у позивача права на перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року, ані факт дотримання МВС України та Пенсійним фондом України процедури перерахунку пенсії, встановленої Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 року, однак, фактично відмовляє позивачеві у перерахунку пенсії з посиланням на відсутність відповідних бюджетних асигнувань.
З даного приводу суд зазначає наступне.
У статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" зазначається, що суди при розгляді справ застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права. Згідно висновків Європейського суду з прав людини перша та найважливіша вимога статті 1 Першого протоколу полягає в тому, що будь-яке втручання публічної влади в право на мирне володіння майном має бути законним: друге речення пункту 1 дозволяє позбавлення власності лише "на умовах, передбачених законом", а пункт 2 визнає, що держави мають право здійснювати контроль за користуванням майном шляхом введення в дію "законів" (рішення у справах "Амюр проти Франції", "Колишній король Греції та інші проти Греції" та "Малама проти Греції"). "Майном" може бути як "існуюче майно", так і активи, включаючи вимоги, стосовно яких особа може стверджувати, що вона має принаймні "легітимні сподівання" на реалізацію майнового права (пункт 83 рішення від 12.07.2001 у справі Ганс-Адам II проти Німеччини"). "Легітимні сподівання" за своїм характером повинні бути більш конкретними, ніж просто надія й повинні ґрунтуватися на законодавчому положенні або юридичному акті, такому як судовий вердикт (рішення у справі "Копецький проти Словаччини").
У даному випадку легітимні сподівання позивача на перерахунок пенсії передбачені чинними нормами Законів України, тобто вони є конкретними. Таким чином на них поширюється режим "існуючого майна".
Крім того, Європейський Суд з прав людини у рішенні від 24.04.2015 за заявою N 38667/06 у справі "Будченко проти України" наголосив, що відсутність механізму реалізації законодавчого положення становить втручання у право заявника за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції (пункт 39). А у рішенні від 10.03.2011 у справі "Сук проти України" (заява N 10972/05) - вказав, що держава на власний розсуд визначає, які доплати надавати своїм працівникам із державного бюджету. Держава може ввести, призупинити або припинити їх виплату, вносячи відповідні законодавчі зміни. Однак, якщо законодавча норма, яка передбачає певні доплати, є чинною, а передбачені умови - дотриманими, державні органи не можуть відмовляти у їх наданні, доки законодавче положення залишається чинним (пункт 23).
У пункті 26 рішення Європейського Суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Кечко проти України" зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Так само, Конституційний Суд України неодноразово висловлював правову позицію щодо неможливості поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету (рішення від 20.03.2002 N 5-рп/2002, від 17.03.2004 N 7-рп/2004,від 01.12.2004 N 20-рп/2004, від 09.07.2007 N 6-рп/2007).
Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі N 21-399во10, від 07.12.2012 у справі N 21-977во10, від 03.12.2010 у справі N 21-44а10).
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
Дана правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 по справі №21-484а13.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, яка діє з 01.01.2016 року), перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року.
Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Тобто, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок (тягар) доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати докази, що свідчать про правомірність його дій, законність прийнятих рішень.
За таких обставин, суд вважає, що у позивача наявне право на перерахунок пенсії.
Разом з тим, суд вважає, що вимога позивача про зобов'язання Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області з 03.05.2017 року здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу ветерану органів внутрішніх справ, інваліду 2 групи, маючого спеціальне звання майора міліції, звільненого за станом здоров'я з посади начальника штабу Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, вислуга на день звільнення 23 роки, основний розмір пенсії 64% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення - неправомірна виходячи з наступного.
У даному випадку фактичною підставою для перерахунку пенсії є саме довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Харківській області від 18.05.2017 року №100/23360 про розмір грошового забезпечення позивача, яку було витребувано ухвалою судді-доповідача Харківського апеляційного адміністративного суду від 20.12.2017 року у Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області засвідчену у встановленому порядку (ас. 80).
Суд, дійшов висновку, що належним способом захисту порушених прав особи буде зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок позивачу пенсії за період з 01.01.2016 року по 02.05.2017 на підставі довідки №100/23360 від 18.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області, а також вчинити дії щодо виплати пенсії з урахуванням раніше проведених виплати.
До того ж, постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 15.01.2018 зобов'язано Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії з 03.05.2017 року на підставі довідки № 100/23360 від 18.05.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області, а також вчинити дії щодо виплати пенсії з урахуванням раніше проведених виплат. В іншій частині постанову першої інстанції від 30.11.2017 - залишено без змін.
Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся із цим позовом до суду не порушивши межі строків, оскільки перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності постановою № 988 не проведений з 01.01.2016 саме з вини відповідача, а тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01.01.2016 є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Таким чином, з врахуванням постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 15.01.2018, слід зобов'язати відповідача в частині вимог ОСОБА_1 здійснити перерахунок та виплату йому пенсії на підставі довідки №100/23360 від 18.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області за період з01.01.2016 року по 02.05.2017.
Відповідно до ст. 371 КАС України слід допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст. 241, 242, 243, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 року по 02.05.2017 на підставі довідки №100/23360 від 18.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області, а також вчинити дії щодо виплати пенсії з урахуванням раніше проведених виплат.
Допустити до негайного виконання постанову в межах суми стягнення за один місяць.
Зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області у 30-денний строк подати до суду звіт про виконання рішення.
Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Червонозаводський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, апеляційна скарга може бути подана протягом 30 днів з дня вручення йому рішення суду.
З текстом рішення можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua
Повний текст рішення виготовлений 23.04.2018.
Суддя: І.М. Шелест