
Справа № 615/405/18
Провадження № 3/615/171/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2018 року м. Валки
Суддя Валківського районного суду Харківської області Токмакова А.П., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, що працює головним бухгалтером ДП НДПІ «Союз», зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 20 від 20.03.2018 року, за результатами документальної позапланової виїзної перевірки ДП НДПІ «Союз», де працює на посаді головного бухгалтера ОСОБА_1, встановлено:
- заниження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на суму 62195,25 грн., в т.ч. за 2015 рік – 18066,25 грн., 2016 рік – 20435,60 грн., 2017 рік – 23693,40 грн., чим порушено вимоги п.п.266.2.1 п.266.2, п.п.266.3.3 п.266.3, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України;
- податок з доходів фізичних осіб у сумі 14895 грн. перераховано несвоєчасно, податок з доходів фізичних осіб у сумі 279678,85 грн. до бюджету не перераховано, чим порушено вимоги п.п.168.1.2, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.176.2 «а» ст.176 Податкового кодексу України;
- не сплачено єдиний внесок до бюджету в сумі 50275328 грн., чим порушено вимоги абз.1 п.2 ст.6, п.8 ст.9 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
- військовий збір в сумі 728,29 грн. перераховано не своєчасно, військовий збір в сумі 14021,04 грн. станом на 31.03.2017 року до бюджету не перераховано, чим порушено вимоги п.п.168.1.2, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.176.2 «а» ст.176, п.16.1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 надала до суду заяву, в якій просить проводити розгляд справи за її відсутності в зв’язку зі станом здоров’я. При цьому просила врахувати, що вже 1,5 року не отримує заробітну плату, оскільки ДП НДПІ «Союз» перебуває в стані ліквідації і його діяльність призупинена.
З доданої до протоколу пояснювальної записки ОСОБА_1 вбачається, що згідно акту усі податки і збори до державного бюджету України за поточний період були нараховані нею правильно і своєчасно, крім податку на нерухомість (п.1 у висновках акту). Для нарахування зазначеного податку у ДП НДПІ «Союз» немає державної реєстрації на право власності державного майна, тобто приміщення крупнопанельного, висотного, площею 7404,2 кв.м. Приміщення зареєстроване у Державному реєстрі фонду держмайна під номером 14309830.1. ОСОБА_1 знаходиться у переліку стратегічних об’єктів, які не підлягають приватизації. ДП НДПІ «Союз» є балансоутримувачем зазначеного державного майна.
Вказує, щодо п.п.2,3,4 висновку щодо перерахування податків і зборів до державного бюджету не є розпорядником грошових коштів. У банках (АТ «Сбербанк Росії», «Укрексімбанк») немає права її підпису. Керівник ДП НДПІ «Союз» разом із судовим виконавцем вирішують куди направляти кошти.
На даний час рахунки заарештовані виконавчою службою Основ’янського району міста Харкова (згідно позову Пенсійного фонду України). Основна діяльність ДП НДПІ «Союз» призупинена згідно наказу Державного космічного агентства України № 220 від 30.11.2016 року, відповідно до якого ДП НДПІ «Союз» ліквідується як неприбуткове і неперспективне підприємство.
Через несплату ДП НДПІ «Союз» страхового збору (ЄСВ) ОСОБА_1 не зараховується страховий стаж роботи. ДП НДПІ «Союз» станом на 01.03. 2018 р. має також перед нею заборгованість із заробітної плати у сумі 70000 грн. Заборгованість по сплаті податків і зборів утворилась до часу, коли вона приступила до роботи у ДП НДПІ «Союз». За період роботи на підприємстві було перераховано до держбюджету ЄСВ у сумі 454000 грн. (при середньообліковій чисельності працівників за 2012 - 2018 роки 8 осіб).
На підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, надано протокол про адміністративне правопорушення № 20 від 20.03.2018 року, який базується на даних ОСОБА_2 про результати документальної позапланової виїзної перевірки ДП НДПІ «Союз» № 993/20-40-14-14-09/14309830 від 20.03.2018 року.
ОСОБА_2 про результати документальної позапланової виїзної перевірки ДП НДПІ «Союз» № 993/20-40-14-14-09/14309830 від 20.03.2018 року, здійсненого головним державним ревізор-інспектором відділу якості аудиту управління аудиту ГУ ДФС у Харківській області, встановлено:
1)в порушення вимог п.п.266.2.1 п.266.2, п.п.266.3.3 п.266.3, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України:
-допущено заниження податку на майно, відмінне від земельної ділянки на загальну суму 62 195,25 грн., у т.ч. за 2015 рік - на суму 18 066,25 грн., за 2016 рік - на суму 20 435,6 грн., за 2017 рік - на суму 23 693,4 грн.;
- допущено неподання до контролюючого органу декларацій з податку на майно, відмінне від земельної ділянки за 2015, 2016, 2017, 2018 роки у термін до 20.02.2015 року, 20.02.2016 року, 20.02.2017 року, 20.02.2018 року відповідно.
2)в порушення вимог пп.168.1.2, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.176.2 «а» ст.176 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року, податок з доходів фізичних осіб у сумі 14895,00 грн. перераховано до бюджету несвоєчасно; податок з доходів фізичних осіб у сумі 279678,85 грн. (строк сплати якого настав), станом на 04.03.2018 року до бюджету не перераховано;
3) в порушення абз.1 п.2 ст.6, п.8 ст.9 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ДП НДПІ «Союз» несплачено єдиний внесок до бюджету у сумі 502753,23 грн., у тому числі: ЄСВ за квітень - грудень 2012 року, січень - грудень 2013 року, січень - грудень 2014 року, січень - грудень 2015 року, січень - грудень 2016 року, січень - грудень 2017 року, січень 2018 року;
4) в порушення вимог пп.168.1.2, пп.168.1.5 п.168.1 ст.168, ст. 171, п.п.176.2 «а» п.176.2 ст.176, п.16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, зі змінами та доповненнями військовий збір у сумі 728,29 грн. перераховано підприємством до бюджету несвоєчасно, військовий збір за у сумі 14021,04 грн. (строк сплати якого настав) станом на 31.03.2017 року до бюджету не перераховано.
Відповідно до п.п.266.2.1 п.266.2, п.п.266.3.3 п.266.3, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
ОСОБА_2 пп.168.1.2, 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.176.2 «а» ст.176 Податкового Кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду. Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
Відповідно до абз.1 п.2 ст.6, п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок,
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Аналізуючи докази, що знаходяться в матеріалах справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1, які виразилися в порушенні посадовою особою підприємства встановленого законом порядку ведення податкового обліку, міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, але провадження в справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів справи, події адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1, вчинено у 2012-2017 роках, а матеріал з протоколом про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП надійшов до суду тільки 28.03.2018 року.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
П.7 ч.1 ст.247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Тобто, вказана правова норма передбачає безумовне закриття справи одразу після встановлення обставин, що на час розгляду справи закінчилися строки, передбачені ст.38 КУпАП.
Таким чином, на момент розгляду справи закінчилися визначені ст.38 КУпАП строки, що є безумовною підставою для закриття провадження у справі. За таких обставин суддя позбавлений процесуальної можливості досліджувати нові докази та вирішувати питання про винуватість або невинуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, тому провадження у справі на підставі п.7 ст.247 КУпАП підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, закрити в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.П. ТокмаковаСуддя