Рішення № 73562716, 12.04.2018, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
12.04.2018
Номер справи
924/1/18
Номер документу
73562716
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"12" квітня 2018 р.Справа № 924/1/18

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладія С.В. при секретарі судового засідання Маєвській Н.В., розглянувши матеріали справи

за позовом керівника Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області

до фізичної особи - підприємця Черсака Олега Васильовича, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області

про стягнення 23722,00 грн. збитків

Представники сторін:

від позивача: Кудла І.А. - за довіреністю №1/02-25-6327 від 14.12.2016р.

від відповідача: Цвігун Т.С. - адвокат

від прокуратури: Загродська Л.І. - прокурор відділу обласної прокуратури

В судовому засіданні 12.04.2018р. справу розглянуто, прийнято та оголошено, на підставі ст. ст. 185, 233, 240, 241 ГПК України, вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: керівник Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Кам'янець-Подільської міської ради звернувся до суду з позовом у відповідності до якого просить стягнути з відповідача 23722,00 грн. коштів на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Кам'янця-Подільського. В обґрунтування позовної заяви вказує, що між 19.03.2013р. між Кам'янець-Подільською міською радою та відповідачем було укладено договір №12 про пайову участь у створені і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Кам'янця-Подільського. Предметом даного договору є визнання для відповідача, який є замовником об'єкту реконструкції квартири №4 в житловому будинку під комерційне використання за адресою м. Кам'янець - Подільський, АДРЕСА_2, розміру пайової участі у створені і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Кам'янця-Подільського. Об'єкт прийнято в експлуатацію відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої Інспекцією ДАК у Хмельницькій області 12.05.2015р за № ХМ 142151320158. Водночас, відповідно до п.3.8 Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Кам'янця-Подільського, затвердженого рішенням 11 сесії міської ради від 25.06.2011р. №19, для виконання розрахунку розміру пайової участі замовник зобов'язаний надати до виконавчого органу з питань містобудування та архітектури міської ради проектно - кошторисну документацію. Всупереч вказаним вимогам, відповідач після укладення договору та до введення об'єкта будівництва в експлуатацію документів, необхідних для визначення розміру пайової участі до міської ради не подав, коштів пайової участі на створення і розвиток інфраструктури міста до місцевого бюджету не сплатив. Враховуючи вищевказане, позивач здійснив розрахунок розміру пайової участі враховуючи суму кошторисної вартості будівництва за затвердженою проектною документацією та звернувся до суду із даним позовом.

12.02.2018р. керівник Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Кам'янець-Подільської міської ради подав до суду уточнену позовну заяву, згідно якої просить стягнути з відповідача 23722,00грн. збитків (упущеної вигоди), завданих невиконанням зобов'язання щодо сплати пайової участі у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця - Подільського.

Ухвалою суду від 13.02.2018р. вищевказана заява про уточнення позовних вимог судом прийнята.

В додаткових поясненнях щодо відзиву від 22.02.2018р. позивач вказує, що враховуючи той факт, що відповідачем не надано проектно-кошторисну документацію у позивача була відсутня можливість визначити розмір пайової участі та відповідно надати її відповідачу. Крім того, зазначає, що сума кошторисної вартості будівництва, яка використовувалась при здійсненні розрахунку до договору отримана з декларації про готовність об'єкта до експлуатації, затвердженої Інспекцією ДАБК у Хмельницький області 12.05.2015р. за № ХМ 142151320158. В даній декларації зазначено, що кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією становить 395,366 тис. грн.

Прокурор а також представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі та наполягали на їх задоволенні.

Відповідач у відзиві на позов посилається на те, що відповідно до договору укладеного між сторонами, розмір пайової участі Замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янець-Подільського, у відсотковому значенні становить - 6% від загальної кошторисної вартості реконструкції об'єкту, згідно з Положеннями про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського, затвердженого рішенням 11 сесії Кам'янець-Подільської міської ради від 25.06.2011 року №19 «Про затвердження Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського.». Згідно умов договору позивач зобов'язувався провести та надати відповідачу відповідний розрахунок коштів пайової участі, належних до сплати, а відповідач зобов'язався перерахувати кошти пайової участі на рахунок міського бюджету. У даному Договорі на момент його підписання жодним чином не встановлено ні загальної суми до перерахунку, ні періодів до сплати. Крім того, вказує, що 12 березня 2011 року набрав чинності Закон України „Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038. У відповідності до п.1 ст.40 Закону порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого, самоврядування відповідно до Закону. За приписами ч.5 ст.40 зазначеного Закону величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцеве самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. Водночас, п. 4 Рішення Кам'янець-Подільської міської ради від 29.05.2013 року за №15 визнано таким, що втратило чинність рішення міської ради № 19 від 25.06.2011 року. Відповідно до п.7 Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року, якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) або в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом. Відповідач, вказує, що ні позивачем, ні прокурором не доведено розміру пайового внеску, який повинен бути сплачений відповідно до умов договору, а також відсутні підстави щодо стягнення пайового внеску в судовому порядку, оскільки укладений між сторонами договором не встановлено строку сплати пайового внеску.

Представник відповідача в судовому засіданні, а також відповідач у відзиві на уточнену позовну заяву просять відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку із їх необґрунтованістю та безпідставністю.

Розглядом матеріалів встановлено.

19.03.2013р. між Кам'янець - Подільською міською радою (далі - сторона 1) та замовником фізичною особою - підприємцем Черсаком О.В. (далі - сторона 2) укладено договір №12 про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського, згідно п.1 якого передбачено, що предметом договору є визначення для сторони 2, яка є Замовником об'єкту реконструкції квартири №4 у житловому будинку під комерційне використання, що знаходиться за адресою м. Кам'янець - Подільський, АДРЕСА_2, розміру пайової участі Замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янець-Подільського, у відсотковому значенні - 6% від загальної кошторисної вартості реконструкції об'єкту, згідно з Положеннями про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського, затвердженого рішенням 11 сесії Кам'янець-Подільської міської ради від 25.06.2011 року №19 «Про затвердження Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського.».

Згідно п.2.1 договору, сторона 1 зобов'язується провести та надати стороні 2 відповідний розрахунок коштів пайової участі, належних до сплати.

Відповідно до п.2.2 договору, сторона 2 зобов'язується перерахувати кошти пайової участі на рахунок міського бюджету.

Договір діє з моменту його підписання сторонами до повного виконання (п. 3 договору).

Договір підписано сторонами та скріплено печаткою Кам'янець - Подільської міської ради.

11.02.2016р. виконавчий комітет Кам'янець - Подільської міської ради звертався із листом до ФОП Черсак О.В. згідно якого вказував на необхідності звернення останнього із заявою про виконання розрахунку до договору №12 про пайову участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Кам'янця - Подільського від 19.03.2013р., додавши при цьому зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва, а також про сплату заборгованості.

Згідно декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 12.05.2015р. за № ХМ 142151320158, затвердженої Управлінням державної архітектурно - будівельної інспекції у Хмельницькій області, фізична особа - підприємець Черсак О.В. задекларував 39,78 кв. м загальної площі введеного в експлуатацію об'єкта будівництва (кв. 4) по АДРЕСА_2, що у м. Кам'янець - Подільський. Кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією становить 395,366 тис. грн.

Листом від 16.01.2017р. позивач надіслав відповідачу розрахунок до договору №12 від 19.03.2013р., згідно якого розмір коштів пайової участі у зв'язку із реконструкцією кв. №4 у житловому будинку під комерційне використання за адресою АДРЕСА_2 становить 23722,00грн.

Відповідачем, в обґрунтування заперечень щодо задоволення позовних вимог подано в матеріали справи зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва (реконструкція квартири №4 під магазин по вулиці Зарванській у м. Кам'янець - Подільський), складений в поточних цінах станом на 25.06.2014р. Сума кошторисного розрахунку становить 76,048 тис. грн.

Крім того, матеріали справи містять Рішення Кам'янець -Подільської міської ради №15 від 29.05.2013р., згідно п. 4 якого визнано таким, що втратило чинність рішення 11 сесії міської ради від 25.06.2011р. №19 „Про затвердження Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця - Подільського".

Дослідивши надані докази та давши їм оцінку в сукупності судом враховується наступне.

За змістом ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Як вбачається з матеріалів справи 19.03.2013р. між позивачем та відповідачем укладено договір №12 про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського, згідно п.1 якого передбачено, що предметом договору є визначення для відповідача, який є Замовником об'єкту реконструкції квартири №4 у житловому будинку під комерційне використання, що знаходиться за адресою м. Кам'янець-Подільський, АДРЕСА_2, розміру його пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янець-Подільського, у відсотковому значенні - 6% від загальної кошторисної вартості реконструкції об'єкту, згідно з Положеннями про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського, затвердженого рішенням 11 сесії Кам'янець-Подільської міської ради від 25.06.2011 року №19 «Про затвердження Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського».

У відповідності до п. 2.2 договору сторона 2 зобов'язується перерахувати кошти пайової участі на рахунок міського бюджету.

Враховуючи вищевикладені норми чинного законодавства та п. 2.2 договору, укладеного між сторонами, на замовника покладено обов'язок сплати відповідних коштів.

Згідно ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк.

Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Проаналізувавши обставини справи та норми чинного законодавства, суд приходить до висновку про наявність у відповідача обов'язку щодо сплати пайових внесків.

Статтею 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України, одним зі способів захисту цивільних прав та інтересів є відшкодування збитків.

Відповідно до ст. 22 Цивільного кодексу України, особа, якій завдано збитків в результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Частиною 2 ст. 22 Цивільного кодексу України встановлено, що збитками є доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушено (упущена вигода).

Частиною 1 ст. 224 Господарського кодексу України встановлено, що учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.

Умови відшкодування збитків передбачені ст. 226 ГК України, за змістом якої головною умовою відшкодування збитків є господарське правопорушення, яке вчинив учасник господарських відносин.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Таким чином, для стягнення збитків необхідною умовою є наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення, а саме: протиправної поведінки, збитків, причинного зв'язку між протиправною поведінкою боржника та збитками, вини. За відсутності хоча б одного із цих елементів цивільно-правова відповідальність не настає.

Відповідач після укладання договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кам'янець - Подільського коштів пайової участі до Кам'янець - Подільської міської ради не сплатив, що свідчить про його бездіяльність у вчиненні передбачених законодавством обов'язкових дій.

Таким чином, неправомірна бездіяльність відповідача щодо його обов'язку взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, є протиправною формою поведінки, внаслідок якої Кам'янець - Подільська міськрада була позбавлена права отримати на розвиток інфраструктури населеного пункту відповідну суму коштів, яка охоплюється визначенням упущеної вигоди. При цьому наслідки у виді упущеної вигоди перебувають у безпосередньому причинному зв'язку із наведеною неправомірною бездіяльністю відповідача.

Відповідно до вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та відповідних Положень Міської ради, участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту за змістом вимог Закону є обов'язковою для замовника будівництва у відповідному населеному пункті, що зумовлює право відповідного органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання обов'язку щодо пайової участі.

Відповідно до приписів статті 22 ЦК України збитками є втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки), доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода). Таким чином, у вигляді упущеної вигоди відшкодовуються тільки ті збитки, які б могли бути реально отримані.

Пред'явлення вимоги про відшкодування неодержаних доходів (упущеної вигоди) покладає на кредитора обов'язок довести, що ці доходи (вигода) не є абстрактними, а дійсно були б ним отримані в разі виконання відповідачем обов'язку, покладеного на нього Законом.

Величина пайової участі замовника визначається п.1 договору №12 від 19.03.2013р. про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кам'янця-Подільського та становить - 6% від загальної кошторисної вартості реконструкції об'єкту, згідно з Положеннями про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського, затвердженого рішенням 11 сесії Кам'янець-Подільської міської ради від 25.06.2011 року №19 «Про затвердження Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського» та договором №12 від 19.03.2013р. про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського.

Згідно із декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області 12.05.2015р. за № ХМ 142151320153, кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектно-кошторисною документацією складає 395,366 тис. грн. Саме даний документ (декларація) є тим носієм інформації, на підставі якого було розраховано розмір пайової участі позивачем.

Водночас, судом враховується, що 12 березня 2011 року набрав чинності Закон України „Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038. У відповідності до п.1 ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого, самоврядування відповідно до Закону.

За приписами ч.5 ст.40 зазначеного Закону величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцеве самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому, не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

Пунктом 4 Рішення Кам'янець-Подільської міської ради від 29.05.2013 року за №15 серед інших рішень визнано таким, що втратило чинність рішення міської ради від 25.06.2011 року №19 «Про затвердження Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського».

Таким чином, на момент укладення Договору між сторонами діяло Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського, що було затверджено рішенням міської ради від 25.06.2011 року, яке визнано таким, що втратило чинність згідно рішення Кам'янець-Подільської міської ради від 29.05.2013 року.

Відповідно до п.7 Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року, якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) або в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом.

За приписами п.4.5.1 Положення про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця-Подільського, яке затверджено рішенням міської ради №15 від 29.05.2013 року розмір пайової участі у разі будівництва нежитлових будівель та споруд (за винятком тих, що передбачені у п.1.5 цього Положення) 6% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.

Вказана норма законодавства кореспондується із пунктом 1 договору №12 від 19.03.2013р., яким передбачено, що граничний розмір пайової участі замовника на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста з урахуванням не заборонених законом інших відрахувань, встановлених міською радою, не може перевищувати, зокрема, 6% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта будівництва для нежитлових будівель та приміщень і необхідних інженерних мереж та/або споруд.

Відповідно суд, приходить до висновку про необґрунтованість заявленої до стягнення суми збитків у розмірі, 23722,00 грн., оскільки зазначеною була кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією, а не зведена кошторисна вартість будівництва.

Натомість, як встановлено судом, згідно зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва (реконструкція квартири № 4 під магазин по вулиці Зарванській у м. Кам'янець-Подільський), складеного в поточних цінах станом на 25.06.2014р, сума зведеного кошторисного розрахунку становить 76,048 тис. грн.

Відповідно, розмір пайової участі, який відповідач зобов'язаний сплатити на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Кам'янця-Подільського, виходячи зі зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва (реконструкція квартири № 4 під магазин по вулиці Зарванській у м. Кам'янець-Подільський) складає 4562,88 грн.

Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню частково в сумі 4562,88 грн. У решті позовних вимог щодо стягнення 19159,12 грн. слід відмовити.

Відповідно до ст. 129 ГПК України, судові витрати покладаються на сторони пропорційно задоволеним вимогам.

Керуючись ст.ст.2, 13, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 210, 220, 232, 233, 236-238, 240-242, 257, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов керівника Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області до фізичної особи - підприємця Черсака Олега Васильовича, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області про стягнення 23722,00 грн. збитків задовольнити частково.

Стягнути з фізичної особи - підприємця Черсака Олега Васильовича, (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Кам'янець - Подільської міської ради (м. Кам'янець - Подільський, майдан Відродження,1, код 26571846) (р/р 31519921700003, ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 24170000, назва платежу - кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту) - 4562,88 грн. збитків (упущеної вигоди), завданих невиконанням зобов'язання щодо сплати пайової участі у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янця - Подільського.

Стягнути з фізичної особи - підприємця Черсака Олега Васильовича, (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь прокуратури Хмельницької області (ЄДРПОУ 02911102, Державна казначейська служба України в м. Києві, МФО 820172, рахунок 35218028002814) судовий збір у розмірі 307,76 грн. (триста сім гривень 76 коп.).

В решті позову відмовити.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення господарського суду може бути оскаржено протягом 20 днів з дня складання повного тексту судового рішення.

Порядок подання апеляційної скарги визначений ст. 257 ГПК України та підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України.

Повний текст складено 23.04.2018р.

Суддя С. В. Гладій

Віддрук. 4 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу, (м. Кам'янець - Подільський, майдан Відродження,1)(реком. з повід.)

3 - відповідачу (АДРЕСА_1)(реком. з повід.)

4 - прокуратуру (м. Кам'янець - Подільський, вул. Драгоманова,11)(реом. з повід.)