Рішення № 73562409, 19.04.2018, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
19.04.2018
Номер справи
911/183/18
Номер документу
73562409
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" квітня 2018 р. Справа № 911/183/18

Господарський суд Київської області у складі судді Лутак Т.В., за участю секретаря судового засідання Гришко В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Бучанської міської ради

до Приватного акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж»

про визнання укладеним договору

Представники:

від позивача: ОСОБА_1

від відповідача: ОСОБА_2

Обставини справи:

Позивач звернувся до господарського суду Київської області з позовом про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча між Бучанською міською радою та Приватним акціонерним товариством «Південтеплоенергомонтаж» у редакції, зазначеній позивачем.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що відповідач ухиляється від укладення договору, обов’язковість укладення якого визначена законодавством України.

Ухвалою господарського суду Київської області від 13.02.2018 відкрито провадження у даній справі, розгляд справи у підготовчому засіданні призначено на 19.03.2018 та витребувано у сторін певні документи.

До господарського суду Київської області від відповідача надійшли відзив на позовну заяву № 38-202 від 06.03.2018 (вх. № 4833/18 від 12.03.2018), у якому він заперечує проти задоволення позову та відповіді на запитання № б/н від 16.03.2018 (вх. № 5357/18 від 19.03.2018), що поставлені позивачем у письмовому опитуванні учасника справи (додаток № 1 до позовної заяви).

Ухвалою господарського суду Київської області від 19.03.2018, з метою виконання завдань підготовчого провадження, розгляд справи у підготовчому засіданні відкладено на 02.04.2018.

19.03.2018 після судового засідання через канцелярію господарського суду Київської області від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача (вх. № 5436/18 від 19.03.2018).

До господарського суду Київської області від відповідача надійшло клопотання б/н від 20.03.2018 (вх. № 5603/18 від 20.03.2018) про долучення до матеріалів справи доказів отримання позивачем відзиву на позов.

29.03.2018 через канцелярію господарського суду Київської області від позивача надійшов супровідний лист № 04-09/309 від 29.03.2018 (вх. № 6212/18 від 29.03.2018), до якого додано витребувані судом документи.

До господарського суду Київської області від відповідача надійшли заперечення № 51-202 від 29.03.2018 (вх. № 6292/18 від 29.03.2018) щодо відповіді позивача на відзив на позовну заяву.

Ухвалою господарського суду Київської області від 02.04.2018 закрито підготовче провадження у даній справі та призначено справу до розгляду по суті у судовому засіданні на 19.04.2018.

Присутній у судовому засіданні 19.04.2018 представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив суд їх задовольнити з підстав викладених у позові.

Представник відповідача у судовому засіданні 19.04.2018 проти задоволення позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.

У судовому засіданні 19.04.2018, відповідно до ч. 1 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, присутніх у судовому засіданні, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

встановив:

29.03.2012 Бучанською міською радою прийнято рішення № 609-23-VI «Про затвердження Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча», яким затверджено Порядок сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча (додаток 1) та затверджено Типовий договір про пайову участь замовника у розвитку інфраструктури міста Буча (додаток 2).

В подальшому до вищезазначеного рішення Бучанської міської ради № 609-23-VI від 29.03.2012 неодноразово вносилися зміни, а саме: рішеннями Бучанської міської ради № 996-35- VI від 27.12.2012, № 1276-42- VI від 25.07.2013, № 1490-46- VI від 28.11.2013, № 1831-57- VI від 04.09.2014, № 2273-72- VI від 25.06.2015, № 245-8-VIІ від 31.03.2016, № 465-11- VIІ від 26.05.2016 та № 1495-34- VIІ від 19.10.2017.

08.11.2012 Інспекцією ДАБК у Київській області за № КС1421221241 зареєстровано декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, згідно якої введено в експлуатацію будівництво лабораторного корпусу радіографічного контролю і механічних випробувань ЦПДК в м. Буча по вулиці Чкалова, 3, код 1251.9 ІІ категорія складності, замовником якого є Публічне акціонерне товариство «Південтеплоенергомонтаж» (код ЄДРПОУ 00121146), кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією 1760,25 тис. гривень, вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію 1760,25 тис. гривень.

Публічне акціонерне товариство «Південтеплоенергомонтаж» повідомило Бучанську міську раду листом № 408-201 від 12.11.2012 про те, що Інспекцією ДАБК у Київській області зареєстровано декларацію № КС1421221241 про готовність об’єкта до експлуатації.

02.09.2015 позивач звернувся до відповідача з листом № 0409/880, у якому повідомив, що останньому необхідно звернутися до виконавчого комітету Бучанської міської ради протягом трьох днів з моменту отримання даного листа щодо укладення та підписання договору пайової участі.

В подальшому позивачем було направлено на адресу відповідача лист № 04-09/1221 від 12.12.2016 з проектом договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча для підписання.

Відповідач 17.01.2017 повернув позивачу примірники договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча без підписання з посланням на те, що підстав для підписання вказаного договору не має так як будівництво зазначеного в договорі об’єкту є завершеним (лист № 279-202 від 27.12.2016).

23.10.2017 позивач звернувся до відповідача з претензією № 04-09/919 від 23.10.2017 про обов’язок останнього укласти договір пайової участі у розвитку інфраструктури незалежно від того введено об’єкт в експлуатацію чи ні. До вказаної претензії було додано договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча та розрахунок величини пайової участі на розвиток інфраструктури міста Буча. На підтвердження направлення відповідачу претензії № 04-09/919 від 23.10.2017 позивачем до суду надано опис вкладення у цінний лист від 03.11.2017 та фіскальний чек від 03.11.2017, копії яких долучено до матеріалів справи.

Відповідач листом № 248-202 від 08.12.2017 відповів на вищезазначену претензію позивача, у якому зазначив, що підстав для підписання вказаного договору не має, оскільки будівництво об’єкта є завершеним, а тому він не приймає пропозицію Бучанської міської ради щодо укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча та повертає два примірники договору без підписання.

Позивач стверджує, що відповідач, в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статей 641, 642, 643 Цивільного кодексу України та ст. 181 Господарського кодексу України, ухиляється від укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча, у зв’язку з чим він звернувся з даним позовом до суду.

Відповідач, в свою чергу, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, зазначає, що протягом усього періоду з моменту повідомлення ним про початок будівництва та про завершення будівництва до цього часу позивач не реалізовував свої повноважень по вчиненню дій щодо укладення між сторонами договору пайової участі у встановленому Законом порядку, а причиною виникнення спору була проведена Державною фінансової інспекцією в Київській області ревізія бюджету міста Буча, якою встановлено недоотримання бюджетом коштів пайової участі, проте вказані обставини не свідчать про обов’язковість укладення договору про пайову участь, а позивачем пропущено строк, встановлений ч. 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», для укладення такого договору. Разом з тим, відповідач стверджує, що наразі він не є замовником будівництва в розумінні Закону та не може бути стороною договору про пайову участь. Крім того, відповідач посилається на рішення господарського суду міста Києва у справі № 910/3508/16, яким вирішувався спір між тими ж сторонами про пайовий внесок у вигляді упущеної вигоди.

Оцінюючи подані сторонами докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відносини у сфері містобудівної діяльності регулюються, зокрема, Законом України «Про архітектурну діяльність» та Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» замовник – це фізична або юридична особа, яка має у власності або у користуванні земельну ділянку, подала у встановленому законодавством порядку заяву (клопотання) щодо її забудови для здійснення будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування.

Статтею 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що замовник – це фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забудова територій – це діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, поміж іншого, будівництво об'єктів, реконструкцію існуючої забудови та територій.

З урахуванням вищевказаного та наявних у справі документів, судом встановлено, що відповідач - Приватне акціонерне товариство «Південтеплоенергомонтаж» є замовником будівництва лабораторного корпусу радіографічного контролю і механічних випробувань ЦПДК в м. Буча по вулиці Чкалова, 3, а отже на нього поширюється дія Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Згідно з частинами 2 та 3 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами (ч. 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Відповідно до ч. 8 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Частиною 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

За змістом ч. 1 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

З метою забезпечення розвитку інфраструктури міста Буча, на виконання наведених вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішенням Бучанської міської ради № 609-23-VI від 29.03.2012 затверджено Порядок сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча (далі – Порядок) та затверджено Типовий договір про пайову участь замовника у розвитку інфраструктури міста Буча.

Вказаний Порядок діє на всій території міста Буча і є обов’язковим для всіх замовників, незалежно від їх форми власності, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, інших організацій, незалежно від форми власності і відомчої підпорядкованості та встановлює порядок і умови участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Буча.

Пунктом 1.3 Порядку передбачено, що залучення пайових внесків до спеціального фонду міського бюджету здійснює Бучанська міська рада.

Відповідно до п. 3.1 Порядку замовник, який має намір здійснити будівництво об’єкта містобудування у місті Буча, зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

Положеннями п. 3.3 Порядку передбачено, що пайовий внесок обов’язково сплачується замовником будівництва на підставі відповідного договору, укладеного між ним та Бучанською міською радою.

Згідно з п. 4.3 Порядку розмір пайової участі (внеску) замовника будівництва визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації виконавчим комітетом міської ради звернення замовника про укладення договору про пайову участь. До звернення додаються документи, що підтверджують вартість будівництва об’єкта містобудування з техніко-економічними показниками.

Відповідно до п. 5.1 Порядку пайовий внесок сплачується на підставі договору про пайову участь замовника у розвитку інфраструктури міста Буча, що укладається між замовником будівництва та Бучанською міською радою в період видачі відділом містобудування та архітектури Бучанської міської ради містобудівних умов та обмежень щодо забудови земельної ділянки. У випадку, якщо містобудівні умови та обмеження видані до прийняття даного рішення, договір укладається на будь-якій стадії будівництва, в тому числі після введення об’єкту в експлуатацію. Договір укладається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення.

Таким чином, з положень Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча вбачається, що вони не суперечать нормам ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

З огляду на вищезазначене, вбачається, що приписами ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено обов'язок замовника будівництва взяти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування (в даному випадку Порядку).

Разом з тим, аналіз положень ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча дає підстави для висновку, що обов’язок ініціювання укладення договору про пайову участь покладено саме на замовника будівництва, оскільки цей обов’язок пов'язаний зі зверненням замовника до органу місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що відповідачем вказаний обов'язок не виконано, у зв’язку з чим позивачем було надіслано на його адресу проект договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча, який відповідач не підписав з посланням на те, що підстав для підписання вказаного договору не має так як будівництво зазначеного в договорі об’єкту є завершеним і він вже втратив статус замовника будівництва.

Частиною 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено строк для укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту - не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Аналогічні положення містяться у п. 5.1 Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча.

Суд звертає увагу, що визначений ч. 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» і п. 5.1 Порядку строк встановлено для укладення договору про пайову участь після добровільного виконання стороною цього обов'язку і звернення замовника будівництва до органу місцевого самоврядування з метою укладення такого договору.

Ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об'єкта нерухомого майна до експлуатації є порушенням зобов'язання, яке прямо передбачено чинним законодавством. Невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника будівництва від обов'язку укласти договір про пайову участь, у тому числі й після прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, адже невиконання замовником обов’язку, передбаченого законом, не може надавати йому переваг перед замовником, який виконав такий обов’язок.

У зв’язку з вищевказаним, суд не приймає до уваги твердження відповідача про те, що позивач протягом усього періоду з моменту повідомлення ним про початок будівництва та про завершення будівництва до цього часу не реалізовував свої повноважень по вчиненню дій щодо укладення між сторонами договору пайової участі у встановленому Законом порядку і ним пропущено строк, встановлений ч. 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», для укладення такого договору, а також те, що наразі відповідач він не є замовником будівництва в розумінні Закону та не може бути стороною договору про пайову участь, оскільки будівництво зазначеного і об’єкт здано в експлуатацію.

Також не спростовує заявлені позовні вимоги посилання відповідача на рішення господарського суду міста Києва від 11.05.2016 у справі № 910/3508/16, оскільки відповідно до ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом, а згідно з ч. 7 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов'язковою для господарського суду.

Загальні умови та порядок укладення договорів передбачені статтями 179-187 Господарського кодексу України та статтями 638-650 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Статтею 648 Цивільного кодексу України передбачено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту. Особливості укладення договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування встановлюються актами цивільного законодавства.

З огляду на вищезазначене, вбачається, що укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту між органом місцевого самоврядування і замовником, який має намір забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, є обов'язковим в силу вимог закону.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 03.04.2018 у справі № 917/554/17, від 13.03.2018 у справі № 911/620/17, від 30.01.2018 у справі № 904/3110/17 та постановах Верховного Суду України від 30.11.2016 у справі № 3-922/6409/15 та від 01.02.2017 у справі № 922/753/16.

За таких обставин, суд вважає, що у відповідача в силу прямої вказівки закону виник обов`язок укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча.

Дослідивши зміст наданого позивачем проекту договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча, суд дійшов висновку, що даний договір має всі істотні умови у відповідності до ст. 638 Цивільного кодексу України, ст. 180 Господарського кодексу України та ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Примусовий порядок укладання господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 Господарського кодексу України та ст. 649 Цивільного кодексу України.

Згідно з ч. 1 ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Відповідно до ст. 649 Цивільного кодексу України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом. Розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору не на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, можуть бути вирішені судом у випадках, встановлених за домовленістю сторін або законом.

Таким чином, вбачається, що між сторонами виникли переддоговірні відносини щодо укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча, який є обов'язковим в силу вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а тому спір щодо таких відносин може бути вирішений судом.

З огляду на вищевикладене та враховуючи встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча між Бучанською міською радою та Приватним акціонерним товариством «Південтеплоенергомонтаж» у редакції, зазначеній позивачем є доведеними, обґрунтованими, підтверджені належними доказами і підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 2 ст. 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Таким чином, договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча, який визнається укладеним за результатами розгляду даної справи, набуде чинності у день набрання чинності даним судовим рішенням.

Судовий збір, відповідно приписів ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладається судом на відповідача.

Керуючись статтями 2, 73-79, 86, 129, 237-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив:

1. Позовні вимоги Бучанської міської ради задовольнити повністю.

2. Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча між Бучанською міською радою (08292, Київська область, місто Буча, вулиця Енергетиків, будинок 12, ідентифікаційний код - 04360586) та Приватним акціонерним товариством «Південтеплоенергомонтаж» (08292, Київська область, місто Буча, вулиця Леха Качинського, будинок 3, ідентифікаційний код - 00121146) в наступній редакції:

«м. Буча « »______2017

Бучанська міська рада, в особі Бучанського міського голови ОСОБА_3, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку та ПАТ «Південтеплоенергомонтаж», ЄДРПОУ 00121146, місцезнаходження юридичної особи: 01601, м. Київ, вул. Пушкінська, буд. 27, в особі керівника ОСОБА_4, що діє на підставі Статуту далі іменований «Замовник», з другого боку, які разом за текстом Договору іменуються «Сторони», уклали цей Договір про таке:

ОСОБА_5 Договору

1.1. Відповідно до цього Договору Замовник зобов'язується прийняти пайову участь в сумі 176 025 грн. (сто сімдесят шість тисяч двадцять п’ять грн.) у розвитку інфраструктури м. Буча та перерахувати до спеціального фонду м. Буча на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства в Київській області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча (додаток 1), що є невід'ємною частиною цього Договору, у зв’язку з будівництвом лабораторного корпусу радіографічного контролю і механічних випробувань ЦПДК по вул. Чкалова, 3 в м. Буча, Київської обл.

II. Зобов'язання Сторін

2.1. Замовник зобов'язується перерахувати кошти в сумі, зазначеній у п. 1.1 розділу І цього Договору, згідно з розрахунком пайової участі замовника, що є невід'ємною частиною цього Договору до введення об’єкту до експлуатації, крім випадків, передбачених п.п. 5.4 і 5.5 Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Буча, затвердженого рішенням Бучанської міської ради № 609-23-VI від 29.03.2012 зі змінами і доповненнями (далі - Порядок).

2.2. Оплату може бути внесено одним платежем шляхом перерахування Замовником грошових коштів за реквізитами, визначеними у Договорі, до введення Об’єкта в експлуатацію, крім випадків передбачених п.п. 5.4 і 5.5 Порядку.

2.3 . Замовник будівництва зобов’язується у разі змін та доповнень до проектно-кошторисної документації, які спричиняють зміни техніко-економічних показників будівництва, виступити із клопотанням перед виконавчим комітетом Бучанської міської ради про внесення відповідних змін до Договору пайової участі.

III. Особливі умови

3.1. З моменту зарахування на рахунок спеціального фонду бюджету міста Буча коштів, передбачених цим Договором, Замовник передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами Бучанській міський раді відповідно до їх цільового призначення, і ці кошти стають комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

3.2. Об'єкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів, внесених Замовником як пайова участь у розвитку інфраструктури м. Буча за цим Договором, є комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

3.3. Кошти, отримані за цим Договором як пайова участь Замовника, можуть використовуватися виключно для розвитку інфраструктури м. Буча.

3.4. У випадку збільшення або зменшення параметрів об’єкту будівництва, до введення об’єкту в експлуатацію, укладений договір пайової участі замовника підлягає приведенню у відповідність шляхом укладання додаткової угоди.

3.5. Об’єкти інженерно-транспортної, соціальної інфраструктури, об’єкти благоустрою, створені відповідно до п.п. 5.4 і 5.5 Порядку, є комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

IV. Відповідальність Сторін

4.1. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Замовником зобов'язань щодо перерахування в повному обсязі коштів, визначених цим Договором або невиконання умов цього договору в інший спосіб, виконавчий комітет Бучанської міської ради здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів у судовому порядку.

4.2. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча Замовник сплачує пеню в розмірі 0,1 % від загальної суми пайової участі, визначеної п. 1 розділу І цього Договору, за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення виконання зобов'язання. Нарахування пені за прострочення виконання зобов'язання, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

4.3. Замовник будівництва та генеральний проектувальник несуть відповідальність за достовірність інформації щодо загальної кошторисної вартості об’єкту будівництва (реконструкції) та техніко-економічних показників.

V. Форс-мажор

5.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов'язань за договором, якщо воно сталося внаслідок обставин непереборної сили, як-то: пожежа, повінь, землетрус, воєнні дії тощо, якщо ці обставини безпосередньо впливають на виконання умов Договору. При цьому строк виконання Договору відкладається на термін пропорційний часу, протягом якого діяли такі обставини. Якщо ці обставини триватимуть понад 6 (шість) місяців, Сторони можуть переглянути умови цього Договору.

VI. Строк дії договору

6.1. Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

VII. Інші умови

7.1. Зміни до цього Договору вносяться в установленому законодавством порядку за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід'ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.

7.2. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.

7.3. У разі виникнення розбіжностей між Сторонами, щодо яких вони не можуть дійти згоди мирним шляхом, спір передається на розгляд суду відповідно до територіальної підсудності та підвідомчості справи.

7.4. Питання, не врегульовані цим Договором, вирішуються Сторонами згідно з приписами чинного законодавства України.

7.5. Замовник стверджує, що для належної реалізації цілей, визначених цим Договором, він обізнаний з Порядком сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Буча, який затверджений рішенням Бучанської міської ради № 609-23-VІ від 29.03.2012 зі змінами і доповненнями, станом на дату укладання договору.

7.6. Визнання одного або кількох пунктів цього Договору не чинними або скасування його окремих положень не тягне за собою визнання Договору не чинним у цілому.

7.7. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Замовника, другий — у виконавчому комітеті Бучанської міської ради.

Підписи сторін:

Бучанська міська рада

08292, м. Буча Київської області,

вул. Енергетиків, 12

Одержувач: місцевий бюджет м. Буча,

ЄДРПОУ 37911135, р/р № 31519921700008

Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. в м. Києві,

МФО 821018

Призначення платежу: 24170000; Надходження коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту

Міський голова

М.П. _________А.П. ОСОБА_3

Сторона-2:

ПАТ «Південтеплоенергомонтаж»

01601, м. Київ, вул. Пушкінська, 27

_________A.B. ОСОБА_4»

3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» (08292, Київська область, місто Буча, вулиця Леха Качинського, будинок 3, ідентифікаційний код - 00121146) на користь Бучанської міської ради (08292, Київська область, місто Буча, вулиця Енергетиків, будинок 12, ідентифікаційний код - 04360586) 1 762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. судового збору за наступними реквізитами: р/р 35414003053934 в ГУ ДКСУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 04360586.

4. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Дане рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 23.04.2018.

Суддя Т.В. Лутак