Рішення № 73560233, 03.04.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2018
Номер справи
818/508/18
Номер документу
73560233
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2018 р. Справа № 818/508/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Бондаренко Л.В., ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської районної державної адміністрації Сумської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

13.02.2018 позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом, який підтримала в судовому засіданні , мотивуючи позовні вимоги тим, що на підставі Закону України "Про державну службу», Постанови Кабінету України від

25 березня 2016 р. № 246 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби" (далі Порядок №246) та згідно з розпорядженням Шосткинської районної державної адміністрації від 12.12.2017 року № 724-ОД в Шосткинській РДА було оголошено конкурс на заміщення вакантної посади керівника апарату, в якому вона взяла участь.

Конкурс відбувся 5 січня 2018 року в приміщенні Шосткинської районної державної адміністрації. За результатами тестування позивач набрала 2 бали.

Наступний етап конкурсу - вирішення ситуаційних завдань. Ситуаційне завдання для даного конкурсу затверджувала Шосткинська районна державна адміністрація. За результатами вирішення ситуаційного завдання позивачу було оголошено оцінки: 0,2 та 0,8.

10 січня 2018 року адміністратором конкурсу оголошено про те, що до наступного етапу конкурсу-співбесіди позивач не допущена.

12 січня 2018 року на офіційному сайті Нацдержслужби було розміщено інформацію про те, що переможцем конкурсу стала ОСОБА_2

Позивач зазначає, що під час організації та проведення конкурсу на зайняття вакантної посади керівника апарату Шосткинської районної державної адміністрації було порушено умови та процедуру проведення конкурсу, не погоджується з його результатами, вважає, що рішення конкурсної комісії є протиправним та підлягає скасуванню. Зокрема, в порушення вимог п.16 Порядку №246 до конкурсної комісії не було залучено представника профспілкового органу, а також за наявності технічної можливості не здійснювала аудіофксацію під час оцінювання кандидатів, , що свідчить про недотримання принципів прозорості, чесності та відкритості при проведенні конкурсу.

Крім того, відповідачем порушено положення п.43 Порядку №246, яке полягало в тому, що ситуаційне завдання для посади категорії «Б», до якої віднесена і вакантна посада, позивачем не розроблювалось, а використане завдання для посад категорії «А». При цьому, таке завдання позивачем вирішене правильно, під час конкурсу вона виявли глибокі знання, уміння, компетенції, необхідні для ефективного виконання посадових обов»язків керівника апарату, однак члени конкурсної комісії оцінили виконання завдання негативно, поставивши бали 0,2 та 0,8, більшість членів конкурсної комісії оцінили виконання завдання в 0 балів.

Також, відповідачем порушено пункти 18,39,49,53 Порядку №246, оскільки адміністратором не велися протоколи засідання конкурсної комісії 5,10 січня 2018 року та під час оцінювання, а також не відображалися результати тестування, розв»язання ситуаційного завдання, співбесід.

З огляду на викладене, позивач просить визнати протиправним і скасувати рішення конкурсної комісії від 11 січня 2018 року про встановлення результатів конкурсного відбору на зайняття вакантної посади керівника апарату Шосткинської районної державної адміністрації та зобов»язати відповідача вирішити питання про прийняття рішення щодо призначення та проведення конкурсу.

Відповідач у своєму відзиві на позов проти його задовлення заперечив, представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що конкурс на вищезазначену посаду відбувся в умовах чіткого і повного дотримання вимог діючого законодавства з питань державної служби, а саме: Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-УІІІ (далі - Закон № 889-VIII), Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 246 (далі - Порядок № 246).

На участь у конкурсі подали документи сім осіб, серед яких і позивач, при цьому позивач та ще дві особи, відповідно до п. 36 Порядку № 246 використали результати попереднього тестування. Інші кандидати проходили тестування. Всі успішно пройшли тестування і були допущені до наступного етапу конкурсного відбору - розв’язання ситуаційного завдання.

Рішенням конкурсної комісії на зайняття вакантної посади керівника апарату Шосткинської райдержадміністрації (протокол № 5/1 від 28.12.2017) затверджене ситуаційне завдання для учасників конкурсу, яке було взяте із журналу «Держслужбовець» і рекомендоване для претендентів на зайняття посад державної служби категорії «А», проте, зважаючи на зміст і обсяги посадових обов»язків керівника апарату райдержадміністрації, комісія вважала за доцільне використати його під час конкурсу.

Згідно з п. 41 Порядку № 246, розв’язання ситуаційних завдань проводиться з метою з’ясування спроможності кандидатів використовувати свої знання та досвід під час виконання посадових обов’язків шляхом оцінки відповідності професійної компетентності та професійних знань кандидата встановленим вимогам, зокрема на знання спеціального законодавства, що пов’язані із завданнями та змістом роботи державного службовця відповідно до посадової інструкції.

Оцінювання результатів розв’язання ситуаційного завдання здійснювалось членами конкурсної комісії анонімно, тобто, до оголошення результатів розв’язання ситуаційних завдань кандидатами, яке відбулось перед початком третього етапу конкурсу - співбесіди, члени комісії, не знали яка з робіт належить тому чи іншому кандидату.

При оцінюванні результатів розв’язання ситуаційних завдань всіма кандидатами, в тому числі і позивачем, членами комісії враховувались: повнота відповіді кандидата, знання спеціального законодавства з питань надання адміністративних послуг, бачення кандидата шляхів та методів вирішення можливих проблем з цього питання, спроможність до прийняття ефективних рішень тощо. Оцінювання здійснювалось індивідуально після обговорення відповідності професійної компетентності кандидата за кожною окремою вимогою на засіданні конкурсної комісії

З урахуванням порядку оцінювання (за трьохбальною системою), виходячи з об’єктивного вивчення якості відповідей кандидатів, членами комісії були виставлені відповідні оцінки кандидатам за розв’язання ситуаційних завдань.

Відповідно до пункту 49 Порядку № 246, позивач та ще чотири кандидати не були допущені до наступного етапу конкурсу як такі, що отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог.

Щодо залучення до роботи конкурсної комісії осіб, визначених ст. 27 Закону № 889-VIII та п. 16 Порядку № 246, відповідач зазначив, що вирішення цього питання покладено на розсуд комісії і є її правом. При проведенні зазначеного конкурсу коміся прийняла рішення про недоцільність залучення державних службовців з інших державних органів, представника виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності), науковців, а також експертів (не менше двох) у відповідній сфері для проведення оцінки за результатами розв’язання ситуаційних завдань та проведення співбесіди щодо відповідності професійної компетентності кандидата встановленим вимогам.

Так само, не є обов»язком при проведнні конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» здійснювати відео- або аудіофіксацію, така вимога стосується лише конкурсу на зайняття посад категорії «А». За рішенням конкурсної комісії відео- або аудіофіксація при проведенні зазначеного конкурсу не здійснювалася у зв»язку з відсутністю для цього технічної можливості, при цьому посилання позивачки на наявність комп»ютерної техніки є безпідставним, оскільки вона використовується в роботі працівниками Шосткинської РДА, крім того на ній відсутнє програмне забезпечення для фіксації процедури проведення конкурсу.

Хід проведення конкурсу на зайняття вакантної посади керівника апарату зафіксований двома протоколами, протоколом засідання конкурсної комісії №5/1 від 28.12.2017 року та протоколом №5/2 від 11.01.2018 року, що узгоджується з положеннями ст.28 Закону № 889-VIII.

Заслухавши пояснення сторін, свідків, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає за необхідне в задоволенні позову відмовити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 12.12.2017 року головою Шосткинської районної державної адміністрації видане розпорядження №724-ОД «Про оголошення конкурсу», яким оголошено конкурс на зайняття вакантної посади керівника апарату Шосткинської районної державної адміністрації ( категорія Б) та затверджено умови його проведення ( а.с. 36-38).

28.12.2017 року відбулося засідання конкурсної комісії, зафіксоване протоколом №5/1, на якому, зокрема, було затверджене ситуаційне завдання, вирішено не здійснювати відео- та аудіофіксацію, не залучати державних службовців з інших державних органів, представника виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності), науковців, а також експертів (не менше двох) у відповідній сфері для проведення оцінки за результатами розв’язання ситуаційних завдань та проведення співбесіди щодо відповідності професійної компетентності кандидата встановленим вимогам ( а.с. 9-13).

05.01.2018 року відбувася перший етап конкурсного відбору- тестування, при цьому позивачем було використано результати попереднього тестування, після чого всі кандидати було допущені до другого етапу – розв»язання ситуаційного завдання, який відбувся також 05.01.2018 року, розпочавшись о 13-30 год. Ситуаційне завдання оцінювалось за двома вимогами: 1)знання спеціального законодавства, що пов»язане із завданнями та змістом роботи державного службовця відповідно до посадової інструкції і 2) прийняття ефективних рішень. За підсумками розв»язання ситуаційних завдань позивач отримала 0,2 та 0,8 бали відповідно, та не допущена до наступного етапу конкурсу – співбесіди.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та доводам позивача, суд враховує наступне.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частинами 1, 2, 6 статті 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується; держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб; громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Однією із гарантій забезпечення права громадян на працю є передбачений у ст.51 КЗпП України правовий захист від необґрунтованої відмови у прийнятті на роботу і незаконного звільнення, а також сприяння у збереженні роботи.

Правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України «Про державну службу» (Закону № 889-VIII).

Відповідно до ч.1 ст.3 цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця.

Статтею 6 Закону № 889-VIII передбачено, що посади державної служби в державних органах поділяються на категорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень і необхідних для їх виконання кваліфікації та професійної компетентності державних службовців.

Згідно з пунктом третім частини першої статті 12 Закону № 889-VIII , система управління державною службою включає, окрім іншого, Комісію з питань вищого корпусу державної служби та відповідні конкурсні комісії.

Стаття 20 Закону № 889-VIII визначає вимоги до осіб, які претендують на вступ на державну службу, якими є вимоги до їхньої професійної компетентності, що складаються із загальних та спеціальних вимог.

Статтею 21 Закону № 889-VIII, визначено, що вступ на державну службу здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу. Прийняття громадян України на посади державної служби без проведення конкурсу забороняється, крім випадків, передбачених цим Законом.

Порядок проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби визначений главою 2 розділу ІV Закону № 889-VIII.

Так, відповідно до ст. 22 Закону № 889-VIII, з метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки, проводиться конкурс на зайняття вакантної посади державної служби (далі - конкурс) відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, що затверджується Кабінетом Міністрів України (ч. 1 ст. 22). Проведення конкурсу здійснюється з урахуванням рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень кандидатів на зайняття вакантної посади (ч.2 ст.22).

Згідно з ч.3.ст. 22 Закону № 889-VIII, порядок проведення конкурсу визначає:

1) умови проведення конкурсу;

2) вимоги щодо оприлюднення інформації про вакантну посаду державної служби та оголошення про проведення конкурсу;

3) склад, порядок формування та повноваження конкурсної комісії;

4) порядок прийняття та розгляду документів для участі в конкурсі;

5) порядок проведення тестування, співбесіди, інших видів оцінювання кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби;

6) методи оцінювання кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби.

Статтею 26 Закону № 889-VIII України встановлений порядок визначення відповідності кандидатів умовам конкурсу: служба управління персоналом державного органу, в якому проводиться конкурс, проводить перевірку документів, поданих кандидатами, на відповідність встановленим законом вимогам та повідомляє кандидата про результати такої перевірки. Кандидати, документи яких пройшли перевірку, передбачену частиною першою цієї статті, проходять тестування відповідно до Порядку проведення конкурсу, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Кандидати, які пройшли тестування, передбачене частиною другою цієї статті, проходять співбесіду та/або інші види оцінювання відповідно до Порядку проведення конкурсу.

Відповідно до ст.27 Закону № 889-VIII, конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б", крім тих, що зазначені в абзаці другому цієї частини, та категорії "В" проводить конкурсна комісія у складі не менше п'яти осіб, утворена керівником державної служби в державному органі. Засідання конкурсної комісії є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів.

Під час засідання конкурсної комісії її члени:

1) вивчають результати проведеної службою управління персоналом перевірки документів кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби;

2) проводять відбір кандидатів з використанням видів оцінювання відповідно до Порядку проведення конкурсу;

3) проводять співбесіду з кандидатами на зайняття вакантних посад з урахуванням результатів тестування для уточнення їхньої професійної компетентності;

4) особисто оцінюють рівень професійної компетентності кандидатів та визначають в особистому порядку їхній загальний рейтинг;

5) за результатами складення загального рейтингу кандидатів визначають переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади.

Рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від її складу.

Відповідно до ст.28 Закону № 889-VIII, рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується присутніми на засіданні членами комісії, не пізніше ніж протягом трьох календарних днів після його проведення і зберігається в державному органі, в якому проводився конкурс, протягом п'яти років. Інформація про переможця конкурсу оприлюднюється на офіційних веб-сайтах центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, та державного органу, в якому проводився конкурс, не пізніше наступного робочого дня після підписання протоколу засідання конкурсної комісії відповідно до Порядку проведення конкурсу. Служба управління персоналом державного органу, в якому проводився конкурс, надсилає кожному кандидату письмове повідомлення про результати конкурсу протягом п'яти календарних днів з дня їх оприлюднення.

У відповідності до частини першої статті 22 Закону № 889-VIII постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 246 затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби ( Порядок №246) , який визначає процедуру проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби (далі - конкурс), метою якого є добір осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки.

Суд зазначає, що відповідно ч.5 ст.28 Закону України “Про державну службу”, учасник конкурсу, який не пройшов конкурсний відбір, має право оскаржити рішення конкурсної комісії.

Пунктом 67 Порядку проведення конкурсу визначено, що рішення комісії стосовно переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата на посади державної служби скасовується у разі: встановлення факту порушення умов конкурсу під час його проведення, яке могло вплинути на його результати; коли за результатами конкурсу не визначено кандидата на зайняття вакантної посади; коли за результатами спеціальної перевірки виявлено обмеження щодо вступу на державну службу переможця конкурсу та відсутності другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади державної служби; незгоди переможця конкурсу з рішенням про встановлення випробування під час призначення на посаду державної служби вперше; відмови особи, призначеної на посаду державної служби вперше, від складення Присяги державного службовця, якщо Комісією не визначено другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади державної служби.

Відповідно до розділу “Умови проведення конкурсу” Порядку проведення конкурсу, конкурс проводиться поетапно:

1) прийняття рішення про оголошення конкурсу;

2) оприлюднення рішення про оголошення конкурсу;

3) приймання документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;

4) попередній розгляд поданих документів на відповідність встановленим законом вимогам;

5) проведення тестування та визначення його результатів;

6) розв'язання ситуаційних завдань та визначення їх результатів (крім категорії "В");

7) проведення співбесіди та визначення її результатів;

8) проведення підрахунку результатів конкурсу та визначення переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата;

9) оприлюднення результатів конкурсу.

Також додатком № 1 до Порядку проведення конкурсу визначені умови проведення конкурсу, зокрема у разі оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад категорій "Б" і "В" зазначаються загальні вимоги відповідно до Закону України "Про державну службу" та спеціальні вимоги, які визначаються з урахуванням вимог спеціальних законів, що регулюють діяльність відповідного державного органу, та з урахуванням положень посадових інструкцій в порядку, затвердженому НАДС.

Під час розгляду справи судом встановлено, що оскаржуваний конкурс був проведений з дотримання всіх перелічених етапів та визначених законодавством і відповідним розпорядженням Шосткинської районної державної адміністрації умов його проведення. Фактів порушення умов конкурсу під час його проведення, які могли вплинути на його результати судом не встановлено. Отже підстави для скасування оскаржуваного рішення конкурсної комісії щодо результатів конкурсного відбору відсутні.

При цьому доводи позивача про те, що відсутність аудіофіксації конкурсу та незалучення до роботи конкурсної комісії представника профспілкового органу є підставою для скасування результатів конкурсу, на думку суду, не заслуговують на увагу.

Так, відповідно до абзаців 2,3 ч.1 та ч.2 ст.27 Закону № 889-VIII конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" у державному органі, юрисдикція якого поширюється на територію однієї або кількох областей, міста Києва або Севастополя, проводить конкурсна комісія, утворена керівником державної служби державного органу вищого рівня. Конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б", крім тих, що зазначені в абзаці другому цієї частини, та категорії "В" проводить конкурсна комісія у складі не менше п'яти осіб, утворена керівником державної служби в державному органі. При цьому до складу конкурсної комісії можуть залучатися на конкурсній основі представники громадських об'єднань, що діють згідно із Законом України "Про громадські об'єднання", відповідно до порядку, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби. До роботи конкурсної комісії можуть залучатися державні службовці, у тому числі з інших державних органів, науковці та експерти у відповідній сфері, а також представник виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності). Норма аналогічного змісту закріплена і в п.16 Порядку №246, тобто вирішення цього питання покладено на розсуд комісії і є її правом, відтак рішення конкурсної комісії про недоцільність залучення державних службовців з інших державних органів, представника виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності), науковців, а також експертів (не менше двох) у відповідній сфері для проведення оцінки за результатами розв’язання ситуаційних завдань та проведення співбесіди щодо відповідності професійної компетентності кандидата встановленим вимогам не суперечить положенням законодавства.

Так само не є обов»язком при проведнні конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» здійснювати відео- або аудіофіксацію, така вимога стосується лише конкурсу на зайняття посад категорії «А». Пунктом 23 Порядку №246 визначено, що під час проведення конкурсу на зайняття посад категорій "Б" і "В" за рішенням конкурсної комісії може здійснюватися відео- або аудіофіксація, якщо інше не передбачено законом.

Також, суд не погоджується із твердженням позивача про неправомірне використання конкурсною комісією ситуаційного завдання, взятого із журналу «Держслужбовець» і рекомендованого для претендентів на зайняття посад державної служби категорії «А», з огляду на таке.

Пунктом 41 Порядку №246 передбачено, що розв'язання ситуаційних завдань проводиться з метою з'ясування спроможності кандидатів використовувати свої знання та досвід під час виконання посадових обов'язків шляхом оцінки відповідності професійної компетентності та професійних знань кандидата встановленим вимогам, зокрема на знання спеціального законодавства, що пов'язані із завданнями та змістом роботи державного службовця відповідно до посадової інструкції.

Відповідно до п.п.43,44 Порядку №246 ситуаційні завдання для кандидатів на зайняття посад категорії "Б" розробляються у державному органі, в якому проводиться конкурс, з урахуванням специфіки та вимог до професійної компетентності кандидата, визначених в умовах проведення конкурсу, та затверджуються рішенням конкурсної комісії. Під час затвердження ситуаційних завдань визначаються вимоги до професійної компетентності кандидата, які будуть оцінюватись за результатами їх розв'язання. На думку суду, використання конкурсною комісією ситуаційного завдання, рекомендованого у спеціальному виданні «Держслужбовець», не суперчить Порядку №246, оскільки відповідає умовам конкурсу на посаду керівника апарату Шосткинської районної державної адміністрації, одним із елементів є знання спеціального законодавства, а саме Закону України «Про адміністративні послуги».

Щодо негативного оцінювання виконання ситуаційного завдання членами конкурсної комісії та невідображення ходу обговорення питань і рішень на засіданнях конкурсної комісії в протоколах, на чому також наполягає позивач, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.45 Порядку № 246 конкурсна комісія визначає результати розв'язання ситуаційного завдання згідно з установленими вимогами до професійної компетентності кандидата. Пунктами 46-49 Порядку № 246 передбачено, що під час оцінювання професійної компетентності кандидатів за результатами розв'язання ситуаційного завдання за кожною окремою вимогою виставляються такі бали:

2 бали - кандидатам, професійна компетентність яких відповідає вимозі та які виявили глибокі знання, уміння, компетенції, необхідні для ефективного виконання посадових обов'язків;

1 бал - кандидатам, професійна компетентність яких відповідає вимозі в обсязі, мінімально достатньому для виконання посадових обов'язків;

0 балів - кандидатам, професійна компетентність яких не відповідає вимозі.

Оцінювання професійної компетентності кандидатів за кожною окремою вимогою під час розв'язання ситуаційних завдань здійснюється членами Комісії або конкурсної комісії не пізніше ніж протягом трьох робочих днів після їх розв'язання на засіданні відповідної комісії, яке є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів. Оцінювання здійснюється індивідуально після обговорення відповідності професійної компетентності кандидата за кожною окремою вимогою на засіданні Комісії або конкурсної комісії за участю залучених до її роботи осіб шляхом проставлення балів, які вносяться до відомості про результати розв'язання ситуаційних завдань за формою згідно з додатком 6. Остаточною оцінкою у балах за кожною вимогою під час розв'язання ситуаційного завдання є середнє арифметичне значення індивідуальних балів, виставлених членами Комісії або конкурсної комісії. Після оцінювання члени Комісії або конкурсної комісії надають відомості про результати розв'язання кандидатами ситуаційних завдань адміністратору, який відкриває конверти із заповненими бланками персональних даних кандидатів та заповнює зведену відомість середніх балів.

Кандидати, які під час розв'язання ситуаційного завдання отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, а також кандидати, які не з'явилися для розв'язання ситуаційних завдань, вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до розв'язання наступного ситуаційного завдання та чергового етапу конкурсу. Результати розв'язання ситуаційного завдання відображаються у протоколі засідання Комісії або конкурсної комісії та повідомляються кандидатам.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 зазначили, що оцінка всіх учасників конкурсного відбору здійснювалася ними виключно за діловими та професійними якостями, при оцінюванні результатів розв’язання ситуаційних завдань всіма кандидатами, в тому числі і позивачем, членами комісії враховувались: повнота відповіді кандидата, знання спеціального законодавства з питань надання адміністративних послуг, бачення кандидата шляхів та методів вирішення можливих проблем з цього питання, спроможність до прийняття ефективних рішень тощо.

Відповідно до ч.1 ст. 28 Закону № 889-VIII рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується присутніми на засіданні членами комісії, не пізніше ніж протягом трьох календарних днів після його проведення і зберігається в державному органі, в якому проводився конкурс, протягом п'яти років.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до Інструкції з діловодства Шосткинській рврайонній державній адміністрації ( розміщена на офіційному сайті відповідача) , розробленої на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1242 “Про затвердження Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Ради Міністрів автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади”, у протоколах фіксується інформація про хід ведення засідань, прийняття в адміністрації рішень комісіями, дорадчими органами, зборами тощо. Протокол складається на підставі записів, зроблених безпосередньо під час засідань, поданих текстів та тез доповідей і виступів, довідок, проектів рішень тощо. Протоколи можуть складатися в повній або стислій формі. У протоколах, складених у стислій формі, фіксуються лише прийняті рішення, а не хід обговорення питання. Датою протоколу є дата проведення засідання. Якщо засідання тривало кілька днів, то через тире зазначаються перший і останній день засідання. Зі змісту протоколу засідання конкурсної комісії (а.с.14-19) вбачається, що першим днем роботи комісії є 05 січня 2018 року, останнім днем 10 січня 2018 року, протокол складений 11 січня 2018 року.

Отже, а ні Закон України “Про державну службу”, а ні Порядок проведення конкурсу не містить вимог щодо детальної фіксації засідання конкурсної комісії, відтак суд вважає, що оформлення вищезазначеного протоколу засідання конкурсної комісії у стислій формі не суперечить нормам законодавства, при цьому недотримання положення Інструкції в частині написання через тире дати засідання, що тривало кілька днів, не є порушенням, що вплинуло на результати конкурсу.

На підставі викладеного, судом не було встановлено будь – яких порушень умов конкурсу, які могли б вплинути на його результат, таким чином, виходячи з викладеного вище, суд вважає, що позовні вимоги є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( ід.н. НОМЕР_1, вул.Матросова, 27, смт. Вороніж, Шосткинського району, Сумської області, 41140) до Шосткинської районної державної адміністрації Сумської області ( код ЄДРПОУ 23640854, вул.Свободи, 54, м.Шостка, Сумської області) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії – відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Л.М. Опімах

Повне рішення складене 13 квітня 2018 року.