
Справа № 472/174/18
Провадження №3/472/53/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 березня 2018 року смт. Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Орленко Л.О.,
за участі секретаря - Ставніченко А.П.
прокурора - Ложкаря М.Л.
особи, яка притягаєтсья до відповідальності - ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, є депутатом Веселинівської районної ради, працює управляючим ТОВ «Поріччя», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, інваліда другої групи загального захворювання,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Судом встновлено, що ОСОБА_1 є депутатом Веселинівської районної ради відповідно до рішення №1 І сесії Веселинівської районної ради від 19 листопада 2015 року та, будучи згідно з пп."Б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язаного з корупцією, без поважних причин своєчасно не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, вказав, що він подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 30 січня 2018 року, хоча йому було вручено адміністрацією Веселинівської районної ради листа, в якому роз’яснялись норми Закону України “Про запобігання корупції”. В даному листі було зазначено термін подачі декларації. ОСОБА_1 зазначив, що не подав вчасно декларацію тому, що не розумів, що за це передбачена відповідальність.
Прокурор Ложкар М.Л. в судовому засіданні висловив думку про те, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення і призначити стягнення згідно з санкцією вищевказаної статті.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора Ложкаря М.Л., суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Дослідженими матеріалами справи в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 в 2016 році і на момент розгляду спарви в суді був та є депутатом Веселинівської районної ради. Рішенням І сесії Веселинівської районної ради Миколаївської області №1 від 19 листопада 2015 року визнано повноваження ОСОБА_1 - обраного у багатомандатному виборчому окрузі від Аграрної партії України.
Отже, ОСОБА_1 є депутатом Веселинівської районної ради та згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» і відповідно до роз’яснення термінів статті 1 вказаного Закону, відноситься до осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб’єктом декларування, тобто особою, яка зобов’язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункту 1, підпунктах “а” і “в” пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року №1975-VIII продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за №959/29089 затверджено: 1) порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; 2) форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; 3) форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.
Згідно з вказаним Рішенням №3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року, декларація заповнюється та подається особисто суб’єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення електронної форми. Паперова копія декларації не подається.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 був ознайомлений з листом №05-17/24 від 31.01.2017 року Веселинівської районної ради про обов’язок подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, про що свідчить його підпис в реєстрі до вказаного листа - (а.с.16-19).
Згідно з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік лише 30.01.2018 року - (а.с.12-13).
Таким чинном, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена, та дійшов висновку, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-6, 221, 251, 280, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, визнати винним у вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 (нуль) копійок.
Одержувач: Веселинівське УК (Веселинівського району) 21081100, код ЄДРПОУ 37363365, МФО 826013, р/р 31112106700098.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.
Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, МФО 820019, розрахунковий рахунок 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд Миколаївської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Постанова дійсна для пред'явлення державному виконанню на протязі трьох місяців.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області ОСОБА_2