
Справа № 461/8149/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2018 року м. Львів
Галицький районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді Радченко В.Є.
з участю секретаря судового засідання Сидорак М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (79013, м.Львів, вул. Старицького, 2/4) до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради в особі Управління транспорту (міської комісії з безпеки дорожнього руху) (79008, м.Львів, пл. Ринок, 1, Код ЄДРПОУ 34814670) про визнання дій протиправними та зобов’язати вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради в особі Управління транспорту (міської комісії з безпеки дорожнього руху) про визнання дій протиправними та зобов’язати вчинити певні дії, з підстав викладених у позові.
До початку розгляду справи представником відповідача ОСОБА_2 було подано клопотання, в якому просив суду закрити провадження у справі на підставі п.8 ч.1 ст.238 КАС України. Оскільки на засіданні міської комісії з безпеки дорожнього руху від 28.03.2018 р. було повторно розглянуто питання нанесення дорожньої розмітки, яке було відхилене на попередньому розгляді та яке є предметом судового позову, а також зважаючи на те, що клопотання ОСОБА_1 на засіданні 28.03.2018 р. було задоволене міською комісією з безпеки руху.
Представником позивача ОСОБА_3 було подано заяву про те, що не заперечує щодо задоволення клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі на підставі п.8 ч.1 ст.238 КАС України. Крім цього, просив повернути ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 640,00 грн.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання про закриття провадження у справі підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.8 ч.1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Суд встановив, що позивач звернувся до суду із позовною заявою, в якій просив визнати протиправними дії Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради в особі Управління транспорту (міської комісії з безпеки дорожнього ружу) щодо відхилення пропозиції ОСОБА_1 щодо безпечної організації дорожнього руху. Крім цього, просив скасувати пункт 4 Протоколу №11 від 24.10.2017 р. засідання комісії з безпеки дорожнього руху та просив зобов’язати повторно розглянути його клопотання.
Як вбачається із клопотання про закриття провадження у справі, 28.03.2018 р. на засіданні міської комісії з безпеки дорожнього руху було повторно розглянуто пропозиції ОСОБА_1 щодо зміни ОДР на вул. Замарстинівська (Торфяна – Липинського) та прийнято рішення встановити знак 5.17 на даній вулиці (п.22 протоколу від 28.03.2018 р.)
Прощо, 03.04.2018 р. департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради листом №4-2503-367 доведено до відома Шевченківську районну адміністрації, про прийняте рішення.
Оскільки оскаржувані порушення були виправленні суб’єктом владних повноважень, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід закрити на підставі п. 8 ч.1 ст. 238 КАС України.
Крім цього, суд вважає, що можливе повернути ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 640,00 грн.
Оскільки, відповідно до п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв’язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 238, 295 КАС України, Законом України «Про судовий збір», суд, -
у х в а л и в :
Закрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 (79013, м.Львів, вул. Старицького, 2/4) до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради в особі Управління транспорту (міської комісії з безпеки дорожнього руху) (79008, м.Львів, пл. Ринок, 1, Код ЄДРПОУ 34814670) про визнання дій протиправними та зобов’язати вчинити певні дії.
Зобов'язати управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова повернути ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 640,00 грн. який був сплачений згідно квитанції №0.0.900610786.1 від 23.11.2017 р.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: В.Є. Радченко