Постанова № 73542181, 16.04.2018, Шевченківський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Дзержинський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
16.04.2018
Номер справи
638/1944/18
Номер документу
73542181
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 638/1944/18

Провадження № 3/638/970/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2018 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого Аркатової К.В.

секретаря Подосокорської А.О.

за участю прокурора Кіншакової Н.В.,

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого заступником начальника Управління з контролю обслуговування житлового фонду КП «Жилкомсервіс», який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2

за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучі заступником начальника Управління з контролю обслуговування житлового фонду КП «Жилкомсервіс», будучи, згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, 12 січня 2018 року набув права власності на транспортний засіб, вартість якого на момент набуття права власності становила 100000 грн, що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в порушення вимог ч.2 ст.52 закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, а саме 05 лютого 2018 року (гіперпосилання на повідомлення про суттєві зміни в майновому стані в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування - ttps://public.nazk.gov.ua/declaration/80b4fa4c-e823-48e6-a773-17442099fbd8), чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що не є суб'єктом декларування відповідно до закону України «Про запобігання корупції». Подавав декларацію 22.03.2017 року за 2016 рік на виконання наказу керівництва. Додатково зазначив, що автомобіль придбаний на кошти, що є об'єктом права спільної сумісної власності, а відтак його вартісна частка становить 50000,00 грн.

Прокурор Кіншакова Н.В. у судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки в його діях є склад адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП.

Суддя, вислухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Положеннями статей 251 та 252 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Згідно з відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України засновником комунального підприємства «ЖИЛКОМСЕРВІС» (ЄДРПОУ: 34467793) є Харківська міська рада.

Відповідно до положення частини другої статті 81 Цивільного кодексу України юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.

Згідно з положеннями частини другої статті 81 Цивільного кодексу України КП «ЖИЛКОМСЕРВІС» (ЄДРПОУ: 34467793) є юридичною особою публічного права.

ОСОБА_1 на підставі наказу № 0136/1від 19.04.2017 року з 20 квітня 2017 року переведений з посади начальника сектору-провідного спеціаліста на посаду заступника начальника Управління з контролю обслуговування житлового фонду.

Згідно копії посадової інструкції заступника начальника Управління з контролю обслуговування житлового фонду КП «ЖИЛКОМСЕРВІС» - заступник начальника Управління з контролю обслуговування житлового фонду належить до професійної групи «керівники», та наділений визначеними у інструкції правами, завданнями та обов'язками, зокрема такими, як:

- направляти, організовувати діяльність підпорядкованих підрозділів у відношенні забезпечення виконання ними основних показників виробничої діяльності.

- організовувати взаємодію підпорядкованими йому підрозділами з іншими структурними підрозділами підприємства, з Харківською облдержадміністрацією, Харківськими районними державними адміністраціями, з Харківською міською радою та Харківським міським виконавчим комітетом, підприємствами та організаціями інших відомств, відповідно до своєї компетенції.

- відповідно до чинного законодавства, галузевих нормативних документів і Положення про КП «Жилкомсервіс» контролювати виконання працівниками підпорядкованих підрозділів функцій, обумовлених відповідними Положеннями про сектори, посадовими та службовими інструкціями, інструкціями з ОП та ПБ.

Заступнику начальника Управління безпосередньо підпорядковані:

Сектор обслуговування внутрішньобудинкових мереж:

- начальник-провідний спеціаліст, інженер сектору

- спеціалісти 1-ої категорії, інженери

Сектор експлуатації житлового фонду:

-начальник сектору-провідний спеціаліст, інженер

-провідні спеціалісти, інженери

-спеціалісти 1-ої категорії, інженери.

Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Згідно з пунктом 3 «Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», у цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Таким чином, згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

У відповідності до абзацу чотирнадцятого частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування: - щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище; - повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

На виконання вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, займаючи посаду начальника сектору-провідного спеціаліста, 22.03.2017 подав декларацію за 2016 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування -https://public.nazk.gov.ua/declaration/201a1baa-38b6-4ae1-bf2e-8f99209eced3).

Згідно відомостей реєстраційної картки транспортного засобу «НАІС ГСЦ - Національна автоматизована інформаційна система Головний сервісний центр МВС України» 12.01.2018 року ОСОБА_1, зареєстрував на своє ім'я автомобіль марки MITSUBISHI, модель LANCER, 2007 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, підстава реєстрації - договір укладений у СГ №5676/18/008605 від 12.01.2018 року, загальна вартість транспортного засобу становить 100000 грн.

Відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженому рішенням Національного агентства №3 від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089). Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини 2 статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Всупереч цьому, ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме: 05.02.2018 року подав повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.

Суд відхиляє твердження стосовно вартісної частки, як сумісної власності подружжя автомобіля, у розмірі 50000,00 грн виходячи з наступного.

Придбавши транспортний засіб 12.01.2018 року на загальну суму 100000,00 гривень відповідно до ч. 2 ст. 52 Закон України «Про запобігання корупції» зобов'язаний повідомити НАЗК протягом 10 днів, але повідомив несвоєчасно - 05 лютого 2018 року. Також, в матеріалах справи відсутнє будь яке рішення відповідного органу, у тому числі і суду, про визнання зазначеного автомобіля спільною власністю подружжя із визначенням частки кожного із подружжя, у той час, як з матеріалів справи вбачається, що саме ОСОБА_1 придбав зазначений автомобіль та зареєстрував цей транспортний засіб на своє ім'я.

Протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам ст. 256 КУпАП і складений уповноваженою на те особою.

Таким чином, враховуючи, що наявні у матеріалах справи докази, узгоджуються між собою, є допустимими, належними та достатніми, суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_1 ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції», та наявність в діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого, дані про особу порушника, ступінь його вини і майновий стан.

У відповідності до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір у справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ч.2 ст.172-6, ст. ст. 27, 33, 40-1, 251, 283-285, 294 КУпАП, Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 грн. (триста п'ятдесят дві гривні сорок копійок).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд міста Харкова протягом 10 днів з дня проголошення постанови.

Головуючий