Справа № 3-306/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2009 року Суддя Турійського районного суду
Волинської області ОСОБА_1А
розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Турійського відділення Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки смт.Турійськ, вул.Ковельська, 15/18, Волинської області, працюючої головним бухгалтером Державного підприємства «Турійське лісове господарство», одруженої, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за ч.1 ст.163-1, ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 обіймаючи посаду головного бухгалтера Державного підприємства «Турійське лісове господарство», допустила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме :
- всупереч вимогам підпункту 5.4.10 пункту 5.4, пункту 5.9 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22 травня 1997 року в період з 1 січня по 31 грудня 2008 року безпідставно включала до складу валових витрат 50 % витрат на придбання паливно-мастильних матеріалів для легкових автомобілів та їх оперативну оренду, що призвело до заниження наведеного у податкових деклараціях показника валових витрат в розмірі 34122 грн.;
- всупереч вимогам, підпункту 7.3.1 пункту 7.3, підпункту 7.4.1 підпункту 7.4.4 пункту 7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 3 квітня 1997 року, протягом періоду з жовтня 2007 року по грудень 2008 року безпідставно не задекларувала податок на додану вартість в сумі 17030 грн. з відповідних розрахункових операцій,
чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_2 винною себе визнала повністю та у своїх поясненнях підтвердила допущені нею вищевказані факти ненавмисного порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме - помилкове заниження сум податку з доходів та податку на додану вартість, а також факти несвоєчасного перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб у 2007 – 2008 роках.
Вчинення ОСОБА_2 вищевказаного правопорушення доведено протоколом про адміністративне правопорушення серії КН № 592501 від 25 червня 2009 року та актом перевірки № 1/23-30996788 від 6 квітня 2009 року.
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає до закриття у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Враховуючи, що вищевказане правопорушення не є триваючим, оскільки протиправні діяння мали місце в період з 1 жовтня 2007 року по 31 грудня 2008 року, на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення, а тим більше на момент розгляду справи за ним минув визначений ч.2 ст.38 КУпАП тримісячний строк для накладення адміністративного стягнення, у зв’язку з чим провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, підлягає до закриття на підставі п.7 ст.247 КУпАП.
Крім того, у цьому ж протоколі про адміністративне правопорушення зазначено також про заниження Державним підприємством «Турійське лісове господарство» податку з доходів фізичних осіб та його несвоєчасну сплату до бюджету і вчинення тим самим посадовими особами даного суб’єкта господарювання адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Як вбачається з акту перевірки № 1/23-30996788 від 6 квітня 2009 року, при виплаті Державним підприємством «Турійське лісове господарство» фізичним особам доходів за період з 1 жовтня по 31 грудня 2007 року мали місце факти несвоєчасного перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб в загальній сумі 169007 грн. При цьому, розбіжностей між даними платника та даними податкової перевірки щодо правильності та повноти нарахування й утримання податку з доходів фізичних осіб не встановлено.
Разом з тим, диспозиція ч.1 ст.163-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Однак, вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення та доданий до нього акт податкової перевірки не містять жодних об’єктивних даних про вчинення посадовими особами Державного підприємства «Турійське лісове господарство» будь-якого з передбачених диспозицією ч.1 ст.163-4 КУпАП протиправних діянь.
Як пояснила ОСОБА_2, податок з виплачених у жовтні-грудні 2007 року фізичним особам доходів було перераховано до бюджету хоча і несвоєчасно, однак у повному обсязі, ще у 2008 році.
Оскільки ч.1 ст.163-4 КУпАП не встановлює адміністративної відповідальності за несвоєчасне перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, зокрема – об’єктивна сторона, а тому провадження у справі про вчинення нею даного адміністративного правопорушення підлягає до закриття на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.221, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
На підставі п.7 ст.247 КУпАП закрити провадження у справі про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи тримісячного строку для накладення адміністративного стягнення.
На підставі п.1 ст.247 КУпАП закрити провадження у справі про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, у зв’язку з відсутністю в її діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Суддя