
У Х В А Л А
19 квітня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/3301/17
Категорія: 10 Головуючий в 1 інстанції: Стеценко О. О.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
доповідача, судді - Димерлія О.О.
суддів – Домусчі С.Д., Єщенка О.В.
за участю секретаря – Сінчі А.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про зупинення провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області, голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області полковника поліції ОСОБА_2, заступника голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області підполковника поліції ОСОБА_3, Головного управління МВС України в Одеській області, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У червні 2017 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1П.) звернулась до суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області (далі - Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Одеській області), голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області полковника поліції ОСОБА_2 (далі – голова Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області полковник поліції ОСОБА_2Г.), заступника голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області підполковника поліції ОСОБА_3 (далі - заступник голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області підполковник поліції ОСОБА_3І.), Головного управління МВС України в Одеській області (далі - ГУ МВС України в Одеській області) в якому, з урахуванням збільшення позовних вимог, просила:
- визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яку згідно повідомлення по реєстру від 17 травня 2017 року направлено до ГУ ПФУ в Одеській області;
- визнати протиправними дії заступника голови Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_3 при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яку згідно їх повідомлення по реєстру від 17 травня 2017 року направлено до ГУ ПФУ в Одеській області;
- визнати протиправними дії голови Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області полковника поліції ОСОБА_2 при розгляді інформаційного запиту позивача вх. № 399/31, та наданні відповіді, яка не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (витяг відповіді) "....надбавки, доплати, підвищення та премії для проведення перерахунку пенсії враховуються в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою (посадами) в Національній поліції. Враховуючи вищевикладене, розмір грошового забезпечення, у тому числі і відсоток премії, для перерахунку Вам пенсії відповідає вимогам чинного законодавства." та такими, що прийняті з перевищенням владних та посадових повноважень, так як надана за його підписом відповідь не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції";
- зобов'язати ГУМВС України в Одеській області заново виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонеру МВС інваліду 2 групи ОСОБА_4, згідно постанови Кабінету міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, яка повинна містити наступні розміри: посадовий оклад (звільнена з посади старшого інспектора відділу кадрового забезпечення Одеського міського управління ГУМВС) - 2500 гривень; оклад за спеціальним званням (майор міліції) - 2000 гривень; надбавка за вислугу років (на день звільнення вислуга років складала 22 роки 03 місяців 08 днів) - 45 % - 2025 гривень; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 100% - 6525 гривень; премія (за останньою штатною посадою за місцем служби перед звільненням архівна відомість №137) - 200% - 26100 гривень; матеріальна допомога на оздоровлення при наданні основної відпустки за 2015 рік у сумі 1181 грн. 25 коп. ( т. 1 а. с. 104-110).
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19 січня 2018 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено повністю.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу.
05 квітня 2018 року на адресу Одеського апеляційного адміністративного суду від Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області надійшло клопотання про зупинення апеляційного провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у типовій справі № 802/2196/17-а.
Розглянувши доводи зазначеного клопотання, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для його задоволення та зупинення апеляційного провадження у справі, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 21 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України): «типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги».
Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі, зокрема розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Як вбачається з ухвали Верховного Суду від 02 лютого 2018 року відкрито провадження у зразковій адміністративній справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) за позовом фізичної особи - пенсіонера органів внутрішніх справ, якому призначено пенсію відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Верховного Суду від 12 березня 2018 року у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Зазначене Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано та може бути оскаржене до ОСОБА_5 Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.
З інформації, яка наявна в Єдиному державному реєстрі судових рішень, вбачається що 22 березня 2018 року фізичною особою - пенсіонером подано до ОСОБА_5 Верховного Суду апеляційну скаргу на вказане рішення Верховного Суду від 12 березня 2018 року.
Ухвалою ОСОБА_5 Верховного Суду від 02 квітня 2018 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою особи на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12 березня 2018 року у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) за адміністративним позовом особи до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області (третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області) про визнання бездіяльності неправомірною і зобов'язання вчинити дії.
Ознаками вказаної типової справи, є:
1) позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ»;
2) відповідач: Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України;
3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України.
З урахуванням викладеного вище, колегія суддів дійшла висновку, що справа 815/3301/17, яка перебуває в провадженні Одеського апеляційного адміністративного суду, підпадає під ознаки типової, що викладені в рішенні Верховного Суду від 12 березня 2018 року по справі 802/2196/17-а (справа Пз/9901/1/18), оскільки відповідачем в обох випадках є Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України, а спір виникає з аналогічних підстав і відносин, що регулюються одними нормами права. Вимоги позивача в даному випадку є також аналогічні.
Відповідно до ч. ч. 1 та 3 ст. 291 КАС України: «Суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
При ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи».
За таких обставин, на підставі п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, апеляційний суд вважає за необхідне задовольнити клопотання Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області та зупинити провадження у справі № 815/3301/17 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 802/2196/17-а (справа Пз/9901/1/18).
Керуючись ст.ст. 291 та 236 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області про зупинення апеляційного провадження - задовольнити.
Зупинити провадження по справі 815/3301/17 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області, голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області полковника поліції ОСОБА_2, заступника голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області підполковника поліції ОСОБА_3, Головного управління МВС України в Одеській області (третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі 802/2196/17-а (справа Пз/9901/1/18).
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом п’ятнадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Повний текст ухвали суду складено 20 квітня 2018 року.
Суддя-доповідач: ОСОБА_6
Суддя: С.Д. Домусчі
Суддя: О.В.Єщенко