
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
20 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/2923/18
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Большакова О. О., перевіривши апеляційну скаргу Львівської міської ради на рішення Галицького районного суду м. Львова від 22 грудня 2017 року у справі № 461/2721/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради , треті особи: ОСББ "Інструментальне-10", ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування ухвали та зобов"язання вчинити дії,
встановила:
Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 22 грудня 2017 року задоволено повністю адміністративний позов ОСОБА_1 до Львівської міської ради , треті особи: ОСББ "Інструментальне-10", ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування ухвали та зобов"язання вчинити дії.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Львівська міська рада подала апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення .
Згідно матеріалів справи, оскаржене судове рішення проголошене 22 грудня 2017 року, копію якого отримано скаржником 15 січня 2018 року згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №7901823140366.
Вказане рішення апелянт оскаржив 13.02.2018.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2018 року апеляційну скаргу Львівської міської ради повернуто апелянту на підставі п. 1 ч. 4 ст. 298 КАС України.
05 квітня 2018 року Львівською міською радою повторно подано апеляційну скаргу на оскаржуване рішення суду першої інстанції, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. При цьому, разом із апеляційною скаргою апелянт заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. В обґрунтування поважності причин його пропуску апелянт зазначає, що ОСОБА_4 представляв інтереси апелянта у суді першої інстанції на підставі довіреності від 17.01.2017. Крім того, зазначає, що суд першої інстанції підж час встановлення осіб, які беруть участь у справі перевірив оригінал довіреності представника Львівської міської ради.
Разом з тим, причину пропуску строку можна вважати поважною, якщо вона одночасно відповідає таким умовам: 1) це обставина або кілька обставин, яка безпосередньо унеможливлює або ускладнює можливість вчинення процесуальних дій у визначений законом або судом строк; 2) це обставина, яка виникла об'єктивно, незалежно від волі особи, яка пропустила строк; 3) ця причина виникла протягом строку, який пропущено; 4) ця обставина підтверджується належними і допустимими засобами доказування.
Поважними причинами пропуску строку на оскарження судового рішення можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та повинні бути підтверджені належними доказами.
Доказів, у підтвердження наявності обставин, які б перешкоджали Львівської міської ради своєчасно оскаржити рішення суду не надано.
Клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження фактично обґрунтоване незгодою з ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2018 року про повернення апеляційної скарги.
Вказані обставини не є належним доказом поважності пропуску строку на апеляційне оскарження та неможливості вчасного оскарження судового рішення, оскільки апелянт є суб'єктом владних повноважень та повинен слідкувати за своєчасністю оскарження рішення суду першої інстанції та за належністю і відповідністю вимогам законодавства документів про підтвердження повноважень на представництво. Крім того, апелянт в разі незгоди із ухвалою апеляційного суду про повернення апеляційної скарги, мав можливість оскаржити її в касаційному порядку.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Згідно з частиною третьою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки вказані апелянтом підстави не свідчать про поважність причин пропуску строку апеляційного оскарження, вважаю, що апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши термін для усунення недоліку.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунутий шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням поважних підстав його пропуску.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз’яснити, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись статтями 295, 298, 299 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалила:
апеляційну скаргу Львівської міської ради на рішення Галицького районного суду м. Львова від 22 грудня 2017 року у справі № 461/2721/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради , треті особи: ОСББ "Інструментальне-10", ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування ухвали та зобов"язання вчинити дії - залишити без руху.
Встановити Львівській міській раді десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_5