
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/12354/17
УХВАЛА
20 квітня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Лічевецького І.О., суддів - Земляної Г.В., Мельничука В.П., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 295, 296 КАС України апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 січня 2018 р. у справі за адміністративним позовом приватного підприємства «Петра-Резерв» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу,
ВСТАНОВИВ
Приватне підприємство «Петра-Резерв» звернулось до суду з позовом про визнання протиправним та скасування наказу Офісу великих платників податків ДФС України про проведення документальної позапланової виїзної перевірки № 2122 від 27.09.2017 р.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 січня 2018 р. адміністративний позов задоволено повністю.
23 лютого 2018 р. відповідачем було подано апеляційну, у якій останній просив скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 січня 2018 р. та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2018 р. апеляційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС України повернуто скаржнику з тих підстав, що додана до скарги копія довіреності не є документом, що підтверджує повноваження представника скаржника.
02 квітня 2018 року відповідач повторно звернувся з апеляційною скаргою на рішення Окружного адміністративного суду від 16 січня 2018 року.
У цій скарзі також викладено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Зазначене клопотання вмотивовано тим що, при первісному зверненні до суду апеляційної інстанції Офіс великих платників податків ДФС України дотримався встановленого строку на апеляційне оскарження.
Скаржник також зазначає, що згідно частини 2 статті 299 КАС України незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків подання апеляційної скарги суб'єктом владних повноважень у справі, про розгляд якої він не був повідомлений або до участі в якій не був залучений, якщо суд ухвалив рішення про його права та (або) обов'язки.
На думку апелянта наведене дає підстави для висновку, що КАС України встановлено два строки звернення до суду з апеляційною скаргою: або протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду, або протягом року з дня складення повного тексту рішення.
При цьому, КАС України не встановлює конкретний момент, коли саме протягом року скаржник зобов'язаний звернутись до суду, якщо ним з поважних причин пропущено строк.
У контексті наведеного, колегія суддів зазначає, що встановлені статтями 295 та 299 КАС України строки є різними за своєю правовою природою.
Частина 1 статті 295 КАС України встановлює строк протягом якого подається апеляційна скарга. У разі пропуску цього строку з поважних причин його може бути поновлено.
Водночас, частина 2 статті 299 КАС України визначає випадки коли строк на апеляційне оскарження не підлягає поновленню незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
З огляду на викладене суд апеляційної інстанції погоджується з твердженням скаржника про те, що в межах річного строку, з дня складення повного тексту судового рішення, строк на апеляційне оскарження може бути поновлено.
Разом з тим, апеляційна скарга Офісу великих платників податків ДФС України не містить посилання на причини, з яких ним було пропущено строк на апеляційне оскарження та які, на думку апелянта, є поважними.
Твердження скаржника про те, що при зверненні з апеляційною скаргою 23 лютого 2018 р. ним був дотриманий строк на апеляційне оскарження, оскільки повний текст судового рішення він отримав лише 24.01.2018 р., є помилковим.
В силу положень частини 1 статті 295 КАС України строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення, а не з дня отримання його копії.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 січня 2018 р. було складено в повному обсязі 18.01.2018 р., а отже апеляційна скарга мала бути не пізніше 19 лютого 2018 р.
При цьому, частиною 2 статті 295 КАС України передбачено, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Тобто, навіть при зверненні з апеляційною скаргою 23.02.2018 р. апелянт мав би звернутись до суду із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 243, 325 КАС України,
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про поновлення строків на апеляційне оскарження рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 січня 2018 року відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.О.Лічевецький
суддя В.П.Мельничук
суддя Г.В.Земляна