
Справа № 405/1372/18
3/405/347/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.04.2018 року суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Льон С.М. розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Управління держпраці у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого Головою правління ВАТ «Кіровоградгаз»,
за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №8/28-10-46-14 від 05.02.2018 року в ході камеральної перевірки ВАТ по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз» встановлено, що ОСОБА_1, який перебуває на посаді голови правління ВАТ «Кіровоградгаз», вчинив порушення порядку подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), а саме: правопорушення в частині несвоєчасного подання платіжних доручень на перерахування належного до сплати податкового зобов’язання з податку на додану вартість згідно декларації з податку на додану вартість: 1) за жовтень 2017 р. від 20.11.2017 у сумі 3450294,70 грн. (граничний термін сплати – 30.11.2017 року), фактично погашено із затримкою на 8, 14, 15, 27, 28, 29 календарних днів; 2) за листопад 2017 від 19.12.2017 року у сумі 7370248,19 грн. (граничний термін сплати – 30.12.2017 року), фактично погашено із затримкою на 13, 23, 30 календарних днів, порушено вимоги п.57.1 ст.57 та п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України та ч.1 ст.163-2 КУпАП.
ОСОБА_1 надав до суду письмові пояснення, згідно яких основним видом діяльності ВАТ «Кіровоградгаз» с розподіл природного газу на території Кіровоградської області за регульованим тарифом. Доходи від розподілу природного газу товариство отримує у відповідності до затвердженого НКРЕКП України для ВАТ «Кіровоградгаз» тарифу на розподіл природного газу. Обсяги доходів від розподілу природного газу прямо пропорційно залежать від фактичних обсягів споживання природного газу всіма категоріями споживачів. Так, Опалювальний сезон триває з жовтня по квітень і споживання газу є нерівномірним, відповідно, нерівномірним є й отримання доходів від розподілу природного газу протягом календарного року. У весняно-літній період товариство відчуває нестачу обігових коштів для фінансування виплат з операційної діяльності, у зв’язку з чим вводиться скорочений режим робочого часу (перехід на чотирьох денний робочий тиждень), встановлюються ліміти та жорсткий контроль за витрачанням грошових коштів. Окрім того, у зв’язку із заборгованістю підприємств ТКЕ перед товариством за послуги з розподілу природного газу, ВАТ «Кіровоградгаз» має труднощі з наявністю грошових коштів. Так, заборгованість підприємств ТКЕ перед ВАТ «Кіровоградгаз» за послуги з розподілу природного газу та по компенсації неврегульованого небалансу природного газу станом на 31 січня 2018 року становила 233,09 млн. грн. Зобов'язання з податку на додану вартість по операціям з підприємствами ТКЕ були своєчасно задекларовані ВАТ «Кіровоградгаз», але частково не оплачені, що зумовлено не виконанням підприємствами ТКЕ прийнятих на себе зобов'язань за укладеними договорами розподілу природного газу, в частині оплати послуг з розподілу природного газу, а також не оплатою останніми ВАТ «Кіровоградгаз» компенсації неврегульованого небалансу природного газу. Саме заборгованість підприємств ТКЕ унеможливила здійснення ВАТ «Кіровоградгаз» своєчасної сплати зобов'язань з ПДВ. Враховуючи складний фінансовий стан товариства та маючи високу ймовірність загрози виникнення податкового боргу, керівництво товариства неодноразово зверталось до ДФС України з проханням про надання відстрочки зі сплати ПДВ, та нажаль тричі отримало відмову. Сплата грошового зобов'язання у повному обсязі була неможливою через відсутність грошових коштів у необхідній сумі. Розуміючи важливість надходжень податків до державного бюджету та відповідальність, пов'язану з їх несвоєчасною сплатою, ВАТ «Кіровоградгаз» перераховує зобов'язання з ПДВ до бюджету по мірі надходження грошових коштів: за жовтень 2017 року товариство погасило заборгованість до 29.12.2017 року, а за листопад 2017 року заборгованість була погашена 27.02.2018 року. Керівництво ВАТ «Кіровоградгаз» вживає всіх необхідних заходів для забезпечення своєчасної сплати податків до бюджету, і як наслідок, умисел щодо скоєння правопорушення в моїх діях відсутній.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП зокрема є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Так, відповідальність за ч.1 ст.163-2 КУпАП наступає у разі неподання або несвоєчасного подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Аналізуючи зібрані по справі докази у їх сукупності, вважаю, що у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, оскільки її вина підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення №8/28-10-46-14 від 05.02.2018 року, актом про результати камеральної перевірки з питання своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 05.02.2018 року № 809/28-10-46-1452/28-10-46-14-03365222 та іншими матеріалами справи.
Крім цього, згідно матеріалів справи що ВАТ «Кіровоградгаз» після складення протоколу про адміністративне правопорушення до Офісу великих платників податків ДФС надавалися письмові пояснення щодо несвоєчасної сплати податкових зобов'язань з ПДВ жовтень – листопад 2017 року, в яких вказані причини несвоєчасності і приведені цифри заборгованості ТКЕ перед ВАТ «Кіровоградгаз» за послуги розподілу природного газу (а.с.10-11).
Тобто, можливо зробити висновок щодо прагнення і намагання ВАТ «Кіровоградгаз», зокрема ОСОБА_1, виправити ситуацію та вжиття всіх можливих заходів для найскорішого виконання обов’язків перед бюджетом.
Зважаючи на характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь здійснення протиправних дій, а також те, що дане порушення в сфері в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницької діяльності не становить великої суспільної шкідливості, вважаю, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення є малозначним.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
За таких обставин ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності за малозначністю адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, і обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, ч.1 ст.163-2, 283, 284, 287 КУпАП, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі ст. 22 КУпАП ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, у зв'язку із малозначністю, обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі закрити.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда ОСОБА_2